reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ząbki

ironia

Mamusia Benia
Dołączył(a)
4 Listopad 2010
Postów
5 586
Miasto
Kraków
No to zakładam...chociaż wolałabym nie.. ale mam nadzieje że doświadczone mamy pomogą :-)

póki co u nas w ruch poszedł DEntinox N - ponoć najlepszy i viburcol

zamówiłam też smoczek gryzak dziąsełko.. :) niestety inne gryzaki są za duże na niego i nie wejdą do buzi i sie denerwuje...


no i polecam palca...oczywiście umytego i bez lakieru :) mały się szybko uspokoił.

Czy wiadomo jak długo będzie szedł jeden ząbek?

i czy na pewno to ząbek a nie afta np?:baffled: eh..to wszystko takie trudne...
 
reklama
Ironia na głównym pisałaś, że Benio ma zaczerwienione dziąsełka i że wyczułaś coś twardego więc bardzo prawdopodobne, że to ząbki. Nie powiem Ci jak długo rośnie ząbek bo mojej Emili szło 8 zębów na raz, ale ona miała prawie rok. Polecam gryzaczki włożyć do lodówki;-)Sprawdź czy bąbel nie ma temperatury i Viburcol to jedyne co mogę polecić. Dużo cierpliwości kochana:tak:
 
Zazwyczaj w miejscu gdzie ma wyjść ząbek jest takie zgrubienie (jakby bąbelek). Jejku jak ten czas leci, za chwilkę będziemy już pisać o raczkowaniu i pierwszych krokach...
 
ząbek może dość długo wychodzić; szybko zaczął nasz Ben! u Ninki trochę pomagał Dentinox, ale ona jakoś dzielnie to znosiła- bez gorączki czy kataru, po prostu była bardziej marudna; no i śliniła się od 4 m-ca, a 1ząbek wyszedł dopiero w 8;
 
moja corka zaczela zabkowac dosc pozno chyba po 7 miesiacu, ale szybko u niej poszlo, gryzaki malo ja interesowaly, ale super okazala sie schlodzona obrana... marchewka. trzeba tylko uwazac, bo jak maluch ma juz zabki to moze odgryzc kawalek. istnieje tez korzen irysa Korzeń irysa na ząbkowanie » eko-wiadomości | ekologiczne rodzicielstwo , sama nie stosowalam, ale opinie sa dobre, widzialam to kiedys w rossmannie za okolo 9€
 
nie, to w sam raz, chodzilo mi o to ze pierwsze objawy sie wtedy tez obajwily. Wczesniej nawet zbytnio sie nie slinila. Pozniej zaczely wszystkie zeby naraz wychodzic.
 
u Marcelka pierwszy zabek pojawil sie w 9 miesiacu zycia i kazdy wyzynajacy sie zabek przezywal strasznie... bez goraczki corpawda, ale ile sie naplakal... zele stosowalismy nie pamietam nazw, pomagalo na 2-3 godzinki i znowu byl rozdrazniony...
 
Ironia, ja wczoraj polecałam na zakupowym gryzaki, są lekkie, łatwe do trzymania i mają fajną fakturę. Fajne są też te szczoteczki do zębów nakładane na palec, można pomasowac dziąsełka.
Mam taż bobodent, ale to coś podobnego do dentinoxu itp. z mojego doświadczenia wynika, że te wszystkie żele i maści działają na chwilę (ale lepszy rydz niż nic).

Jesli podajesz wodę lub herbatkę to lepiej chłodniejszą teraz...

Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to dopiszę...
 
reklama
Ja też się zastanawiam, czy to już to :szok:
Hania się ślini, pcha wszystko do buzi, jest marudna straszliwie, ciągle się budzi, sprawdzamy dziąsełka, ale sama nie wiem - chyba nic tam nie ma. Wyparzyłam dziś gryzaki i mamy taką a'la maczugę z canpola - wkłada do buzi, zaciska dziąsła, mamle językiem, ale wrażenia spacjealnego na niej to nie robi.
 
Do góry