reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plac zabaw

reklama
Hej dziewczyny.

Ponieważ teraz jest czas kiedy wiele czasu spędzamy ze swoimi dzieciakami na placach zabaw, to w związku z tym mam pytanie: Czy lubicie tam chodzić?

Ja szczerze przyznam, że nie za bardzo tam lubię przebywać, wolałabym w tym czasie spacerować, iść do parku, przewieźć syna na rowerku i inne.
Natomiast Kuba jest wielbicielem placów zabaw i tylko tam mnie ciągnie, siedziałby tam cały dzień, podczas gdy mnie .....:crazy::wściekła/y::zawstydzona/y:
Kocham jednak synka i chodzę z nim, niech się ;-)dziecko pobawi........
Dzieciom potrzebne są kontakty z rówieśnikami, dlatego tak chętnie bawią się na placach zabaw. Jeśli Ciebie to nudzi, to zabierz ze sobą książkę, gazetę lub laptopa, dzięki temu odpoczniesz i dobrze spożytkujesz ten czas:) 
 
Tak jak powyżej chyba że jestem bardzo zmęczony to idę wówczas na dzialkę gdzie może się pochlapać ale to prawda dzieci w tym wieku jak i innym potrzebują kontaktów ze swoimi rówieśnikami a my też na placu możemy spotkać swoich i porozmawiać.
 
Faktycznie jesli mieszka się w bloku i niema się swego ogrodu wyjście na plac zabaw bywa bardzo nudne dla mamy. Dziecko się bawi a my mamy co mamy robić? Ciągle pilnujemy naszego maluszka żeby nie zrobił sobie krzywdy.
Inaczej jest gdy mamy własny ogród wtedy możemy zainwestować w własny ogrodowy plac zabaw tylko dla naszych dzieci i problem z "wyjściem" jest rozwiązany :)
 
Najlepiej jak się ma duży ogród i sporo pieniędzy, żeby zorganizować własny - bezpieczny plac zabaw! ale jak się nie ma...zostaję te miejskie...jeśli chodzi o wwę to ja lubię bardzo plac zabaw przy biedronce na nowodworach (białołęka) i na kępie potockiej tez jest fajnie:)
 
A ja bardzo lubię place zabaw i moje dzieci też. Myślę, że nawet mając ogród (w mieście raczej ogródek) to nie rezygnowałabym z wyjść na placyk :blink: Mikołaj ma okazję poznać dzieci z okolicy i zdobywa bardzo potrzebne życiowe umiejętności. Uwielbiam patrzeć jak radzi sobie w nowych sytuacjach np. gdy poznaje nowe dziecko i od razu cos iskrzy i zaczyna się szaleńcza zabawa :-) Albo odwrotnie gdy rodzą się napięcia i musi sobie poradzić z "intruzem".
Mam to szczęście, że w okolicy mam dużo placów zabaw do wyboru i możemy codziennie odwiedzać inne miejsce. Przy dwójce dzieci staram się, żeby placyk był kameralny i bezpieczny tak, żeby Miki miał dużą swobodę przy maksimum bezpieczeństwa.
Na dodatek bardzo cenię sobie pogaduch w piaskownicy z innymi mamami/ babciami/ tatusiami :laugh2:
 
reklama
Plac zabaw wysypany kamieniami? Bosh.... to Ci urzędnicy co wydali zgode na budowę takiego placu to za grosz wyobraźni nie mieli, albo własnych dzieci zero...
Masakra.
My chcemy młodemu kupić cos takiego jak place zabaw gotowe (wyklepane z drewna, z dodatkami, do wstawienia we własnym ogrodzie) - mamy taki problem z dzieckiem, że nie wiedzieć czemu nie chce chodzić na takie normalne place zabaw w mieście, albo to nieśmiałość, albo histeria totalna.
 
Do góry