reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy Mikołaj, pierwszy prezent.

U nas hitem był raczkujący miś. Raczkować go nie nauczył 😄 ale do teraz ( a zaraz kończy rok) to jest jedna z nielicznych zabawek przy których spędzi więcej niż 10min. Patrzy się na niego, klepie po tyłku ( tam są guziczki), teraz już tez chodzi sobie za nim, przewraca. No hit. A co do książeczek- ostatnio miło się zaskoczyłam na poczcie. Dużo naprawdę fajnych i niedrogich bobasowych książeczek.
 
reklama
U nas hitem był raczkujący miś. Raczkować go nie nauczył 😄 ale do teraz ( a zaraz kończy rok) to jest jedna z nielicznych zabawek przy których spędzi więcej niż 10min. Patrzy się na niego, klepie po tyłku ( tam są guziczki), teraz już tez chodzi sobie za nim, przewraca. No hit. A co do książeczek- ostatnio miło się zaskoczyłam na poczcie. Dużo naprawdę fajnych i niedrogich bobasowych książeczek.
Właśnie wyskoczyła ki reklama tego misia 😁
 
U nas wśród znajomych dla dzieciaków 7+ sprawdziły się:

•Piesek do nauki motoryki (raczkowania, pełzania itd)


•wszelkiego rodzaju zabawki typu pętelki do przesuwania/ pętle motoryczne (można dostosować skomplikowanie i wielkość zabawki do wieku :) ) np:



• tory kulkowe/ samochodzikowe:

Np: https://allegro.pl/oferta/drewniany-tor-samochodowy-zjezdzalnia-4-samochody-12903407542

• proste tablice manipulacyjne:
Np:

• zabawki do przelewania wody (jak już bobolek siedzi to na poczatku mozna mu pokazywac i jest wielka radość, pozniej sam probuje 😅)
Niestety puki co petla motoryczna go nie interesuje. Mamy ale nie jest wogole zainteresowany. Podobaja mi sie te tory samochodzikowe i na pewno nr 1 jest tablica manipulacyjna. Tablice napewno dostanie😊 mam nadzieje ze zainteresuje sie nia bardzoej niz petla motoryczna🙈
 
Ja mam jedną rzecz do polecenia, której tu jeszcze nie było. Bębenek z Vtech. Niby prosta zabawka, sorter. Ale gra, można sortować kształty i córka była i jest nim zachwycona. Maluchowi można pomagać włożyć te kształty i też się będzie cieszył. Edukacyjna i grająca. Kupiłam razem z kostką aktywności tej samej firmy i jak kostka znudziła się po kilku dniach, tak bębenek po kilku miesiącach nadal używany 🙂
Kostke mamy i my. Syn jest nia zachwycony😊
 
Mam pytanie z innej beczki - polecasz basen z kulkami? Do jego zakupu przymierzalam się od początku ciąży, i wciąż myślę czy go kupić 😅 boję się że kulki będą wszędzie, a mym duży salon, otwarty na resztę domu, i nie wiem czy to dobry pomysł 🤔
@DropKick podobnie jak Ty mam duży salon i owszem, kulki są wszędzie 🙈 Jakby się tego nie uniknie, bo dziecko to rozwalanie traktuje jako element zabawy, tak samo jest z klockami. Wstawiałam na inny topic o zabawach kojarzysz - można próbować zabaw np. z wrzucaniem do miski, ale koniec końców te kulki i tak są w każdym miejscu w domu i zbierasz je spod sofy 🤪 Ale jakby frajda dla dziecka jest niesamowita! Koszt niewielki, bo akurat ten basenik na zdjęciu chyba z 40 zł kosztował plus kulki jakieś grosze, ale moim zdaniem pomimo bałaganu, warto.
 
reklama
Dzięki za polecenie, możesz wrzucić link :) mój syn lubi książkę z serii dotykam poznaje sensoryczną, planuje kupić następna. Mam jeszcze na oku taką z elementami do przesuwania , i taka z otwieranymi okienkami. Zwykle książki go nie interesują. Może polecisz coś w tym stylu?
Te z przesuwanymi okienkami- u nas sprawdzają się 'Gdzie jest Misio' i 'Kto mnie przytuli' Jannie Ho i Kicia Kocia z otwieranymi okienkami, z Fisher Price jest też fajna seria z puzzlami w środku, ma bardzo kolorowe obrazki ☺
 
Do góry