reklama

Pierwszy posilek maluszkow

Temat na forum 'Dzieci urodzone we wrześniu 2013' rozpoczęty przez Madajka, 12 Grudzień 2013.

1. Madajka

Madajka Fanka BB :)

Za chwileczke nasze maluszki beda miec swoje pierwsze mniam mniam za soba, macie moze jakies porady dziewczyny?
    -od czego zaczac,
    -co jest dobre dla malucha,
    -sloik czy naturalne,
    -melko z kasza czy z budyniem czy z maka kukurydziana,
    -ogulnie krok po kroku....

Zakladam ten temat bo jestem mloda mama w UK bez rodziny i sama musze sie z tym uporac bo nawet znjomych ,,dzieciatych,, nie mam.

Dziekuje i zapraszam do waszych wpisow!

2. k4s13k

k4s13k Fanka BB :)

i ja się dołączam do pytania :)

3. reklama
  4. Madajka

Madajka Fanka BB :)

czekamy.....

5. k4s13k

Wiec tak bylam dzisbu alergologa i poruszylam temat rozszerzania diety. Odradzila mi sloiki kazala kupywac normalnie warzywa i owoce i robic samemu. Ja bede szukac warzyw ekologicznych. Mówiła zeby zaczac od marchewki, ziemniaka lb dyni. Najlepiej warzywa na poczatek zeby dziecko uczylo sie dobrych nawykow i kojarzylo warzywo z posilkiem dopiero potem słodkie deserki, ponoc jak dzieci sprovuja najpierw owocow moga pozniej odmowic warzyw Moj maly ma problemy z kupa wiec mówiła ze dynia będzie najbezpieczniejsza. Z owocow polecala jabluszko sliwke i gruszke ( z ta Gruszka nie jestem pewna na 100%). Zadnych cytrusów ani bananow bo mogą uczulac. Jesli chodzi o kaszki kazala zaczac od kleikow luv kasz jednoskadnikowych np kasza kukurydziana, kasza ryzowa. A później dla starszego dziecka jako miesko polecala kroliczka kuv jagniecine. I to chyba na tyle ;)

6. Lutka@

Lutka@ Fanka BB :)

7. k4s13k

8. nadiaa

nadiaa Fanka BB :)

Witam ;) moja mała za tydzień kończy 4 miesiące i też zaczynamy nowe pokarmy. Wczoraj byłam u pediatry i zapytałam o diete, powiedziała tak: wprowadzać po jednym smaku aby później nie miec problemu w razie uczuleń z odkryciem na jaki produkt, czyli np przez tydzien marchewkę, potem jabłuszko itd co tydzień nowy produkt owoce i warzywa oraz kasze. Po 5 miesiacu mozna juz ziemniaczki rosołek ;)

9. k4s13k

Maly u mnie jadl juz dynie marchewke i ziemniaczka kazda nowosc co 3 dni ;) jak narazie wszystko toleruje. Na noc dostaje mleko z kleikiem

10. reklama
  11. toska1990

toska1990 Fanka BB :)

A karmicie dziewczyny piersią czy mlekiem modyfikowanym? Bo mi pediatra zalecała poczekać do 5-6 miesiąca z wprowadzaniem nowości przy karmieniu piersią.:-)

12. k4s13k

Maly jest na modyfikowanym temu juz zaczelam wprowadzać. Przy piersi faktycznie nie ma co sie spieszyć ;)

Poleć forum