reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pizza z salami

Natka2021

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2020
Postów
54
Zjadlam 3 kawałki pizzy z salami (ok8plasterkow).. Wyczytałam w necie ze nie mozna bo istnieje ryzyko zakażenia toksoplazmoza 😱 panikuje.. Piszą tez ze skoro byla w piecu to nie ma problemu, zreszta nie zjadlam jej Bog wie ile🙄 ale poprostu nie mogę przestań myśleć ze moze sie cos stać 😔
 
reklama
Hahahah przepraszam ,ale salami musiałoby być surowe ,a watpie ze było, a poza tym nie przechodziłaś w dzieciństwie???
 
Na początku mnie to pytanie rozśmieszyło, ale po chwili stwierdzam, że jest straszne.

Nie - nic Ci się nie nie stanie, ciąży też nie, ale nie dlatego, że zjadłaś mało (to nie ma znaczenia) tylko dlatego, że jest to niemożliwe.

Dziwi mnie, że można być na tyle rozgarniętym, żeby wiedzieć jakie choroby i patogeny mogą szkodzić ciąży, czego nie jeść, ale dość kumatym, żeby wiedzieć, że toxo to nie karaluch, który przeżyje zagładę atomową.

Twoja ciąża jest bezpieczna, bo :
Pierwotniaki żyją w SUROWYM mięsie. Większość „salami” na tynku to nie salami i jest po obróbce.
Pizzę spożywamy UPIECZONĄ (pepperoni) razem z „salami” a toxo nie przeżyje kontaktu nawet z gorącą wodą a co dopiero z piecem.

Lepiej uważaj na sałatki na mieście i myj dokładnie warzywa i owoce.
 
Wszystko będzie ok. Salami nie zaszkodzi. Nie fisiuj 😄 chociaż doskonale Cię rozumie ja całą ciążę nie jadłam a schab, który mama piekła kroiłam w plastry i jeszcze dopiekalam w piekarniku bo ja z kolei bałam się listeriozy. Przeszło mi w 3 trymestrze jak z powodu infekcji pęcherza trafiłam do szpitala i zobaczyłam jak i czym tam karmią 🤪
 
Zjadlam 3 kawałki pizzy z salami (ok8plasterkow).. Wyczytałam w necie ze nie mozna bo istnieje ryzyko zakażenia toksoplazmoza 😱 panikuje.. Piszą tez ze skoro byla w piecu to nie ma problemu, zreszta nie zjadlam jej Bog wie ile🙄 ale poprostu nie mogę przestań myśleć ze moze sie cos stać 😔
Bardziej uważaj na owoce i warzywa niż na upieczone salami. 🙈
 
Do góry