reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze ząbki

A my sie chwalimy kolejnymi zebolami: myślałam, że idzie tylko prawa górna jedynka, a tu się okazało, że idą jeszcze obie górne dwójki :szok: Zapełnia nam się paszcza :-)
 
reklama
miśka - ja bym się wybrała na Twoim miejscu do gastroenterologa... my ostatnio byliśmy w szpitalu na oddziale gastroenterologicznym właśnie i tak było dużo dzieciaków z podobnymi problemami... sprawdzić nie zaszkodzi

co do testów alergicznych - możesz zrobić, ale wychodzą różnie - w prywatnej przychodni testy prick to prick wyszły Szymkowi tak, że jest uczulony na wszystko, w szpitalu testy robione na prawdziwych alergenach wyszły negatywnie, testy z krwi też wyszły negatywnie, oprócz ogólnego podwyższonego IgE, za 2 miesiące mamy patch testy... ale może być tak że też nic nie wyjdzie, a Szymek ewidentny alergik, specjalną mieszankę sprowadzamy z UK, dietę rozszerzamy dopiero za miesiąc, bo póki co po wszystkim co dostawał było źle... testy mogą pomóc ale przy tak małych szkrabach nie jest to metoda pełnej diagnostyki... jeśli chodzi o krew tylko kilkadziesiąt procent reakcji alergicznych opartych jest o reakcję IgE, u Szymka one nie zachodzą więc w krwi nic nie wychodzi, testy prick to prick mierzą reakcję natychmiastową na alergen - Szymek ma reakcję opóźnioną, w patch testach też może nic nie wyjść, bo np. system immunologiczny jest jeszcze nie dojrzały... a więc jesteśmy dla lekarzy zagadką:)
 
miśka u nas było dokładnie to samo, mały doslownie walił głową w szczebelki, braliśmy go do siebie i łaził po ścianach, straszne nocki... po wielu dociekaniach i kombinowaniu, wyszło, że tak reagował na banana, a dostawał go czasem do łapki, albo jako dodatek do deserków itp. myślę, że to nie ząbki, przyjrzyj się dokładnie diecie

Silva ja często myślę o Szymku i nieustannie trzymam za Was kciuki!!!
 
tej nocy pojawiły się kolejne 2 zębole (wiem na pewno, że w nocy, bo od paru dni codziennie sprawdzam paszczę tego mojego marudka) - górna lewa jedynka oraz górna prawa dwójka; razem na dziś: 6 ząbków:tak:
 
reklama
gratulujemy wszystkim zębatkom

dziewczyny podpowiedzcie czy zastąpiłyście czymś żelazo u waszych małych anemików ze względu na zęby, czy podajecie nadal?
Aestima pamiętam, ze Miesio miał problemy chyba z niską hemoglobinką, dawałaś żelazo?
 
Do góry