reklama

Pierwszy rowerek?

Temat na forum 'W co się bawić?' rozpoczęty przez motomama, 7 Czerwiec 2011.

1. motomama

motomama Zaciekawiona BB

Słuchajcie, natchnełam się na artykuł który mówił o rowerku już dla dwulatka.
    FirstBike- pierwszy rower dla Twojego malucha
    Czy któraś mama "sprawdziła go na sobie"? :-D
    Jak zaczeły się przygody rowerowe waszych dzieci? Droga przez męke czy idealne pierwsze próby?

2. Tośka77

Tośka77 Początkująca w BB

Nie sprawdzalam :), jakos osobiscie wole tradycyjne rowerki. Mati ma 4 latka :), odczepilismy kolka i biegamy z kijkiem od jakis 2 tygodni, liczymy na to, ze w ten weekend mlody bryknie juz sam :). Chociaz.... moze faktycznie przy tych rowerkach lepiej uczy sie trzymania rownowagi.... Ale widzialam pare razy na osiedlu dzieciaki na takich rowerkach. Mojemu nozki by sie szybko zmeczyly, leniwy jest - po tatusiu ;-)

3. reklama
  4. aniam141

aniam141 Wrześniowe mamy 2008

Ja widuję u nas te rowerki biegowe i to super sprawa dzieciaki fajnie na tym śmigają . Mój nie miał bo jakoś przegapiłam i na takim z 4 kółkami jeździćnie umie , nie idzie mu pedałowanie za bardzo . Może się kiedyś nauczy

5. Amko_com_pl

Amko_com_pl Zaciekawiona BB

nauczy się, spokojnie :) nie kazdy równie szybko przyswaja sobie te same umiejętności przecież :)

6. kasiate

kasiate Zaciekawiona BB

Takie rowerki sa świtne.
    Widze jak po osiedlu dzieciaczki na nich śmigają.
    Bratankowi kupilismy taki na drugie urodziny, po dwóch tygodniach juz całkiem nieźle mu szła zabawa, a po miesiącu dawał czadu na dłuższych dystansach. Choć prawda jest, ze jak młody się rozbujał za daleko i zmeczył to na koniec trzeba, i jego, i rowerek do domu zanieść.

7. kora30

kora30 Fanka BB :)

ja mam zamiar taki kupić... właśnie zbliżają się drugie urodzinki Zosi, tylko nie wiem czy ma sens kupowanie w zimie... najpierw by może pojeździła po domu na rowerku, a jak opanuje to wtedy na polko?

8. aga111

aga111 Zadomowiona(y)

Kora polecam naukę jazdy na rowerze w domu. Stopniowo i bezstresowo. Potem jak na dworze śmignął to musiałam go od razu gonić.

9. malutka11

malutka11 Zaciekawiona BB

bardzo fajne są dla takiego małego brzdąca rowerki uczące równowagi gdzie ma siodełko i odpycha się nóżkami. Dużą radość sprawił taki rowerek mojemu chrześniakowi.

10. reklama
  11. kora30

kora30 Fanka BB :)

znaczy, dla siebie też musze kupić? ;-) problem mam taki, ze mieszkanie niewielkie, więc nie bardzo jest gdzie trenować, chociaż jeździkiem po balkonie jeździ i po domu troszkę też... dzieki za podpowiedź... a zakładałaś kask w domu?

chwilowo zakochałam się w rowerku one2run hudory, szkoda tylko, ze ma taki agresywny kolor, ale chyba sie zdecyduję....

Ostatnia edycja: 27 Wrzesień 2011
  12. aga111

aga111 Zadomowiona(y)

Kora fakt, dla siebie też by się przydał:-D.
    Mój synek jak dostał rowerek biegowy miał chyba 26 miesięcy. Umiał już jeździć na tradycyjnym z bocznymi kółkami. Dostał biegowy i nawet nie wiedział, że to trzeba trzymać żeby się nie przewróciło, czy oprzeć o coś po zejściu. W domu jest fajnie, bo w każdej chwili można podjąć próbę nauki i z niej zrezygnować. Nikt się nie stresuje i nikt nie pogania. Myślę, że na pierwsze kroki w domu jest wystarczająco dużo miejsca.

Poleć forum