reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy prezent na gwiazdkę

Eiblin

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Lipiec 2023
Postów
50
Heej Dziewczyny :)
Święta zbliżają się wielkimi krokami, a w tym roku beda wyjątkowe 🥰 rodzina obsypuje mnie pytaniami o prezenty dla malutkiej, będzie miała wtedy miesiąc. Mamy już książeczki kontrastowe i pałąk do wózka. Polećcie proszę jakieś fajne zabawki na mikołaja, co Wam sie sprawdziło na dlużej 😀
 
reklama
Zależy ile dzidzia ma.

Ja w prezencie dostałam bujaczek baby bjorn. Nie wszyscy go chwalą, bo takie bujaczki mogą zaburzać rozwój fizyczny. Jeśli jednak dziecko nie ma asymetrii i innych problemów, to w okolicach 4 miesięcy jego stosowanie już tak nie szkodzi ponoć. Nam nie zaszkodził akurat a sprawdził się świetnie. Zabieraliśmy go wszędzie gdzie szliśmy z dzieckiem, to był zawsze pewniak gdzie można było małą odłożyć na chwilkę żeby np. zjeść. Nie stosowaliśmy go nagminnie i może dlatego nie odczuliśmy żadnych negatywnych skutków.
 
Mój syn też na swoją pierwszą gwiazdkę miał prawie miesiąc,w prezencie dostał chyba głównie ubranka, ale też takiego konika morskiego z Fp ze świecącym brzuszkiem, który grał spokojne melodie. Bardzo go lubił.
 
Heej Dziewczyny :)
Święta zbliżają się wielkimi krokami, a w tym roku beda wyjątkowe 🥰 rodzina obsypuje mnie pytaniami o prezenty dla malutkiej, będzie miała wtedy miesiąc. Mamy już książeczki kontrastowe i pałąk do wózka. Polećcie proszę jakieś fajne zabawki na mikołaja, co Wam sie sprawdziło na dlużej 😀
Jak maluch, to wszelkie gryzaki, grzechotki, mata piankowa typu puzzle, kostki sensoryczne takie z grzechotkami i rzeczami do przewracania, nosidło :)
 
Poza tym co wyżej to ja powiem przyszłościowo, że książeczki sensoryczne, np. Dotykam Poznaje i Akademia Mądrego Dziecka. A później to wszystko w hurtowych ilościach 🙈 moje dziecko koooocha.
Od pierwszych dni czytałam i nawet kładąc na brzuszek to przed nią stawiałam książeczki. Ma niespełna 2 lata a nawija jak katarynka, składa zdania z 4-5 słów, mówi wyraźnie i każdy ją rozumie. Według mnie to właśnie zasługa książek bo do żłoba nie chodzi 🙂 a rodzeństwa nie ma 😅
 
Krzesełko do karmienia
Chusta/nosidło (ale takie porządne)
Klocki soft clemmy
Gryzaki - grzyb, słonik itd
zestaw z zyrafką sophie
Kostka sensoryczna
Bon do smyka
Zabawka typu walek do ćwiczenia podporów

W sensie ja bym kupiła coś, co przyda się potem. Nie ma sensu zawalać miesięczniaka zabawkami.
 
Ostatnia edycja:
Dziecko do pół roku nie potrzebuje wielu zabawek, więc jeśli ktoś nie chce kupować na zaś, to lepiej pójść w ubranka. Polecam takie z wełny merino 💓
 
reklama
Heej Dziewczyny :)
Święta zbliżają się wielkimi krokami, a w tym roku beda wyjątkowe 🥰 rodzina obsypuje mnie pytaniami o prezenty dla malutkiej, będzie miała wtedy miesiąc. Mamy już książeczki kontrastowe i pałąk do wózka. Polećcie proszę jakieś fajne zabawki na mikołaja, co Wam sie sprawdziło na dlużej 😀
Hej 🙂 my dostałyśmy książeczki kontrastowe z Czuczu i karuzele First Dreams, karuzela super, jest z nami od początku i przeszła z nami już różne etapy od noworodka gdzie muzyka ja bardzo wyciszała (jest rowniez biały szum, dźwięk melodyjek dobrej jakości) po chwile wytchnienia, gdzie już obserwacja, jak karuzela się kręci mogła ja na chwile zająć a teraz to już wyciąga rączki i tarmosi misia i gwiazdki 😆 i co fajne możesz ściągnąć element z melodyjkami i powiesić np. w wózku. Aaa i jest tam również małe światełko w kształcie gwiazdki.
Karty też fajna sprawa, układałam w łóżeczku i czasami wieszałam na karuzeli 🙂

inbound7030978313125218266.jpg
 
Do góry