reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze zabki, stanie i chodzenie

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Moj synek w przyszlym tygodniu konczy 11 miesiecy. Ma dwa zabki na dole i gorne jedynki. Chcialam zapytac kiedy trzeba zaczac pielegnowac zabki bo narazie chyba jeszcze nie? I mam inne pytanie. W zeszly poniedzialek syn stanal pierwszy raz trzymajac sie brzegu lozka i teraz staje bez przerwy. Mam lozko turystyczne, na gorze jest metal za ktory lapie, oczywiscie za kazdym razem go trzymam zeby nie uderzyl sie ani nie upadl. I tak bez przerwy co chwile. Jak go postawilam przy lozku ze szczebelkami to chwycil sie szczebelkow ale ciezko zapobiec by nie uderzal w nie glowa. Powinno sie kupic kojec ze szczebelkami, czy w jaki sposob powinien sie uczyc stac? I czy to juz jest moment na obnizenie lozka na sam dol? I ile czasu mija od stania do chodzenia?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Moje dziecko zaczęło stać i chodzić przy meblach na 7 miesięcy. I najlepsze, że nie potrafiła wtedy siadać, tego nauczyła się później. chodziła sama na 11. Nigdy jej nie pomagałam. Etap przewracania trzeba wytrzymać, łóżeczko powinno być już dawno obniżone, a jak wstaje to wcale nie rozumiem pytania.
Zęby od pierwszego myłam szczoteczka.
I tak jak poprzedniczki piszą higiena jamy ustnej rozpoczyna się od mycia dziąseł. A od pierwszego ząbka należy włączyć mycie szczoteczka i pasta.
I ten jeden malenki zabek myc? :) Nie wiedzialam ze sie juz myje niemowlakom i przemywa sie dziasla. Pediatra straszyla nas ze maly jest bardzo opozniony w rozwoju ruchowym, ze wymaga specjalistycznego leczenia a to bylo wszystko nieprawda. A nic nie wspomniala zeby przemywac dziasla.
 
reklama
Tak, ząbki się myje od pierwszego. Tego że dziecko uczące się stać, chodzić będzie się obijać nie da się chyba uniknąć całkiem. U nas minęło jakieś 3,5 miesiąca od stania do chodzenia.
 
I ten jeden malenki zabek myc? :) Nie wiedzialam ze sie juz myje niemowlakom i przemywa sie dziasla. Pediatra straszyla nas ze maly jest bardzo opozniony w rozwoju ruchowym, ze wymaga specjalistycznego leczenia a to bylo wszystko nieprawda. A nic nie wspomniala zeby przemywac dziasla.
To powinna położna powiedzieć jak przychodziła na wizyty po porodzie. Tak jak robimy toaletę całej buzi tak samo i jama ustna wymaga pielegnacji.tam nawet jeden ząbek powinien być myty. Dziecko się przyzwyczai do takich zabiegów i później nie będzie problemu z myciem wszystkich ząbków.
 
A ogólnie to jednak to wszystko za szybko. Nam fizjoterapeuta zabronił, aby dziecko samo siadało przed skończeniem 6 m-ca - wynika to z fizjologii, a jak chce robić wcześniej, to najczęściej jest problem z napięciem mięśniowym. Więc nie wiem czy należy się cieszyć.

Aby usiąść dziecko najpierw powinno raczkować, by wzmocnić mięśnie, bo potem wychodzą problemy z kręgosłupem.
 
4.5 jak siadla sama bez naszej pomocy. 6 miesięcy jak stanęła. A 8.5 jak zaczęła sama chodzić. Każde dziecko jest inne. I rozwija się swoim tempem.
4,5 msc i sama potrafiła z pozycji czworaczej usiąść? [emoji55] Nieźle


Autorko tak ząbki należy czyścić już od samego początku tak jak piszą dziewczyny, co do stania moja wstawala mając 6 czy 7 msc, pierwsze kroki mając 9. Na początku wstawanie w łóżeczku, przy meblach i gdzie się dało i chodzenie bokiem, dopiero potem samodzielne wstawanie bez trzymania się czegoś. Na początku fakt warto asekurować dziecko żeby nie zrobiło sobie krzywdy upadając ale ono musi się też nauczyć że jak upadnie to zaboli itd żeby mogło zrozumieć że musi uważać i że mama nie zawsze złapie [emoji6]
 
reklama
4,5 msc i sama potrafiła z pozycji czworaczej usiąść? [emoji55] Nieźle


Autorko tak ząbki należy czyścić już od samego początku tak jak piszą dziewczyny, co do stania moja wstawala mając 6 czy 7 msc, pierwsze kroki mając 9. Na początku wstawanie w łóżeczku, przy meblach i gdzie się dało i chodzenie bokiem, dopiero potem samodzielne wstawanie bez trzymania się czegoś. Na początku fakt warto asekurować dziecko żeby nie zrobiło sobie krzywdy upadając ale ono musi się też nauczyć że jak upadnie to zaboli itd żeby mogło zrozumieć że musi uważać i że mama nie zawsze złapie [emoji6]
Tak a z każdym dniem było coraz lepiej. Ale mówię każde dziecko rozwija się swoim tempem. Nie ma co porównywać. Ortopeda powiedział że jeśli sama coś próbuje i ma na tyle siły to niech robi. Taki typ.
 
Do góry