reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy krok...czyli wielkie postępy maluszków

moja Ninka od poniedzialku zaczela sie strasznie duzo smiac i swiadomie odpowiada usmiechem na usmiech. jak sie ja gilga pod broda albo naciska na nosek i wydaje przy tym dzwieki to strasznie chichocze :-) no i od paru dni strasznie gada po swojemu i umie juz sama zlapac grzechotke, ktora wisi nad nia na sznureczku, potrzasa nia i wklada do buzi :tak:
 
reklama
A moje słonko od paru dni również przepięknie się śmieje, najczęściej jak sobie "rozmawiamy" (tzn ja gadam jak najęta a jej się to bardzo podoba), pore razy udało jej się smiać głośno, no i juz kilka "słów" dziennie powie :-)
 
Mój Adaś już od ponad tygodnia mówi : uuuuuu czasami mam wrażenie jakby ze mna rozmawiał:) Ja mówie do niego: lulu a on z duzym zaangażowaniem odpowiada mi uuuu!!! super sprawa, zwariowałam na jego punkcie!!!
 
Moja Zuzieńka uśmiechała się przez sen już 2 tyg. po porodzie:-D Od 4 grudnia śmieje się w głos i rozmawia ze mną:-) Na wszystkich reaguje usmiechem i uwielbia mówić do swojej karuzelki:-p :laugh2: :tak: ;-)
 
Mateuszek też już ślicznie gaworzy , ja mu coś opowiadam a Mati odpowiada najczęściej A-gu lub uuu. Odpowiada uśmiechem na uśmiech :-) Rosną nam maluszki:tak:
 
Rosną rosną te nasze maluszki
Uważam że nie ma nic piekniejszego niż szczery uśmiech tej małej kruszynki, jak tak rozmawiamy albo spiewamy sobie to aż mi się łezka w oku kreci jak się jej ten pysio śmieje :laugh2:
 
Oj Dawidek codziennie rano budzi Nas slodkim smiechem i usmiechem :happy:
A od paru dni zauwazylam ze coraz bardziej sie slini, wpycha raczki do buzi ... chyba zaczyna zabkowac ;-)... musze teraz pilnie zagladac do dziubka mojego maluszka i wyszukiwac zabkow :laugh2:;-)
 
Moje bąble też ostatnio się ślinią i pchają rączki do buzi, ale jakoś nie skojarzyłam tego z pierwszymi ząbkami, chyba też musze zacząć wypatrywać piewszych kiełków:-)
poza tym są ostatnio jacyś niespokojni, dzięki czemu mój czas, do tej pory ekstremalnie ograniczony, to domyślanie się co im dolega i noszenie na rączkach:no:
 
Mariczka też się okropnie ślini i pcha łapeczki do buźki. No i cudnie ssie kciuka a jak przy tym cmoka głośno!!! :-D :-D :-D No i czasem się denerwuje strasznie jak coś nie może kciuczkiem wcelować do buziaczka. Tez myślałam że to ząbkowanie i pytałam o to wczoraj pediatry przy okazji szczepien. Pani dr. powiedziała że to najnormalniejsze zachowanie dzieci w tym wieku i nie musi swiadczyć to jeszcze o ząbkach. Dzieci po prostu wkładają wszystko co je intersuje do buźki a obecnie najbardziej intersujące są właśnie łapeczki :-) No a ślinia się bo ślinianki właśnie zaczynają im pracować mocno i stąd tyle tej ślinki tym bardziej że podobno takie maleństwa nie bardzo jeszcze wiedzą że nadmiar ślinki trzeba połykać ;-) Ale oczywiście mogą też już zaczynac wyłazić ząbki :-) Niektóre dzieci ząbkują wcześniej inne później. Popytajcie swoich mamuś kiedy wy ząbkowałyście i kiedy mężowie... podobno czas ząbkowania jest powiązany genetycznie :-)
No a Mariczka jeszcze przepięknie gada ze mną i grucha i guga i śmieje się głośno i w ogóle jest bardzo bardzo radosna :-) Przewraca się z brzusia na plecki i kopie zabawki na macie co sprawia jej niesamowitą radość :-)
 
reklama
No wlasnie u mnie i u meza pierwszy zabek wyszedl w 3 miesiacu .. dlatego tak skojarzylam u mojego synalka :happy:
 
Do góry