reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy krok...czyli wielkie postępy maluszków

No to całkiem możliwe MoniQa że Dawidek niedługo będzie miał swój pierwszy ząbek! :-D :tak:
 
reklama
Mati też się ślini , a łapeczki pcha do buzi już od dawna tak zabawnie ssie kciuk wsadza najpierw całą łapkę do buzi ( jak nie trafia to się strasznie denerwuje) a póżniej wyciąga i w buziaczku zostaje kciuk :tak:i słychać mlaskanie :-Djak wyciągne mu łapkę i dam smoczka natychmiast go wypluwa:-):-D
jak bierzemy Mateuszka do karmienia i poczuje pieluszkę pod bródką zaczyna się śmiać i piszczeć z radości że zaraz dostanie mleczko:-):-):-)
 
Mój Wiktorek też lubi sobie czasem possać piąstkę, wygląda wtedy uroczo, a z jaką zapalczywością ssie:-D
Od kilku dni też świadomie obdarowuje mnie prześlicznymi uśmiechami, czasem nawet podczas karmienia, co mnie prawie do łez wzrusza:-) A hitem jest "język" wystraczy że pokażę Wiktorkowi język, pokiwam nim, lub zrobie blebleble, to synek zrywa boki, a ja z nim:-D Oh dla takich chwil i im podobnych warto żyć:tak:
 
MoniQa - nieźle Dawide ćmoka piąsteczke...mój Maciej wczoraj w nocy wyplul smonia i ssal swojego paluszka.....potem oczywiscie palunio byl czerwony....chichralismy sie z mężulem....pieknie to wyglądalo:tak:
 
Czarodziejko ja to bym mogla caly czas patrzec na dawidka .. ciagle cos nowego .. jaka nowa minka, usmiech inny ... lapke do buzi tez za kazdymrazem inna metoda wklada :-D ... cudowne :-)

Mlody teraz do slownika wyrazow dopisal sobie wszystkie dzwieki zaczynajace sie na "B" ... "beee", "baaa" "blaaa" itd ... bylo "a" teraz "b" kolej na "c":laugh2::-D;-)
 
a moja mala zaczyna juz celowo chwytac przedmioty, ktore sobie upatrzy. wczesniej to raczej bylo albo przypadkiem albo tylko tracala. a teraz np. wybierze sobie misia, patrzy na niego, a potem wyciaga do niego lapke i go tarmosi :-)
 
MoniQa Dawidek pożera łapke zawodowo! :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Mariczka treż ssie kciuka i zjada rączki. Wygląda to przesłodko! A jak cmoka głośno przy tym:szok: :tak: :-D Moja mała co raz bardziej dźwiga się do siadania! :-) No i poszerza słownik :-D Najbardziej mi sie podoba jak ślicznie mruczy coś w rodzaju "mmmmaaaaam" :tak: może niedługo powie mama :confused: :-D no i mówi oczywiście "aguuuu" "gugu" "blaaaaaaa" "aaaabuuuu" "laaaala" "ałuuu" i jeszcze kilka podobnych "wyrazów" :-D
A jak u Was jest ze spaniem? Bo Mariczka śpi od ok miesiąca już po 8-9 godzin w nocy bez przerwy a od kilku nocy jeszcze dłużej bo od 10-12... Podobno to oznacza że ma dobrze rozwinięty układ nerwowy i ładnie sobie odróżnia dzień od nocy. Aha i miała moment że wcale w dzień nie spała a teraz 2 razy drzemie sobie po 2-3 godzinki w ciągu dnia :-)

Gufi Marika tez tarmosi zabawki i siega do nich co raz bardziej świadomie :tak:
 
reklama
Ines Dawidek tez slicznie przesypia noce :happy: 7-8 godzin ... a w ciagu dnia przesypia z 7-8 godzin, reszta to czuwanie :happy:
 
Do góry