reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Piwo bezalkoholowe w ciąży

U

użytkownik 167877

Gość
Hej Mamuśki . Chciałam zapytać co sądzicie o wypiciu okazjonalnie w ciąży piwa bezalkoholowego . Takie piwa mają poniżej 0.5 %. Ciekawi mnie też opinia lekarza może pytałyscie na wizycie zbiera mnie ochota a trochę się boję.
 
reklama
Rozwiązanie
Jak karmisz piersią to 9 msc + okres karmienia :) W moim wypadku planuję karmić do ukończenia 2 lat, czyli ok. 3 lata abstynencji :) Ale czasem lubię się oszukać piwkiem 0% lub szampanem Picolo :)
9 miesięcy nie całe życie, można wytrzymać :p,ale może mi łatwiej mówić bo ja ogólnie nie pije :), ale skoro są takie 0% to chyba tak jakby się po prostu piło coś gazowanego, wiec od czasu do czasu raczej można.
 
Myślę, że zastanowić się bardziej trzeba nie nad ułamkami procentów ale nad całą chemią wpakowaną do takiego piwa. Może lepiej wypić pół zwykłego piwa, ale takiego niepasteryzowanego, niż całe 0% nafaszerowane różnymi E.
 
reklama
reklama
W ciąży jak miałam ochotę na piwo to również piłam od czasu do czasu Warkę 0%. Inne jakieś ułamki mają, a lepiej nie ryzykować :)
Warka też zawiera ułamek, tylko mniejszy i zaokrąglony do 0%, bo składa się z piwa bezalkoholowego (tego z ułamkiem) w 40% i z lemoniady. Najlepiej chyba jednak tego nie pić - podobnie jak słodkich napojów gazowanych.
 
Do góry