reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PIT 2020

andzii21

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Październik 2017
Postów
353
Witam. Do czerwca 2019 roku przebywałam na urlopie macierzynskim, zaraz po nim przeszłam na urlop wychowawczy i jestem na nim dotychczas, nie dostaje zadnych pieniędzy z tego tytułu. Moje pytanie brzmi czy PIT dostanę z zakładu pracy i ZUS, czy tylko z pracy bądź tylko z ZUS-u?
PS. Pracuje mój partner, lecz zameldowani jesteśmy osobno, nasz szkrab zameldowany jest razem ze mną, jak powinnam rozliczyć PIT? bo czytałam że mogę razem z partnerem, jednak nie jestem pewna czy dobrze zrozumiałam.. Z góry dziękuję za każdą pomoc i pozdrawiam.
 
reklama
Rozwiązanie
Skoro macierzyński dostawałaś od pracodawcy to od niego otrzymasz PIT. Firma musi zatrudniać zatem więcej pracowników. Ustawa o zerowym podatku weszła dopiero od sierpnia 2019, więc Ciebie ona nie dotyczy.
Sprawdzilam sobie i rzeczywiście macierzyński wypłacał mi pracodawca, ale. L4 ZUS. Czyli PIT dostanę od pracodawcy będąc teraz na urlopie wychowawczym. Dziękuję za pomoc
Jeżeli płatnikiem macierzyńskiego był ZUS to dostaniesz PIT tylko z Zusu. Jeżeli nie jesteście małżeństwem to nie możecie rozliczyć się razem. Ulgę na dziecko odlicza tylko jedno z Was.
 
Jeżeli płatnikiem macierzyńskiego był ZUS to dostaniesz PIT tylko z Zusu. Jeżeli nie jesteście małżeństwem to nie możecie rozliczyć się razem. Ulgę na dziecko odlicza tylko jedno z Was.
Dziękuję za rzetelną odpowiedź. Moja firma zatrudniała mniej niż 21 osób, więc płatnikiem był ZUS, tzn. ZUS przekazywał środki firmie, bo przelewy dostawałam od firmy. W tym roku skończę 24 lata, czy w związku z zerowym podatkiem dla osób ponizej 26 roku życia dostanę jakiś zwrot?
Pamiętam, że do ostaniego wynagrodzenia (wychowawczy rozpoczęłam w sierpniu, ponieważ po zakończeniu urlopu macierzyńskiego, musiałam wykorzystać urlop wypoczynkowy) dostałam zwrot jakichś pieniążków (z wypłaty za urlop wypoczynkowy).
 
Skoro macierzyński dostawałaś od pracodawcy to od niego otrzymasz PIT. Firma musi zatrudniać zatem więcej pracowników. Ustawa o zerowym podatku weszła dopiero od sierpnia 2019, więc Ciebie ona nie dotyczy.
 
Skoro macierzyński dostawałaś od pracodawcy to od niego otrzymasz PIT. Firma musi zatrudniać zatem więcej pracowników. Ustawa o zerowym podatku weszła dopiero od sierpnia 2019, więc Ciebie ona nie dotyczy.
Sprawdzilam sobie i rzeczywiście macierzyński wypłacał mi pracodawca, ale. L4 ZUS. Czyli PIT dostanę od pracodawcy będąc teraz na urlopie wychowawczym. Dziękuję za pomoc
 
Rozwiązanie
Do góry