reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pilskie tegoroczne obecne i przyszłe mamusie:))

reklama
Ola widziałam w sklepie te śliwki w słoiczkach, ale jakoś mnie one nie przekonują. Po reakcji na jabłko boję się wprowadzać cokolwiek. Ostatnio podałam Nadzi Sinlac i ból brzuszka. A przecież to produkt dla alergików.

Lidka pediatra poradziła ci żeby zacząć od kaszki manny? Nie za wcześnie?
Ja zaczynałam od jabłka a potem była marchewka.
 
No właśnie ja pytałam Lidkę o karmienie, bo jeżeli karmi piersią to wcale nie musi nic wprowadzać, chociaż teraz właśnie zaleca się wcześniejsze niż kiedyś wprowadzanie glutenu, więc może stąd ta kaszka manna.

Nikha, jeżeli mała źle zareagowała na jabłko, to i na inne owoce też może tak zareagować... niezależnie od tego czy to będą śliwki czy np. gruszki.... a może zareaguje już dobrze? W końcu każdy tydzień rozwoju dziecka może prowadzić do lepszej tolerancji pokarmów. O tym przekonasz się niestety tylko próbując chociaż domyslam się, że po dotychczasowych doświadczeniach pewnie nie jesteś zbyt entuzjastycznie nastawiona do próbowania...... ale trzymam kciuki, żeby było dobrze!
Oj z tymi naszymi dziećmi.... zawsze jest się niestety czym martwić!
 
Cześć dziewczyny :-) można dołączyć? :-) mieszkam w Pile dopiero od 3 miesięcy, praktycznie nikogo tu nie znam i tak się jakoś złożyło, że będę tu rodzić :-D mam termin na 4 kwietnia 2009 :-)

Dziewczyny nie wiecie gdzie w Pile można zrobić usg 3d i czy warto je tu robić, czy lepiej wybrać sie np. do Poznania do jakiejś kliniki??? Będę wdzięczna za informację ;-) Pozdrawiam :-)
ja tydzień temu byłam na usg 4d u dr Jaskulskiego i jestem bardzo zadowolona :-) bardzo sympatyczny, zabawny i konkretny lekarz :-)

Pozdrawiam :-)
 
Ostatnia edycja:
Witaj MaLea:-)
Ja mam termin na 28 marca 2009 r., więc możemy spotkać się na porodówce:-D Twoim lekarzem prowadzącym jest właśnie dr Jaskulski, czy byłaś u niego tylko na usg? A na tym usg 4d rzeczywiście wszystko tak fajnie widać? Ile zapłaciłaś za to? Pozdrawiam:-)
 
Aga** chyba faktycznie możemy się spotkać hihi:-D
u Jaskulskiego byłam tylko na usg 4d :-) póki co mam lekarza prowadzącego w Katowicach, bo tam do tej pory mieszkałam i nadal studiuję, ale jak brzuchol zacznie mi ciążyć to podróże się skończą i będę musiała poszukać lekarza w Pile :-) jeśli chodzi o to usg 4d, to ja byłam chyba trochę za wcześnie (20 tc), bo maluch wyglądał jeszcze jak kosmita :-D ale podobno od 26 tc widać świetnie, więc pewnie za kilka tygodni wybierzemy się jeszcze raz :-) plusem jest na pewno to, że mozna dokładniej podejrzeć płeć dziecka i posprawdzać czy wszystko się dobrze rozwinęło :-) za badanie, komplet zdjęć (my dostalismy ok.16) i płytkę zapłaciliśmy 200 zł. trochę dużo, ale po wyjściu czułam, że było warto :-) całe badanie trwało jakieś 35 minut :-)
 
Ale nabrałam ochoty na to badanie:-) Chyba faktycznie się wybierzemy, ale zaczekam jeszcze kilka tygodni:tak: Chciałabym już znać płeć maleństwa, ale na zwykłym niestety nie było widać, bo dzidziuś ułożył się bokiem:-( A wybierasz się szkoły rodzenia??
 
Witaj MaLea!

A propos dr Jaskulskiego, jeżeli jest lekarzem prowadzącym ciążę, to ja bym jednak radziła samej porządnie dbać o różne badania itd. gdyż pan doktor niespecjalnie się angażuje i na pytania o różne badania odpowiada, że "może pani zrobić". Otóż ja wiem, że mogę ;-) tylko czasem pacjentka sama nie jest do końca pewna, jakie badania powinna zrobić. I tak oto w pierwszej ciąży NIE ZLECIŁ mi badania w kierunku antygenu Hbs (czyli żółtaczki typu B, groźnej dla płodu) ani nie robił mi wymazu z pochwy. A mogłam np. mieć paciorkowca i przy porodzie mogło się to skończyć fatalnie dla dziecka.... no ale kurczę nie spytałam się pana doktora czy mam zrobić te badania (bo nie wiedziałam) i nie usłyszałam, że "mogę". Jest oczywiście miły fajny i zabawny, ale chyba nie za bardzo mu się chce - miałam różne problemy w ciąży i ciągle słyszałam "tak już u pani musi być". Na szczęście lekarka w drugiej ciąży miała inne podejście i te same problemy rozwiązywała szybko i skutecznie.

A Wy dziewczyny znacie już płeć dzieci? Będą dziewczynki czy chłopcy?
 
Witaj MaLea:-) Napisz nam gdzie w Pile mieszkasz.

Dziewczyny jak wstawić suwaczek?

Dziś byłam z Nadzią na badaniach. Mają jej zrobić panel pediatryczny. Jak usłyszałam ile to kosztuje to myślałam że padne:szok: 150zł:szok::szok::szok::szok:
Ale czego się nie robi dla swojej pociechy.....
 
Ostatnia edycja:
reklama
mój mały też był kiepsko ułożony, ale lekarz cierpliwie go przesuwał i ganiał po brzuchu i wreszcie wypatrzył armatkę :-D do szkoły rodzenia chcę chodzić na pewno, ale póki co nie mam pojęcia jaką wybrać :-)

co do tego gdzie mieszkam to ciężko mi powiedzieć, bo nie znam się tu na dzielnicach :-D ale podejrzewam, że podchodzi to pod śródmieście :-)

no i dziękuję dziewczyny za miłe przyjęcie :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry