reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy rowerek biegowy

Lili81

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Styczeń 2014
Postów
275
Witajcie, mój synek ma skończone 18 m-cy i zastanawiam się jaki rowerek biegowy mogłabym mu kupić.Odległość od pachwiny do stopy 27 cm. Wiem, że są małe rowerki biegowe, ostatnio nawet w dzień dobry tvn okazywali takie, ale niestety firmy rowerków były ukryte. Może wiecie jakiej frmy rowerek byłby odpowiedni?
 
reklama
Zakupiłam Puky LRM - .rowerek biegowy PUKY LRM od 18 m-cy 30cm + GRATIS (4074799633) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dziecko ma 21 mies. i nóżkę 32cm. Pierwszego dnia już sobie na nim chodziła bez siedzenia na siodełku, a drugiego już siedząc na siodełku. Na trzeci dzień już zasuwała, sama doskonale skręca nawet na ostrym zakręcie, również sama z niego schodzi i wchodzi.

18mies. i noga 27cm to jeszcze mały i będzie tylko sobie chodził i nie musi siedzieć na siodełku (z niego dosięgnie, ale nie na pełnej stopie). W sam raz do nauki, za dwa miesiące do lata podrośnie i będzie zasuwał - POLECAM:)

Tu filmik z netu jak jakieś dziecko na początek sobie radziło. Maciek (prawie) 2 lata i rowerek biegowy/ Almost two years old boy on balance bike - YouTube
 
Lili81 no nie wiem czy 18miesięczniak poradzi sobie na biegowym rowerku. Mój syn w piątek kończy 2 lata i dostanie biegowca ale też zastanawiam się czy to nie odrobinę za wcześnie. Może na koniec lata uda się opanować mu jazdę, no ale wszystko zależy od dziecka, jak zawsze :rofl2:
Teraz pytanie, czy chcesz rowerek na "teraz" czy na przyszłość ? Jak synek ma po wew stronie dł nóżki 27cm to rowerki na 12' kołach będą za duże bo one zwykle od 33-35cm się zaczynają. Musisz za 10'się rozejrzeć. Jak masz Decathlona blisko to podskocz przymierz bo mają w swojej ofercie z siodełkiem blisko ziemi ale np nam nie pasował bo mały zamiast siedzieć na siodełku to stał między kierownicą a siodełkiem. nie wiem, chyba za daleko mu ta kierownica od siodełka była :-p
o taki:
rowerek.jpg

Mój syn teraz idealnie wzrostowo pasuje do 10'kółek ale dla mnie to teraz wywalenie kasy w błoto bo brakuje mu w tym 12' naprawdę z centymetra żeby całymi stopami na ziemi (teraz palcami dotyka). Patrzyłam bardziej przyszłościowo i wzięłam większy jednak, o taki:
PROMOCJA !!! ROWEREK BIEGOWY !!! WYPRZEDAŻ !!! (4077284359) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
rowerek 1.jpg
tam jest pod siodełkiem plastik zabezpieczający śrubę ale jak go zdjęliśmy z mężem to siodełko jeszcze obniżyło się ;) nie powiem ci dokładnie ile teraz ma bo rowerek czeka zapakowany na niedzielną imprezę ;)

Natomiast zanim kupiłam ten wyżej oglądałam rowerki na 10'kołach i takie obserwowałam:
DRAGON Milly Mally ROWEREK BIEGOWY 10'' DZWONEK (4089250653) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
niebieski_5.jpg
i taki:
Rowerek biegowy SPEEDY koła 10' - 5 kolorów HIT!!! (4092549343) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
rowerek 3.jpg

Myślę, że nie ma co wydawać zawrotnych sum na 10' bo on na krócej starczy niż 12' kiedy byś kupiła na przyszłość no ale na 12' myślę, że w to lato nie pojeździ nawet twój synek więc ta 10tka ci została jedynie,a za rok możesz odsprzedać i kupić większy ;)

Puki ma bardzo dobre rowerki ale cena zawrotna :rofl2:
 

Załączniki

  • rowerek.jpg
    rowerek.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 876
  • rowerek 1.jpg
    rowerek 1.jpg
    19,1 KB · Wyświetleń: 675
  • niebieski_5.jpg
    niebieski_5.jpg
    23,6 KB · Wyświetleń: 565
  • rowerek 3.jpg
    rowerek 3.jpg
    38,3 KB · Wyświetleń: 549
Ostatnia edycja:
18mies. i noga 27cm to jeszcze mały i będzie tylko sobie chodził i nie musi siedzieć na siodełku (z niego dosięgnie, ale nie na pełnej stopie). W sam raz do nauki, za dwa miesiące do lata podrośnie i będzie zasuwał - POLECAM:)


kasiekz no raczej nie zgodzę się z tobą, że może sobie nie siedzieć na siodełku bo mało któremu dziecku będzie się chciało między nogami trzymać rowerek i kiwać na boki tak idąc na spacerze.Mój od razu puszczał kierownicę i mówił,że za duży rower (i to w sklepie, przy przymiarce, już nie mówię o spacerze). po prostu to zadna frajda mu była trzymać samą kierownicę jak nie mógł usiąść na siodełku dlatego ważne jest to aby dziecko dotykało choć palcami siedząc pupą na siodełku. Owszem, jak się uczy to tak drepcze na początku ale to kwestia dnia zwykle, później siada juz pupą na siodełko, a jak zobaczy,że nie sięga do ziemi to jeszcze się zniechęci i będzie po całej nauce jeżdżenia. Przynajmniej ja tak myślę.

Jeszcze trzeba zauważyć, że nawet jak jest w tym pukim 30cm wys siodełko (o ile faktycznie jest, bo ja nie raz się przekonałam,że te miary to chyba różnymi centymetrami, o innej podziałce mierzone :rofl2: . Może da się opuścić tak jak w "moim"-niżej siodełko) to dziecko mające 27cm nóżkę nie sięgnie, nawet palcami zapewne bo siadając z kroku odpada parę cm na siodełko gdzie musi na nie okrakiem usiąść i automatycznie jeszcze skraca się nóżka. Twoja córcia ma jednak nóżkę 32cm, a to spora różnica- 5cm
 
Lili81, dla tekiego malucha zdecydowanie PUKY LRM :tak:

Moja młodsza dostała dokładnie w tym wieku swoją biegowkę
.Rowerek Rower Biegowy PUKY LRM Niemiecki od 2 r (4079868528) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
zaprzyjaźniała się z rowerkiem powoli, ale do wakacji już śmigała ...
wybraliśmy Puky właśnie ze względu na niewielkie wymiary i niskie siodełko :tak:

Starszej kupiliśmy Tup Tup ja miała 2 latka 3m
DREWNIANY Rowerek Biegowy TUP-TUP! WARSZAWA! 37-44 (4071500648) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
była i wciąż jest bardzo wysoka, więc wysokość siodełka nas nie ograniczała ...
Tup tup jest o tyle fajny, że kierownica nie obraca się wokół własnej osi :tak:

Ja biegówkami jestem zachwycona ... dzieciaki je uwielbiają :tak: a efekty też widać, bo starsza mając 3,5 roku przesiadła się bez problemu na 2 kółka z pedałami ...
 
dziękuję Wam za podpowiedzi, faktycznie rowerek Puky to ten co widziałam w TVN. No ale cóż chyba faktycznie nie ma co się spieszyć, ma 27 cm a siodełko 30, może się zniechęcić jak nie będzie dosięgał ziami. Poczekam jeszcze trochę i może tego lata urośnie do 30 i zakupię puky ;)
 
dziewczyny moją córka ma 2,5 roku czy to aby nie zacześnie na rower biegowy? Dodam, ze ona jest drobniutka jak na swój wiek, bo wazy nieco ponad 11kg :(
 
Moja corka tez dostała biegowy na drugie urodzinki i od pierwszego dnia smigała jakl dzika;) jaklo ze ona drobna i niska to duzego wyboru nie mielismy i padło na puky,na szczescie mogłam go przymierzyc bo kolezanki corka miała,polecam ten rowerek,jest wart swojej ceny i mimo ze jest mały dziecko długo na nim pojezdzi:)

Mayula da rade;)moja teraz ma trzy lata i 12kg i jezdzi na biegowce od roku;)
 
reklama
Dziewczyny a czy rowerek puky faktycznie ma wysokość siodełka 30 cm? Zastanawiałam się też nad kinderkraftem z carfoora, kosztuje 100 a puky 300 zł, naprawdę jest taka różnica między nimi czy chodzi o firmę?
 
Do góry