reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płacz na widok siusiak

Dołączył(a)
12 Luty 2015
Postów
1
Witam,
mam problem z moim 14 m-czym synem. Przy przebieraniu zerka w dół i na widok siusiaka zaczyna strasznie płakać...przestaje dopiero jak się go z powrotem ubierze...i tak za każdym razem...zerka w dół i histeria. Dodam, że nie widać tam żadnych otarć zadrapań zaczerwienień czy odparzeń. Czy miał ktoś podobny problem ?
 
reklama
Nie mialam , ale domyslam sie o co chodzi, bo w pewnym momencie miałam sytuacje odwrotną...;-). Ma 22 mies synka, który nocnikuje okresowo od 11m-ca zycia, teraz juz całkiem często i rózne mieliśmy siusiakowe perypetie...
Myśle sobie tak- Mały rosnie i zaczyna zastanawiac po co mu to. Tu NIEZBĘDNY BYŁ u nas TAta. O ile synek wczesniej zaczął być wysadzany rano i po drzence na nocnik, a i potem po spaniach również to z reguły robil to z mamą, nie raz vis a vis normalnej toalety.wkońcu odkrył ze ma cos czego ja nie mam, ale az tak go to nie denerwowało choć budziło nieraz zdziwieni, ze np trezba toto w dól dawać... Mały też zaczął odczuwac róznice posiadania siusiaka nie tylko po edukacji taty -jak chłopcy fajnie siusiają-( przez jakis czas próbowal nawet na stojąco , ale wiadomo ze maluchy najpierw z reguly ucza sie na siedząco rozluźniać mięśnie miednicy do siusiania), ale równiez przez nocne stawiania sie siusiaka w zmoczonej ,a przez to ciasnej pieluszce, co nie było komfortowe dla synka. Pomogła zmiana na wieksza pieluche w nocy , a w końcu na lepiej trzymające pieluchomajty i oczywiscie dalsze nocnikowanie.
Sprawdź oczywiśice lub popros o to lekarza lub męża przy kapieli małego jesli nie czujesz sie pewnie czy np synek nie ma sklejonych blaszek napletka, bo czasami jest to dyskomfortem dla chłopca i rowniez to może sygnalizować. Czasem zapalenie np napletka- polecam podejrzec delikatnie w kapieli i jesli jakies zaczerwienienie ( mój np uraził sobie fałdzik badając swojego siusiaka na golasa i miał taki mały czerwony zagniotek, ale musiał go to boleć i szczypac przy sikaniu) wiec psikniecie przez 2-3 dni octaniseptem po kapieli sprawę załatwiło. mielismy w sumie tak 2x

Sądze jednak że jest to przede wszystkim zdumienie/ przestraszenie że ma cos takiego i nie wie po co to.stąd potrzeba wyjasnienia że to jest super! i w porzadku.- i tu TATA jest the best z demonstracją że sikanie chłopcow jest super!!. Mam nadzieje ze nigdy nikt nie karcił chłopca ze np sie zsiusual.
U nas hitem była ksiązeczka( obecnie stała pozycja koło- nocnikowa;-)) o nocnikowaniu dla chłopca - Nocnik nad nocnikami. Chłopiec - Frankel Alona za 15,49 zł | Książki empik.com.
Fajny rytułał nocnikowania przed i po spaniu, z ksiązeczkami i obecnie misiem majtaskiem ( mis ubrany w majty), powoli pozbywamy sie juz pieluch, bo mały chce nosić takie piekne majtki jak miś... acha i po siskaniu obowiązkowo robienie papa siskom / wiekszej sprawie i mozliwość nacisnięcia spłuczki oraz mycie raczek ( podsadzem na kolanie lub krzesełku ikeowym, a młody uwielbia "apapa- czyli wspinac sie po nim i chlapac potem w wodzie".
A co do sytuacji odwrotnej o której wspominałam- pewnego razu podczas kolejnego nocnikownia mojego dużego chłopca, kiedy równiez mama musiała zalatwić swoja potrzebe vis avis,( czasem dzieci obserwują i rozumieja az za wiele, a my nie zawsze mamy czas i sposobność wszystko idealnie poukładać...) mały wykazał mocne zaniepokojenie brakiem siusiaka u mamy. i tak łagodnie prześlismy nad tematem dziewczynek- czyli tych stworzeń ubranych na rózowo do tej pory i chłopców, czyli tych co maja auta. .....
Tata ugruntował jego pozycję wczesniej mocno. Teraz mały jest dumny ze ma siusiaka, z reguły nocnikuje na siedząco, ale czasem próbuje i na stojąco:-)
mam nadziej ze te obesewacje pomoga Wam rozwiązac problem.
Obejżyj synka, sprawdz czy nie za małej pieluchy lub czy mu nie zimno poczas przebierania, tata niech opowie ze siusiak jest fajny i zacznijcie moze nie spieszne nocnikowanie. Nasz synek drugi nocnik (piewszy pękł przypadkiem) wybrał w sklepie sam, i mieliśmy góre smiechu jak wybierał i przymierzal; właściewie cały sklep pekał ze śmiechu, więc polecam taki wypad:happy2:.
pzdr
 
Ja bym raczej obstawiała ból albo jakiś stan zapalny. Najlepiej sprawdzić przemywając rumiankiem lub Rivanolem. Albo po prostu wybrać się do lekarza, który doradzi co robić. Pediatra albo urolog dziecięcy.

Pozdrawiam
 
Do góry