reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pilna prośba o pomoc !!! Nisko łożysko !!!

madziamm2

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
28 Listopad 2012
Postów
53
Witam serdecznie bardzo proszę o pomoc ponieważ bardzo się niepokoję moją ciążą :( W 15 tyg ciąży dostałam dość dużego krwawienia , pojechałam odrazu do lekarza , który stwierdził że dziecku nic nie jest a winą tego jest za nisko ułożone łożysko. Powiedział też że nie mam łożyska przodującego i że to bardzo dobrze. Zapisał 3 razy dziennie Duphaston po którym krwawienie ustało ale wystąpiło znów plamienie takie bardzo ciemnie czasem prawie czarne. W 17 tyg znów byłam u lekarza i znów twierdzono że wszystko jest ok a że to plamienie może być i dopuki nie będzie żywej krwi ryzyka większego nie ma. Mówiono też ze do 18 tyg powinno mi się to łożysko podnieść w górę. Teraz jestem w 18 tyg i nie podniosło się :( a nadal plamię czy to normalne??? Proszę niech ktoś pomoże kto też przez to przechodził. Skoro jest wszystko w pożądku to dlaczego plamię???
 
reklama
Normalne na pewno nie jest ale jezeli jestes pod stala opieka lekarza i duzo odpoczywasz to nie bardzo mozesz cos wiecej jeszcze zrobic. Mam nadzieje ze wszystko skonczy sie szczesliwie:) Powodzenia
 
No wlasnie plamisz, bo lozysko jest blisko szyjki macicy, czyli to strefa bardzo ukrwiona, duzo naczyn krwionosnych.
Dopoki sie nie podniesie...odpoczywaj ile mozesz, ogranicz dojazdy, sport itp...
 
Dziękuję za odpowiedzi. Tylko nie wiem właśnie kiedy ono się podniesie ??? bo każdy mówi co innego :(
 
Też tak mam i miałam w pierwszej ciąży. Wówczas podniosło mi się ok. 7 ms. Takie krwawienie mi przypomina raczej krwiaczek i jego opróznianie.
 
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, moze sie podniesc w kazdym momencie, nawet w zaawansowanej ciazy...
Albo i nie i wtedy raczej cesarka w perspektywie
Ale masz jeszcze troche czasu, wiec nie martw sie na zapas cesarka...
 
Ja miałam podobnie, w 12 tc krwotok, spowodowany nisko położonym łożyskiem, potem brudzenie jeszcze jakieś 3tyg, łożysko się ciut podniosło, tak że mogłam rodzić naturalnie, dużo odpoczywaj, nie dźwigaj, nic więcej raczej nie poradzisz, jak się nie podniesie i będzie zasłaniać ujście to cc. Tylko ważne żebyś była pod stałą opieką lekarza, powodzenia i nie martw się :tak:
 
hej. :) mnie krwawienia towarzyszą od 9 tc.. więc coś o tym wiem. skoro jesteś pod stałą opieką lekarza, to o wszystkim będzie Cię informował. też mam nisko łożysko, na tylnej ścianie, delikatnie zakrywa ujście ukrwionej szyjki macicy co powoduje krwawienia. wypływ krwi może powodować odklejenie, ale to skrajne przypadki.. skoro nadal plamisz i nie jest to świeża krew, tylko brązowa, gęsta, to znak, że macica się oczyszcza, dziecku nic nie zagraża, a łożysko do 27 tc. powinno powędrować do góry i napewno tak będzie. :) nie dźwigaj, możesz brac Luteinę, napewno pomoże i No-Spe, działa łagodząco na mięsień macicy i nie szkodzi dziecku. :) dużo leż, to ułatwia przepływ krwi, tlenu i substancji odżywczych do Twojego maluszka, nie spaceruj, nie dźwigaj, nie unoś rąk wysoko do góry, unikaj stresu, dbaj o siebie i uważaj na brzuszek, nie głaszcz go zbyt często, tym samym nie pobudzisz mięśni skurczowych macicy. :) wszystkiego dobrego!
 
reklama
Witam serdecznie bardzo proszę o pomoc ponieważ bardzo się niepokoję moją ciążą :( W 15 tyg ciąży dostałam dość dużego krwawienia , pojechałam odrazu do lekarza , który stwierdził że dziecku nic nie jest a winą tego jest za nisko ułożone łożysko. Powiedział też że nie mam łożyska przodującego i że to bardzo dobrze. Zapisał 3 razy dziennie Duphaston po którym krwawienie ustało ale wystąpiło znów plamienie takie bardzo ciemnie czasem prawie czarne. W 17 tyg znów byłam u lekarza i znów twierdzono że wszystko jest ok a że to plamienie może być i dopuki nie będzie żywej krwi ryzyka większego nie ma. Mówiono też ze do 18 tyg powinno mi się to łożysko podnieść w górę. Teraz jestem w 18 tyg i nie podniosło się :( a nadal plamię czy to normalne??? Proszę niech ktoś pomoże kto też przez to przechodził. Skoro jest wszystko w pożądku to dlaczego plamię???
Hej nie wiem czy tu zaglądasz ale jestem ciekawa czy długo tak miałaś te plamienia?
 
reklama
Do góry