reklama

PILNE chore Dziecko

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez Tygrysek1985, 4 Styczeń 2012.

1. Tygrysek1985

Tygrysek1985 Fanka BB :)

Moja Córka dostała dzisiaj ospę. Mąż pracuje na umowę o pracę, ja na zasadzie umowy aktywizacyjnej. Nie wiemy kto ma być z dzieckiem żeby wyszło to nas korzystniej finansowo.

1.Jeżeli mąż weźmie chorobowe na dziecko to ile będzie je miał płatne i po jakim czasie będzie ono wypłacone?

2.Ja będę miała opłaconą dopiero trzecią składkę chorobową 15ego stycznia. Czy po 15tym będę mogła wziąść chorobowe na dziecko? Czy może już mogę?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Zatem głównym elementem jest tu porównanie płac, a tych nie znam.

80%, wypłacane z pensją za dany miesiąc, w roku można być na zwolnieniu na dziecko do 60 dni.
    Ważne od kiedy jest Pani ubezpieczona a nie moment opłacenia skłądki. Nabywa Pani prawo do zasiłku chorobowego po upływie 90 dni od dnia objęcia ubezpieczeniem (czyli zapewne od momentu rozpoczącia zlecenia).

3. reklama
  4. Tygrysek1985

zlecenie rozpoczelam 1 listopada, czyli jeszcze nie moge? A na kogo pisze sie w takim przypadku chorobowe na zus czy na rodzicow mojej podopiecznej? I kto za nie placi zus czy rodzic oraz kto zaplaci mezowi za l4 pracodawca czy zus

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Może Pani pójść na L4, ale nie będzie ono płatne.

W jakim "takim przypadku"? Jesli ma Pani na myśli chorobę dziecka, w zwolnieniu są dane osoby korzystającej ze zwolnienia i pracodawcy.

Za co płaci?

Mąż dostanie zasiłek z pensją, pracodawca rozliczy sobie to potem z zus.

6. Tygrysek1985

Jezli ja bede szla na zwolnienie lekarskie to na druku l4 maja byc wpisane moje dane i rodzicow mojej podopiecznej z ktorymi mam podpisana umowe aktywizacyjna?

Rozumiem, ze teraz bedzie bezplatne, ale po uplywie 3 miesiecy od zawarcia umowy aktywizacyjnej, kto zaplaci mi za pobytna l4, rodzice z ktorymi mam podpisana umowe czy zus?

7. Tygrysek1985

odświeżam :tak:

Poleć forum