reklama

Pikieta - pełna informacja i wolność wyboru szczepień

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez elwirra, 3 Kwiecień 2012.

 1. elwirra

  elwirra

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Obywatelska akcja w sprawie nie cenzurowania informacji o szczepionkach i wolności wyboru szczepień.

  21 kwietnia 2012 godz. 12:00, POZNAŃ, ul. Półwiejska, pod pomnikiem Starego Marycha.

  Wyjdźmy na ulice świata, domagając się wolności i prawdy dotyczącej ryzyka szczepień.
  Nieprzypadkowo pikieta odbędzie się 21 kwietnia, w pierwszy dzień Europejskiego Tygodnia Szczepień organizowanego pod patronatem WHO. Chcemy zaprotestować przeciwko bezkrytycznemu przedstawianiu szczepień, bez wspominania o cenie, jaką przychodzi nieraz zapłacić za wybór tej formy uodpornienia. Protestujemy przeciwko przymuszaniu zdrowych obywateli do zabiegów medycznych oraz prowadzeniu kampanii dezinformacji odnośnie skuteczności i bezpieczeństwa szczepień.

  Protest urządzamy w solidarności z rodzicami zmarłej Stacy Sirjacobs, Kubusia Skalika i z wszystkimi osobami, których dotknęły powikłania poszczepienne. Podobne protesty odbędą się w Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i we Włoszech,.
  Apelujemy do rządzących i parlamentarzystów: zmieńcie niesprawiedliwe prawo! Każdego dnia w wielu miastach Polski sanepidy usiłują pobrać od rodziców kolejne grzywny w celu przymuszenia do zaszczepienia dzieci. Domagamy się także uznania problemu niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP), działań mających na celu ich odpowiednie ewidencjonowanie i badanie, oraz pomocy osobom, które ucierpiały przez szczepienia.

  W sytuacji gdy państwo gwarantuje producentom logistyczny raj, dystrybuując niektóre szczepionki, a wszystkim przyznając specjalny status jedynego produktu leczniczego dostępnego na receptę, który można reklamować, producenci przedkładają działania marketingowe nad badania dotyczące bezpieczeństwa produktu. Przymus szczepień sprzyja korumpowaniu urzędników, łamaniu sumień lekarzy bojących się utraty licencji i ogłupianiu rodziców, a atmosfera przymusu paraliżuje wszelką rzeczową dyskusję o szczepieniach. Dołącz do naszego protestu i pomóż zmienić tę sytuację,

  Historia Stacy z Belgii
  Stacy Sirjacobs zmarła w październiku 2011 r. w wieku 2 miesięcy, tydzień po zaszczepieniu trzema szczepionkami. Jej rodzice walczą o uzyskanie wyników autopsji. Od października 2011 r. domagają się ich bezskutecznie! Nic dziwnego, że dziś rodzice Stacy apelują o niecenzurowanie informacji o szczepionkach. Dla nich marsz 20 kwietnia 2012 r. będzie miał wymiar osobistej tragedii, jaka być może nie wydarzyłaby się, gdyby informacje o zagrożeniach związanych ze szczepieniami były przekazywane rzetelnie zarówno lekarzom, jak i rodzicom.

  Historia Kubusia z Polski
  Kubuś Skalik jako noworodek został standardowo zaszczepiony szczepionką przeciwko gruźlicy w szpitalu w pierwszej dobie życia, wkrótce pod pachą pojawiły się powiększone węzły chłonne, które zostały zdiagnozowane w dokumentacji medycznej jako niepożądany odczyn poszczepienny i nacięte, żeby oczyścić je z ropy. Rok później Kubuś trafił do Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie leżał nieprzytomny. Okazało się, że jest chory na poszczepienną gruźlicę mózgu, jednak żaden lekarz nie odważył się już potwierdzić tej diagnozy na piśmie. Kubuś zmarł w maju zeszłego roku. Lokalny Sanepid pisemnie odmówił rodzicom informacji, czy lekarz zgodnie z ustawowym obowiązkiem zgłosił NOP!
  Szczepienie noworodków to rosyjska ruletka: nikt nie bada, czy nowo narodzone dziecko nie ma wrodzonych schorzeń mogących znacznie zwiększyć ryzyko ciężkich powikłań poszczepiennych.

  WIĘCEJ INFORMACJI Strona główna
  APEL DO PARLAMENTARZYSTÓW Apel w PDF
  PETYCJA DO MINISTRA ZDROWIA::::::www.petycje.pl::::::PETYCJA WS.ZMUSZANIA RODZIC�W I DZIECI DO SZCZEPIE� I OCHRONY DZIECI PRZED ODCZYNAMI POSZCZEPIENNYMI

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU! PEŁNA INFORMACJA I WOLNOŚĆ WYBORU SZCZEPIEŃ!
   
 2. butterfly 1

  butterfly 1 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Oczywiście, że będziemy:tak:
   
 3. reklama
 4. krupka

  krupka Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  oby ktos w koncu usłyszał!!
   
 5. elwirra

  elwirra

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Termin pikiety się zbliża. Pomóżcie sprzeciwić się przymusowi i dezinformacji!
   
 6. vampiria

  vampiria Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Oby rzeczywiście coś to dało :)
  Ja odmówiłam dwóch szczepień i nie zgodziłam się na podanie trzech szczepionek jednocześnie. Na szczęście mieszkam w UK i tu szczepienia są dobrowolne. W Polsce też powinno tak być
   
 7. Nie szczepię

  Nie szczepię Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Wiem, że w Poznaniu jest najbardziej zjadliwy sanepid, który ma gdzieś orzeczenia i wyroki Sądu Najwyższego i bezprawnie ściga i karze rodziców nieszczepiących.
  Dobrze, że taka akcja się organizuje, w której z racji ogromnej odległości, niestety uczestniczyć nie mogę.
   
 8. krupka

  krupka Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ja z wielkopolski niestety:sorry:

  Już w Panoramie dali kompletnie nierzetelny przekaz na temat pikiety - co za kraj!:no:
   
 9. elwirra

  elwirra

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Sprostowanie wysłane do "Panoramy" z TVP2
   
 10. reklama
 11. krupka

  krupka Entuzjast(k)a

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  i co oni na to?
   
 12. Pati.b

  Pati.b Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0

Poleć forum