reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy Mikołaj, pierwszy prezent.

U nas był basen z kulkami. Synek tylko by wyrzucał piłki. Córka chwilę się bawiła w nim, ale też wyrzucała. A jak nie pozwalałam to wrzask. Basen z kulkami maja teraz tylko na sali zabaw.

Właśnie Zamówiłam tą zabawkę dla córki na Mikołajki 😁 ciekawe, czy jej się spodoba.
Daj znać koniecznie jak reakcja Córci 😊
 
reklama
Jeśli chcesz żeby Twój mały Wojownik gdzieś miał kontakt z językiem to ja Ci polecam mówiącą farmę z chicco, ma przełącznik PL-ANG. Kupiliśmy ją niedawno i powiem szczerze, że roczne dziecko zajęła bez reszty, ale Twój maluch bez problemu załapie, bo jest bardzo intuicyjna w użyciu, łatwo się przyciska na zwierzaki i one wydają odgłosy, lektor nazywa też kolory zwierząt, są cyferki, po naciśnięciu na słoneczko włączają się wesołe piosenki o farmie, moja przy tym baluje 😁 Dla mnie to pożyteczna zabawka gdzie jest i zabawa i edukacja w jednym, a nie tylko taki bezużyteczny irytujący grajek jakich na rynku dużo, co nic nie wnosi w rozwój malucha. Polecamy z Córcią!
O bardzo fajny pomysl💪Po pierwsze mlody poznalby zwierzątka, po 2 moglby sie nia bawic leżac na brzuszku😁 po 3 zabawka na tyle przenośna ze moglaby z nim jezdzic np. w aucie no i po 4 jest pl-ang. Kurcze bardzo fajna ta Farma. Fajne jest tez to ze zwierzatka wydaja odglosy jak piszesz. Bardzo ciekawa opcja😊
 
Moje dzieciaki bardzo lubiły stoliczek edukacyjny z Fischer Price i wszelkie ich zabawki. Mają opcje zmiany języka, uczą kolorów, kształtów i są nie do zdarcia. Pomiędzy dzieciakami mam prawie 10 l a zabawki po starszym jak nówki trafiły w ręce siostry.
Ten stoliczek napewno kupimy w niedalekiej przyszlosci. Puki co maly jeszcze nie siedzi. Ale juz ktorys raz o nim slysze same plusy. Takze napewno znajdzie sie na liscie prezentow. Moze na zajaczka😁
 
Moi to mole książkowe. Od małego w książeczkach. Zawsze na urodziny czy inne okazje były kupowane zabawki i książeczki. Dla takiego malucha polecam serie Akademia Mądrego Dziecka, wszelkie rymowanki np fajne są z wydawnictwa Wilga (mogę Ci później wrzucić link), serie o małej białej rybce z Mamania, Pucio też jest ciekawy. Fajne książki już dla takiego 2 latka miało wyd Muza wierszyki 2, 3 latka, poczytajki 2 latka itd ale chyba teraz wycofali książki dla dzieci z oferty. U mnie pełno książek po starszym i niektóre niestety są już niedostępne w sprzedazy. Ogólnie polecam wiersze i wierszyki polskich poetów, rymowanki one zawsze, niezależnie od wieku świetnie się sprawdzą.
Dziewczyny @Cookie Cookie @DropKick a słyszałyscie o OnaMaTo?? Taka zabawa dźwiękami. OnoMaTo to seria ośmiu książeczek z onomatopejami (wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi). Można powiedzieć, że jest to taka „Księga Dźwięków” podzielona na części. Genialna rzecz rozwijająca mowę. Polecam jesli jeszcze jej noe znacie😊
 
U nas hitem był raczkujący miś. Raczkować go nie nauczył 😄 ale do teraz ( a zaraz kończy rok) to jest jedna z nielicznych zabawek przy których spędzi więcej niż 10min. Patrzy się na niego, klepie po tyłku ( tam są guziczki), teraz już tez chodzi sobie za nim, przewraca. No hit. A co do książeczek- ostatnio miło się zaskoczyłam na poczcie. Dużo naprawdę fajnych i niedrogich bobasowych książeczek.
Co do książeczek to ja czasami kupuje w dyskontach np🐞albo w tk maxx za naprawde bezcen😁
 
Dziewczyny @Cookie Cookie @DropKick a słyszałyscie o OnaMaTo?? Taka zabawa dźwiękami. OnoMaTo to seria ośmiu książeczek z onomatopejami (wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi). Można powiedzieć, że jest to taka „Księga Dźwięków” podzielona na części. Genialna rzecz rozwijająca mowę. Polecam jesli jeszcze jej noe znacie😊
Ooo muszę to w takim razie również sprawdzić, bo też tego nie znałam wcześniej 😉 Brzmi ciekawie
 
Dziewczyny @Cookie Cookie @DropKick a słyszałyscie o OnaMaTo?? Taka zabawa dźwiękami. OnoMaTo to seria ośmiu książeczek z onomatopejami (wyrażeniami dźwiękonaśladowczymi). Można powiedzieć, że jest to taka „Księga Dźwięków” podzielona na części. Genialna rzecz rozwijająca mowę. Polecam jesli jeszcze jej noe znacie😊
Mój już za duża na to, bo gada jak "stara" 😂, ale dla dzieciaków rozwijających mowę fajna opcja.
Moja teraz ma fazę na puzzle. Układa takie 30-50 el. Dostaje nowe i nawet nie zerka na pudełko by sobie pomagać, od razu kombinuje co pasuje i jest zabawa.
Jak była młodsza to puzzle drewniane z uchwytami były też na topie.
 
Dla takiego maluszka bardzo polecam Misie Pracusie, szczególnie ten świąteczny :)
inbound5805727292037900248.jpg
 
reklama
O, to Twoje dziecko jest przeciwieństwem mojego 😁 bo mój syn wcale nie jest zainteresowany grającymi/świecącymi zabawkami.

Twój syn jak na 7 msc duuuuzo rozumie, super :) chociaż moje dziecko nie da mi przeczytać mu książeczki, w tym roku stawiamy właśnie na literaturę 😁 może polecisz jakieś książeczki? Wczoraj ogladalam pucia, ale to chyba dla starszych dzieci? Czy są różne serie? Jeszcze się nie orientuje w temacie 😅

Ja dla 7-8msc proponuję :
Garnuszek na klocuszek
Pchacz (osobiście nie mialam, ale wiem że dzieci to lubią, i tutaj z efektem swietlnym, co może spodobać się Twojemu maluchowi)
Jeździk pająk
Pianinko baby Einstein (ta firma ma też świetną gitarę, bębenek i tablet)
Domek dumel (TO NASZE ODKRYCIE!)
Arka dumel
Kostka aktywności
Skrzynka clementoni (to może odbiega od reszty, bo nie nest interaktywne, ale to ciekawa alternatywa przebijanki)
Kostka interkatywna nr 2
Teczuszka maluszka
A kojarzysz Kicię Kocię? Fajna literatura dla młodszych i nieco starszych :) polecam też serię "na ulicy Czereśniowej" - wiosna, lato, jesień, zima 👌
 
Do góry