reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy poród - wyprawka do szpitala

Laura315

Początkująca w BB
Dołączył(a)
14 Kwiecień 2020
Postów
26
Dzień dobry. Rodzę w lipcu, jest to moja pierwsza ciąża. Chcę się dowiedzieć, co należy zabrać ze sobą dla mamy i dziecka do szpitala do porodu i na czas pobytu w szpitalu. 😉
 
reklama
Rozwiązanie
Wszystko zależne, co szpital zapewni. W moim np nie musiałam mieć ubranek dla maleństwa i koszuli do porodu.
Ja wzięłam jedna większą torbę, bo trafiłam a szczyt wirusa i nikt wejść nie mógł do mnie.
Miałam: duża paczkę chusteczek, paczkę pampersow, stanik do karmienia, 3 koszule do karmienia, klapki które robiły za kapcie i obuwie pod prysznic, 2 paczki podkładów poporodowych, maść na sutki, pomadkę do ust, 4 butelki wody, majtki siateczkowe jednorazowe 8 sztuk, zwykle majtki i skarpety, kosmetyki typu żel pod prysznic, drobne do tv, ładowarka, coś do jedzenia, małej wzięłam ciuszki na wyjście ze szpitala, żeby wróciła w swoich. No i koniecznie pamiętaj o papierze toaletowym i czymś łagodnym do mycia okolic intymnych. Powodzenia!
Koszule poporodowe 3, podpaski poporodowe, podkłady, kosmetyki ,dla dziecka na każdy dzień 2 komplety ubranek , pampersy , becik, pieluszki tetrowe ,dla dziecka nie ma co brać kosmetyków, bo pewnie nie będzie kompanie, bo się nie zaleca ,przynajmniej u nas tak było, żeby nie kąpać przez kilka pierwszych dni , aa biustonosz do karmienia ,jeśli o czymś zapomniałam to dziewczyny dopisza 😉
 
Ja brałam też laktator bo maluch nie był odrazu ze mną a żeby już pobudzić. Okazało się ze maluch woli butle to męża wysłałam po nasz podgrzewacz żeby mleko z pokoju już grzać a nie tam czekać
Ręczniki dla maluszka i kosmetyki też brałam bo u nas była kąpiel
Rożki wzięłam 2 i słusznie bo maluch jeden zasikał
Brałam swoją butelkę żeby do niej się przyzwyczaił w razie czego i się przydała
Smoczek
Ubranek całą masę najlepiej sprawdziły mi się kaftaniki i spodenki do tego najmniej roboty z rozbieraniem
 
Ja również będę rodzic w lipcu. Walizkę mam już spakowaną:

Koszula do porodu
2x koszula do karmienia
Szlafrok
Biustonosz do karmienia
Majtki poporodowe Tena/siateczka 2+2
5x podkłady poporodowe na łóżko
Maść na sutki
Osłonki na sutki
4x Wkładki laktacyjne
Klapki pod prysznic
Kapcie zwykłe
2x zwykłe majtki
Tantum Rosa (4 saszetki)
Kosmetyki (szczotka do włosów, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, lactacyd (użyję również jako żel pod prysznic)
Papier toaletowy/ręcznik papierowy
Woda mineralna z dzióbkiem (później służy do rozrobienia tantum rosa)
Biszkopty/sucharki
Pieluchy Pampers 20szt.
Chusteczki nawilżane 1opakowanie
Maść do pupy
Kocyk
Rękawiczki niedrapki
Pieluszki tetrowe 5szt.
Podkład higieniczny poporodowy bella 10szt.
Czapeczka
Ciuszki na wypis
Laktator
Woda mineralna/butelka filtrujaca
Butelka do karmienia i mleko modyfikowane na wszelki wypadek (jeśli szpital nie oferuje)
Kubek
Sztućce
Ładowarke do telefonu
Słuchawki
Czopki glicerynowe
 
Ja również będę rodzic w lipcu. Walizkę mam już spakowaną:

Koszula do porodu
2x koszula do karmienia
Szlafrok
Biustonosz do karmienia
Majtki poporodowe Tena/siateczka 2+2
5x podkłady poporodowe na łóżko
Maść na sutki
Osłonki na sutki
4x Wkładki laktacyjne
Klapki pod prysznic
Kapcie zwykłe
2x zwykłe majtki
Tantum Rosa (4 saszetki)
Kosmetyki (szczotka do włosów, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, lactacyd (użyję również jako żel pod prysznic)
Papier toaletowy/ręcznik papierowy
Woda mineralna z dzióbkiem (później służy do rozrobienia tantum rosa)
Biszkopty/sucharki
Pieluchy Pampers 20szt.
Chusteczki nawilżane 1opakowanie
Maść do pupy
Kocyk
Rękawiczki niedrapki
Pieluszki tetrowe 5szt.
Podkład higieniczny poporodowy bella 10szt.
Czapeczka
Ciuszki na wypis
Laktator
Woda mineralna/butelka filtrujaca
Butelka do karmienia i mleko modyfikowane na wszelki wypadek (jeśli szpital nie oferuje)
Kubek
Sztućce
Ładowarke do telefonu
Słuchawki
Czopki glicerynowe
Ja byłam w szpitalu 3 I pół dnia z maluchem. To dla mnie 20 pampersów było mało ale może za często zmieniałam ale miałam pewność ze jest mu sucho.
I podkładów miałam 2 paczki to do domu chyba 2 przywiozłam. Często zmieniałam

Nie miałam gruszki do nosa ale położna dała mi z oddziału bo maluszką schodzi jeszcze do noska i trzeba oczyszczać
 
reklama
Ja byłam w szpitalu 3 I pół dnia z maluchem. To dla mnie 20 pampersów było mało ale może za często zmieniałam ale miałam pewność ze jest mu sucho.
I podkładów miałam 2 paczki to do domu chyba 2 przywiozłam. Często zmieniałam

Nie miałam gruszki do nosa ale położna dała mi z oddziału bo maluszką schodzi jeszcze do noska i trzeba oczyszczać
no właśnie ja listę mam na 2 doby choć liczę ze uda się rodzić sn i wyjdziemy szybciej :) a jeśli zostaniemy i czegoś będzie brakowac to mąż dowiezie i zostawi na portierni zeby nam przekazali :)
 
reklama
Do góry