reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PILNE !!! uczulenie na Duracef !

Dołączył(a)
30 Sierpień 2006
Postów
11
Czy Wasze dzieci miały uczulenie po antybiotyku Duracef? Jeśli tak to jak to
wyglądało? Moje dziecko jest całe wysypane , małe czerwone krostki całe skupiska, dokładnie na całym ciele, podawałam 3 dni duracef i lekarz kazał
odstawić ,ale nic się nie poprawia.Właściwie to kolejny lekarz z pogotowia
nie potrafił powiedzić co to.Dodam że dziecko ma 2 latka i jest bardzo
rozdrażnione i marudne mało zjada. BArdzo proszę o odpoweidzi.
 
reklama
ania 77, czytałam o tym zanim napisałam swój post, ale to uczulenie , wysypka u mojego dziecka nie wygląda tak, jast raczej podobna troszke do odry, taka odropodobna, jak na tą chwilę widziało to dwóch lekarzy i żaden nie mógł powiedzić co to jest, ewentualnie uczulenie od antybiotyku. To wygląda okropnie, sama jestem przerażona, jutro idziemy do kolejnego lekarza, jak rozpozna coś to napewno tu napiszę. Miałam nadzieję że ktoś mi odpiszęekto miał podobne doświadczenia z tym antybiotykiem i jakimś uczuleniem, może jeszcze będą jakieś wypowiedzi.
 
Emko trzymaj się. Wiem przez co przechodzisz, bo pamiętam co czułam kiedy młodego wysypało.
Gazeta.pl : Forum : Zdrowie dziecka

wklejam ten link ale mam wrażenie że został on założony przez Ciebie

A co do diagnozy to czasami lekarze widzą takie zmiany pierwszy raz na oczy i czasami nawet nie pamiętają, ze uczyli sie o tym na studiach. Mam nadzieję, że trafisz na takiego, który Ci pomoże i będzie potrafił zdiagnozować.
 
tak Aniu 77 to ja założyłam ten temat, szukam pomcy wszędzie, może jeszcze ktoś będzie mógł coś podpowiedzić. Mam nadzieję że to szybko przejdzie i zapomnimy o tym. Oby lekarz wiedział jutro jak to wyleczyć.
 
witam
własnie wróciliśmy od lekarza, powiedział że prawie na 100 % to uczulenie od antybiotyku, ale dziś jak wstaliśmy to zauważyłam minimalną poprawę, tzn. troszeczkę jakby schodziło to uczulenie, lekarz tylko kazał częściej podawać wapno tzn. 3x 1 łyzeczka i 2x ketotifen i pokazać się za 2 dni.
Jest mi trochę lepiej na sercu że chociaż jest minimalna poprawa.
 
Poprawa - to dobre wiadomości Emko. Oby całkowita poprawa nastapiła jak najszybciej. I żebyś jak najszybciej mogła o tym zapomnieć.
Pzdr Ania
 
Witam, jestem nowa na forum, chciałabym się przywitać. Jestem mamą 2 chłopców (5 i 10 lat). Czytając notki przez Emka1 na temat uczulenia na duracef nie mogłam się nie wtrącić. Otóż mój młodszy synek miał dokładnie w tym samym czasie pokrzywkę, która wystąpiła 2 dni po odstawieniu już duracefu, który brał przez tydzień. Pokrzywka była na całym ciele do tego jeszcze opuchły rączki, nogi, twarz. Niestety trafiliśmy do szpitala, gdzie przez 5 dni dostawał sterydy. Na szczęście wysypka po prawie tygodniu ustąpiła, ale do tej pory jest na diecie, ponieważ lekarze nie wiedzą od czego mogło to być. Jedni potwierdzają, że na antybiotyk, inni z kolei zaprzeczają. Jestem bardzo ciekawa jak u Ciebie to wszystko się skończyło? Czy już wszystko w porządku? I co to właściwie było? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
 
czesc

widze że wiecej jest maluchów z " niewiadomo z czym i skąd "
My mielismy podobna akcje ....najpierw goraczka ..i lekko zaczerwinione gardło potem w tydzień 3 antybiotyki i na koniec wyladowalismy w szpitalu :(

Podali mu kroplówe i nic niepomogło ...skorupa jak była tak została ...dziecko rozdraznione ...płaczliwe , nic niejedzace :(
Zabrałam syna na własne życzenie do domu i zaczełam kapac w " fiolecie" po 3 dniach od powrotu wysypka zaczeła zanikać .

do tej pory niewiem ...skąd i dlaczego :(
Jasio brał : Augmentin , eurespal , klacid ....

wiecej na nasz temat :

https://www.babyboom.pl/forum/niemowlaki-f16/wysypka-alergia-lekarze-sami-niewiedza-do-konca-5934/

pozdrawiam L4dy
 
reklama
Czy Wasze dzieci miały uczulenie po antybiotyku Duracef? Jeśli tak to jak to
wyglądało? Moje dziecko jest całe wysypane , małe czerwone krostki całe skupiska, dokładnie na całym ciele, podawałam 3 dni duracef i lekarz kazał
odstawić ,ale nic się nie poprawia.Właściwie to kolejny lekarz z pogotowia
nie potrafił powiedzić co to.Dodam że dziecko ma 2 latka i jest bardzo
rozdrażnione i marudne mało zjada. BArdzo proszę o odpoweidzi.
Mój synek ma własnie takie uczulenie,nie wiedziałam skąd sie wzieło byłam u lekarza z tym powiedziała,ze to moze byz reakcja na zaszczyk jaki dostał jak było u niego pogotowie,ale dziś zobaczyłam jeszcze wieksze plamki i weszłam na internet zobaczyć co pisza o nim i zobaczyłam wasze forum,uspokoiłam sie troche
 
Do góry