reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Placz niemowlaka podczas wiekszych spotkan

reklama
Moja wypowiedz nie dotyczyła 5 miesięcznika tylko późniejszych wypowiedzi, bo dyskusja trochę zeszła z tematu 🤓. Odnośnie głównego wątku pisałam, ze mam podobny problem z córeczką. Według mnie wynika to z tego, że głównie cały czad siedzi ze mną w domu, ewentualnie z mężem. Zaczęłam z nią więcej wychodzić i jest trochę lepiej. W święta jej urządziliśmy taki rollercoster z wizytami, zaczęliśmy od soboty, a na deser jeszcze szczepienie we wtorek zaraz po świętach. O dziwo trochę to pomogło, trzeciego dnia na gościnie było juz całkiem spoko, a na szczepieniu pierwszy raz się śmiała do lekarza zamiast ryku. Moja mina bezcenna 🥸. To działa, nawet mogłam ją zabrać pare dni temu na zakupy i też było spoko, gdzie wcześniej wielki płacz. Może to faktycznie kwestia przyzwyczajania. Córeczka za tydzień kończy pół roku.
Wiesz, dziecko dziecku nierówne. Ja z moim wychodzę. A i tak się przebodźcowuje w niektórych sytuacjach. I np. chociaż bardzo chciałam zabierać go na gordonki i na zajęcia z angielskiego to wiem, że nie będzie to z korzyścią dla niego.
Dzieci z tego wyrastają.
Od czasu do czasu wlaczamy radio. Nie ma z tym problemu. Tak, ma bardzo czuly sen. Latwo ja wybudzic. Na ten moment stosujemy ,, bialy szum" aby wyciszyc pokoj podczas drzemek. :)
Uwazalabym z bialym szumem, jest coraz więcej badań pokazujących jego szkodliwość ;)
 
Od czasu do czasu wlaczamy radio. Nie ma z tym problemu. Tak, ma bardzo czuly sen. Latwo ja wybudzic. Na ten moment stosujemy ,, bialy szum" aby wyciszyc pokoj podczas drzemek. :)
Też słyszałam o szumie negatywne opinie, ale nie orientuję się aż tak. Nie stosowałam nic takiego.

Moim zdaniem dziecko jest małe, trudno stwierdzić, co jest powodem takiego zachowania, a może być wiele powodów. Stres, że jest poza domem, słyszy jakiś gwar itp. Może za dużo na raz bodźców jednak. U lekarza to też trochę inna sytuacja.

Pozostaje przeczekać chyba i patrzeć co dalej. Zaraz będzie ciepło, to może jakieś wyjścia ze znajomymi na powietrzu itd🙂 Nie będę radziła całkowitej izolacji, bo mam wrażenie, że Ty tego potrzebujesz też. Wiadomo, z głową do tego podejść, aby nie męczyć bobasa. Wypośrodkować.
 
Dziewczyny, nie bylam swiadoma szkodliwosci bialego szumu. Dzieki za wskazowki. W lato przesiadziemy sie na spacerowki to moze uda sie coreczce wiecej pokazac.
 
Ja moją robiłam "na wieloryba" tak do ok. 10 miesiąca. Szukałam 4K Video Ocean-coś tam I puszczałam śpiewy wielorybów. Druga bardzo lubiła do dźwięków lasu tropikalnego. Ja sama lubię zazgonić po pracy pod ptaki w umiarkowanym klimacie. Dźwięki natury to jest to!
 
Do góry