reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ząbki naszych pociech

My mamy dwa zęby, najpierw jeden (wiek 3,5 mca) a po tygodniu drugi :-) Myjemy pieluchą na palcu, w sumie, to od urodzenia tak myjemy dziąsła i język.
anila, dentinox, choc niektóre dzieci nie tolerują zawartej w nim kodeiny (substancja znieczulająca) wówczas polecam Camille, czy jakos tak to się nazywa, to homeopatyk.
 
reklama
gratuluje zabków

kiedys uzywam bobodentu, a antkowi dodatkowo dałam nurofen bo zel nie działał na niego , ogólnie nie było zle, nie nastawiam sie ze jakos szybko wyjda olkowi bo c hłopcom wychodziły po skonczonym 7 miesiacu
 
dziękuję
kupiłam dentinox
ale mam wrażenie że nim go wetrę małą już mi zliże to z paluszka
:-D

nic to - wypatrujemy przyczyny cierpień...

PS Lenka i u mnie i u M w rodzinie dzieci ząbkowały szybko...
 
Ząbkowy atak u nas wygląda taż, że wyje (bo to nawet płacz nie jest), chce włożyć wszystko do buzi, ale tak ją boli że wypluwa i wyje jeszcze bardziej. A jak chcę jej posmarować dziąsła żelem to wpada w histerię. wtedy wyciągamy Ibum.

Ostatnio miała tak cały dzień i nie chciała jeść. Płakała z bólu i głodu.
 
Tasia - tak teraz mi świta:-D pytałam, bo mój ma też czasem zaparcia i jeszcze się nie nauczyłam jak rozróżnić jedno od drugiego:-D A czy te bóle na ząbki to pojawiają się w ciągu całego dnia, czy raczej wieczorem?
 
początkowo pojawiały się raczej wieczorem, ale ostatnio były to już całe dnie (i noce). Wczoraj było o dziwo dobrze, bo już wymiękałam psychicznie przy ciągłych wrzaskach.
 
reklama
Tasia - a już coś wyszło, czy to wszystko jeszcze przed?:-D

No i właśnie po raz kolejny, miał półgodzinny atak płaczu. Już wcześniej mruczał, więc posmarowałam dziąsła Cagelem. A po tej pół godzinie okazało się, że to kupka i to nawet nie zatwardzenie, bo rzadka była. Zdjęłam pieluszkę żeby czopka dać i na szczęście nie zdążyłam.:-D Kurcze przydałaby się jakaś instrukcja obsługi:-D Teraz zmęczony śpi:tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry