reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ząbki

I im później wyjdą zęby tym lepiej, bo dłużej przetrwają w dobrym zdrowiu :)
Tego się bałam kiedy córki zaczęły ząbkować, bo było to bardzo wcześnie. Ale mają już 7 i 11 lat i (odpukać) zęby mocne i bardzo bardzo rzadko coś się tam dzieje nieprzyjemnego.
Z kolei stałe zębole wcale się u nich nie spieszą, mimo tak wczesnego startu mleczaków 🙂
 
reklama
A ja mam cudowną teściową 😁❤️ może dlatego, że mamy do niej jakieś 500km 😅😅
Moja mnie pyta ile Olgus już sam wytrzymuje, twierdzi ze go przyzwyczaiłam do noszenia i ze się upierałam na SN. A ostatnio jak młody się przeziębił usłyszałam czy przypadkiem nie ubieram go za ciepło - jak odpowiedziałam ze nie - to ze pewnie za cienko 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️
 
Nie martw się, wiele się nie pomyliłaś. Ja już kilka razy słyszałam od teściowej, że ciekawe czy będzie chodzić przed rokiem... A jeszcze nie skończyła 8 miesięcy i nawet nie chodzi na czworaka.
Ja tam uważam, ze mój będzie chodzić do dwóch lat, ale może się jeszcze zaskoczę. I tez będzie dobrze.

Co do leczenia mnie zirytowała babcia męża jak stwiedzila, ze po co go gipsujemy, kiedyś Krzywe stopy to się masowalo i tez dobrze było. Dobrze ze nie widziała Olgusia w szynie 🤦‍♀️
 
Mieszka kawał drogi od nas.
Przyjechała po raz pierwszy zobaczyć wnuka dopiero 4 miesiące po tym, jak wyszedł ze szpitala. W trakcie pobytu luzik, a po wyjeździe zrobiła mężowi awanturę, ze się cackamy, traktujemy dziecko jak jajko, że po co tylu lekarzy, że czemu on jeszcze nie siedzi, czemu nie je (urodzeniowo mial wtedy 7m), ze będzie niesamodzielny, ze przesadzamy (nie dawałam jej go na ręce, bo widział ją pierwszy raz w życiu, a bardzo szybko się przebodźcowuje i potem odreagowywuje przy mnie).
No i mąż się wkurzył, bo tłumaczyliśmy jej jak krowie na rowie dziesiątki razy, o co chodzi z wcześniactwem, z wiekiem korygowanym, po co mamy tyle wizyt lekarskich (naliczyłam 59 wizyt od wyjścia ze szpitala), jak rozwija się wcześniak, a do niej nie dociera, tylko ma pretensje, bo jak ona w pracy koleżankom pokaże 7miesięczniaka, który nie siedzi w spacerówce.
O Jezu jak ja strasznie współczuję 🫣🫣😱.
Najgorsze jak ktoś się tak wtrąca i jeszcze to "jak ona koleżankom w pracy pokaże..." 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ co to za Babcia 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ żeby wszystko było tak jak ona chce i żeby mogła się pochwalić, bo jak nie siedzi to nie ma się co chwalić? Okropna baba, przepraszam, ale no nie mam innych słów 🤦🏻‍♀️. Jak nie rozumie to niech się doedukuje małpa wredna, a nie krytykuje tylko!
Oh, aż się zdenerwowałam 😅
To Ty jesteś matką, Ty wiesz co dla Twojego dziecka jest najlepsze ❤️
 
Ja tam uważam, ze mój będzie chodzić do dwóch lat, ale może się jeszcze zaskoczę. I tez będzie dobrze.

Co do leczenia mnie zirytowała babcia męża jak stwiedzila, ze po co go gipsujemy, kiedyś Krzywe stopy to się masowalo i tez dobrze było. Dobrze ze nie widziała Olgusia w szynie 🤦‍♀️
Mi fizjoterapeutka powiedziała, że Mała będzie chodziła do roku i tak też mi się wydaje 😳 ale to przez wzmożone napięcie mięśniowe, po prostu ruchowo bardzo szybko łapie wszystko, już śmiga przy kanapach, a i sama dwa kroki potrafi zrobić 😇
 
Mi fizjoterapeutka powiedziała, że Mała będzie chodziła do roku i tak też mi się wydaje 😳 ale to przez wzmożone napięcie mięśniowe, po prostu ruchowo bardzo szybko łapie wszystko, już śmiga przy kanapach, a i sama dwa kroki potrafi zrobić 😇
U nas wzmożone napięcie połączone z sks i asymetria.
Moja mama twiedzi ze to będzie bliżej roku. Zalozylysmy się o wino XD
 
O Jezu jak ja strasznie współczuję 🫣🫣😱.
Najgorsze jak ktoś się tak wtrąca i jeszcze to "jak ona koleżankom w pracy pokaże..." 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ co to za Babcia 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ żeby wszystko było tak jak ona chce i żeby mogła się pochwalić, bo jak nie siedzi to nie ma się co chwalić? Okropna baba, przepraszam, ale no nie mam innych słów 🤦🏻‍♀️. Jak nie rozumie to niech się doedukuje małpa wredna, a nie krytykuje tylko!
Oh, aż się zdenerwowałam 😅
To Ty jesteś matką, Ty wiesz co dla Twojego dziecka jest najlepsze ❤️
Już się nie przejmuję :) teściowej nigdy nic nie pasowało, syna jej ukradłam 😂
 
reklama
Już się nie przejmuję :) teściowej nigdy nic nie pasowało, syna jej ukradłam 😂
To my zawsze miałyśmy poprawne relacje, ale po urodzeniu Olgusia nie wiem co jej się dzieje. Tym bardziej ze widzi go raz na miesiąc, dwa, wiec tak naprawde nie zna jego rutyny, przyzwyczajeń, nie wie jak wyglada dokładnie sytuacja na froncie (moja mama wie, bo mi przy nim pomaga). I w takiej sytuacji to bym raczej była ostrożna z osadami.
 
Do góry