reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwszy uśmiech, pierwszy ząbek, pierwszy krok...czyli wielkie postępy maluszków

Ciucia....fajnie brzmi :-)

Amelka już od dłuższego czasu rozróżnia i umie nazwać kolory: zielony, niebieski, żółty, czarny, brązowy, fioletowy, pomarańczowy, czerwony i różowy :tak:
 
reklama
Julia tez zrobiła ogromne postępy.Spiewa rozne piosenki np.domowe przedszkole,zuzia,stary niedzwiedz.Kolory rozroznia zołty,niebieski i biały najbardziej.Liczy prawie do 10ciu.mowi rozne wierszyki.Ze słowami nie mamy problemu,bo potrafi powiedziec nawet obserwatorium:-)Z tym,ze to "r" jeszcze nie jest takie jak byc powinno.
 
Julia tez zrobiła ogromne postępy.Spiewa rozne piosenki np.domowe przedszkole,zuzia,stary niedzwiedz.Kolory rozroznia zołty,niebieski i biały najbardziej.Liczy prawie do 10ciu.mowi rozne wierszyki.Ze słowami nie mamy problemu,bo potrafi powiedziec nawet obserwatorium:-)Z tym,ze to "r" jeszcze nie jest takie jak byc powinno.

Brawo Julia!!!:-):-):-):-):-)

my to jeszcze chyba ze 3 lata poczekamy na takie występy,dzis nauczył sie mówic "okej";-)
 
Rozmowa z Julia,ktora zeby zwrocic na siebie uwage trzaska telefonem otrzymanym od wujka na dzien dziecka:
Ja-Julia popsujesz telefon i nie bedziesz miała,sobie zrobisz na złosc nie mnie.
Julia nic,dalej rzuca nim i patrzy co ja na to.Wiec ja z innej strony;
-Wujek przyjdzie,zobaczy,ze popsułas telefon i postawi cie w kacie.
Julia-I mamusia bedzie płakała-Zaczełam sie smiac i pytam:
-Ja?Czemu bede płakała,przeciez to ty bedziesz stac w kacie nie ja?-Julia mysli i mysli w koncu popatrzyła na mnie,rzuciła mi telefon na kolana i mowi:
-Masz,ty popsuj....

Coz za pokretna logika:-)
 
u Mateuszka doszły dwa słowa siusiu i cisza - oglądał bajki a my zaczeliśmy rozmawiać więc musiał nas jakoś uciszyć:-):-):-) na razie wsio
 
Brawo dla małych geniuszy :-);-)

Dawidek równiez nauczyl sie wielu nowych slów, np:
zakal- zapal
pipotam- hipopotam
hahał, pies-pies
katofe-panofle
kacie-kapcie
pecuń sie- przesun sie
zowie- na zdrowie
i inne

wszystko jest "moje" ;-)
jak zaprzecza mówi w sposób .. nie pić, nie mniam, nie pać, nie choć, nie pacer itd

pieknie sam myje ząbki, sam siebie myje - a najfajniej wygląda jak chce umyc sobie tylek ;-):-D no i podstawa mycie siusiaka ;-)

spiewa: zuzia kaka nie duzia ;-)
i panie Janie czyt. bi ba booo :-)
kocha Cie a Ty ne :-D;-)

i ogolnie to czasem sie zastanawiam jak to mozliwe ze w tak krótkim czasie nauczyl sie tak wielu nowych rzeczy .. i wyjsc z podziwu nie umiem :happy:
 
Wielkie gratki dla naszych maluchow:tak::-)
mi bardzo sie podoba jak Kubus wola na mnie i na meza odrazu sie cieplej na sercu robi Mamuś i Tatus Powtarza wszystkie slowa Ale w najwiekszym szoku jestem ze zna wszystkie literki lacznie z śćż, no i liczy do pietnastu i te slowa ktore ma w swoim laptopie umie przeliterowac ,a nikt go tego nie uczyl :tak:ale niestety jak cos tlumaczy to w wiekszosci po swojemu ,ale i na to przyjdzie pora:tak:
 
Hania nauczyla sie mowic:czesc;papa.tatus;Kasia:-D;świt;okapi - mowi papi;pić,z takim wyraznym ,,ć: na koncu;śpi; ale nie mamy zadnego zdania na konce ,typu ,,mama daj" chociaz...;zoo - mowi zou;
I Hania chce byc motorniczym. I dzisiaj zrobila musztarde,wystarczy dac dziecku wode,make i mozliwosc wyboru przyprawy..Hania wybrala curry.I sosik na kielbaske dla taty gotowy;-)
 
reklama
gratki dla wszystkich dzieciaczków :tak:
Gosia mówi pełnymi zdaniami (także złożonymi). Potrafi w kilku zdaniach opowiedzieć o czymś. Mówi wyraźnie, nie sepleni (jedynie literki "r" nie wymawia jeszcze wyraźnie (ale nie jest to ani l ani ł ani j). Zna wszystkie kolory i potrafi je różnie nazywać np czerwony to też czerwień, żołty - żółć itd.
Zna wiele liter. Potrafi liczyć do 20. Układa bez problemu 20, 25 elemntowe puzzle.
Po ostatnim wakacyjnym wyjeździe bezbłędnie rozpoznaje grzyby :-D: borowiki, muchomory, kanie, podgrzybki, kurki, surojadki, maślaki.
Zna mnóstwo zwierząt i roślin (przez to że ciągle pyta o jakieś ja też sporo nowych poznałam :-D)
Potrafi się sama rozebrać,zdjąc i założyć buty (na rzepy), wejść do wanny.
Pięknie nauczyła się rzucać i łapać piłkę.
Je samodzielnie.
potrafi świetnie kojarzyć, żartuje. Jest doskonałym obserwatorem i ma poczucie humoru.
wie jak się nazywa gdzie mieszka, ile ma lat ile waży itp
Sama bez upominania używa słów grzecznościowych : dzien dobry, dziękuję, przerpaszam, proszę.
Pamięta o myciu ząbków.
 
Do góry