reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwszy spacer

P

punta

Gość
Dziewczyny doradźcie! Nie wiem kiedy zacząć małą hartować, abyśmy mogły odbyć nasz pierwszy spacer. Położna była, ale nic na ten temat nie wspomniała, a ja sobie przypomniałam jak już było po jej wizycie. Nie wiem także do jakiej temperatury można wychodzić z małą na pole. Olga urodziła się 26 lutego br.
 
reklama
witaj,
przecież byłaś już ze swoją córką na spacerku wychodząc ze szpitala :).Wyjść na spacer możesz tylko ubierz dziecko odpowiednio.Fakt ze jeśli jest straasznie zimno, pada deszcz i wieje silny wiatr to lepiej nie wychodzić ale jeśli jest lekki mróz to czemu nie.Jeśli będzi Ci zimno to dziecku również moze być zimno, ale na początek możesz iść na krótki spacerek i co raz wydłużać go.Pozdrawiam :-)
 
Możesz już spokojnie wychodzić, tylko uważaj na silny wiatr, jak bardzo wieje, to lepiej się powstrzymać. No i smaruj dzieciątku buzię kremem. Spacerki napewno dobrze Wam zrobią. Jeśli już werandowałaś dziecko w domciu przy oknie, to pewnie przywykło już trochę do świeżego powietrza. Zacznij może od krótszego wyjścia (pól godzinki), a potem możesz stopniowo przedłużać czas.

Życzę miłego spacerowania!
nikita
 
Dzięki dziewczyny za radę!!!! Teraz wiem jak się do tego zabrać. Od jutra zaczynam ją werandować. Pozdrawiam, Ania.
 
moja dzidzia ma 10 dni i zastanawiam sie kiedy na pierwszy spacer. tydzie temu byla u mnie polozna i kazala go werandowac az dojde do 30min i isc na spacerek krotki. ale w gazetach wyczytalam ze nie wczesniej niz 3 tyg. jest tak sliczna pogoda ze az serce nie boli ze siedzimy w domu. co wy na to?
 
Ty jesteś matką i ty powinnaś o tym decydować, jeśli jest super pogoda to nie ma przeciwskazań, ale jeśli wieje silny wiatr leje deszcz to prawda taka że i Ty nie pójdziesz na spacer, prawda? a w ogóle z dzieckiem byłaś już na pierwszym "spacerku" przy wyjściu ze szpitala :). Także jeśli jest super pogoda to idź z dzieciaczkiem na krótki ale super spacer :). pozdrawiam.
 
Ja Damiana urodziłam w połowie pażdziernika , wyszłam z nim na spacerek jak miał 1,5 tygodnia.Wcześniej hartowałam go w oknie balkonowym przez 3 dni.Teraz zaczną się ładne pogody także myślę że śmiało możesz wyjść na spacerek.
 
ja urodziłam Julcię w styczniu, były straszne mrozy.Werendowałam i szłam na spacerek jak było słoneczko.Teraz jest ładnie, więc możesz spokojnie iść na spacerek.Pamiętaj, aby prawidłowo dziecko ubrac, nie za ciepło-o 1 rzeczw więcej niz masz TY.
Pozdraiwam ciepło i miłych spacerków!!!!!
 
[/b Dwa tygodnie temu urodziłam Daliego niewiem od kiedy moge już z nim wyjsć na spacerek! A  jest wpaniała pogoda!!! ;D
 
reklama
czesc i gratuluje maluszka. z maluszkiem mozesz wyjsc na pierwszy spacer po tzw wietrzeniach. ubierasz maluszka tak jak na spacerek i otwierasz na cała szerokosc okno. tak na 10 minut. jezeli lest ładnie to po takich dwóch trzech wiretrzeniach mozna wyjsc pod warunkiem ze nie ma silnego wiatru i nie pada na niedłuzej jaj 0,5h. pierwszy spacer i tak przeciez ma za saba. chociaz wyjscie ze szpitala. dzidzie ubiera sie o jedna warstwe wiecej niz ty masz na sobie wychodzac na spacer. nalepiej sprawdzic po raczkach i nosku. jezeli sa zimne to maluszkowi jest zimno. jezeli ma nosek cieply a raczki letnie lub cieple jest mu dobrze. jezeli raczki sa gorace to trzeba sprawdzc czy nie jest mu za goraco i czy sie nie poci.kolejne spacery wydłuzaj co 15 minut albo 0,5h w zaleznosci od pogody.szykuj maluszka na okiienko ;)przepraszam za forme pisania ale pisze jedna reko bo na drukiej mam dzidziola i ciagnie cyca :)
 
Do góry