reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze zabki, stanie i chodzenie

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Moj synek w przyszlym tygodniu konczy 11 miesiecy. Ma dwa zabki na dole i gorne jedynki. Chcialam zapytac kiedy trzeba zaczac pielegnowac zabki bo narazie chyba jeszcze nie? I mam inne pytanie. W zeszly poniedzialek syn stanal pierwszy raz trzymajac sie brzegu lozka i teraz staje bez przerwy. Mam lozko turystyczne, na gorze jest metal za ktory lapie, oczywiscie za kazdym razem go trzymam zeby nie uderzyl sie ani nie upadl. I tak bez przerwy co chwile. Jak go postawilam przy lozku ze szczebelkami to chwycil sie szczebelkow ale ciezko zapobiec by nie uderzal w nie glowa. Powinno sie kupic kojec ze szczebelkami, czy w jaki sposob powinien sie uczyc stac? I czy to juz jest moment na obnizenie lozka na sam dol? I ile czasu mija od stania do chodzenia?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Moje dziecko zaczęło stać i chodzić przy meblach na 7 miesięcy. I najlepsze, że nie potrafiła wtedy siadać, tego nauczyła się później. chodziła sama na 11. Nigdy jej nie pomagałam. Etap przewracania trzeba wytrzymać, łóżeczko powinno być już dawno obniżone, a jak wstaje to wcale nie rozumiem pytania.
Zęby od pierwszego myłam szczoteczka.
Niestety fizjoterapeuta kazał nie pozwalać dziecku - choćby siłą przetrzymywać, by tak nie robiło. Bo wątpię, że dziecko siada z pozycji czworaczej - a pewnie się podciąga do siadania z leżenia (a tu zapewne wzmożone napięcie obręczy mięśniowej wymagające rehabilitacji - mało który pediatra zwraca na to uwagę).
Mam nadzieję, że mimo wszystko problemów z kręgosłupem Wasze dzieci nie będą miały.
 
reklama
Moje dziecko zaczęło stać i chodzić przy meblach na 7 miesięcy. I najlepsze, że nie potrafiła wtedy siadać, tego nauczyła się później. chodziła sama na 11. Nigdy jej nie pomagałam. Etap przewracania trzeba wytrzymać, łóżeczko powinno być już dawno obniżone, a jak wstaje to wcale nie rozumiem pytania.
Zęby od pierwszego myłam szczoteczka.
 
Rozwiązanie
Do góry