reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze zupki, a młode warzywa

tytanowa@

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Listopad 2011
Postów
326
Miasto
Otwock
Wielkimi krokami zbliża się czas, w którym będę rozszerzać dietę swojej piersiowej córce. 6 miesięcy kończy 21 lipca, ale chyba wolałabym zrobić to wcześniej. Pola bardzo garnie się do naszych talerzy, wczoraj dałam jej odrobinę domowego przecieru z jabłka i dyni bez cukru i miny robiła niesamowite, a ponadto zabrała mi łyżeczkę i sobie ją lizała
:-)
. Po konsultacji z panią pediatrą postanowiłam, że dobrze będzie zacząć niebawem i pojawił się problem... Na rynku są same młode warzywa (chciałam sama gotować). Rozglądam się z eko sklepach w internecie, mam eko pana na targu nieopodal (prawdziwe certyfikowane gospodarstwo) ale nigdzie starej marchwi już nie uświadczę
:szok:
. Pytanie w związku z tym brzmi tak: czy kupić młodą ekologiczną i czy nic się po młodych warzywach małej nie stanie (dotyczy to przecież też ziemniaków, pietruszki itp itd), czy czekać na starą i podać jako pierwszy posiłek kaszkę np kukurydzianą czy kleik ryżowy, czy inną kaszkę np holle kaszka orkiszowa, albo kleik owsiany baby sun od 4m (takie akurat mam) z jakimiś owocami (jabłkami?) lub bez np na moim mleku?
:confused2:
Jestem całkowicie zagubiona. Chciałabym uniknąć słoików, jakoś się tak nastawiłam już, ale nie mam kompletnie pomysłów jak tą rzecz zorganizować. Może lepiej będzie zacząć po prostu od czegoś innego np brokuła?
:no:
Z góry dziękuję za sugestie
:zawstydzona/y:
 
reklama
Witam, oczywiście może Pani już rozpocząć rozszerzanie diety dziecka, zazwyczaj pierwszymi produktami są marchewka i jabłuszko, kaszki pojawiają się później po skońcoznych 6 miesiącach (oprócz manny którą wprowadza się w formie ekspozycji na gluten już w piatym miesiacu życia). Odnośnie jakości młodych warzyw, nie zalecam kupowania nowalijek i przygotowywania z nich posiłków dla niemowląt, niestety nie mamy pewności czy nie rosły przy drodze lub nie były kropione, dlatego albo kupuje Pai marchew ekologiczną albo gotową ze słoiczka, produkty słoiczkowi są pod szczególnym nadzorem i nie mogą się w nich znaleźć związki chemiczne pochodzące ze środków ochrony roślin.
 
Do góry