reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

płacz podczas sikania w trakcie kąpieli

mama_Babla

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2012
Postów
92
Witajcie,

Czy któraś z Was spotkała się z takim problemem?
Podczas kąpieli zawsze odciągam napletek synowi, myje delikatnie i dobrze spłukuję siusiaka. Robię tak już od jakiegoś czasu, od kiedy napletek zaczął ładnie odchodzić i stało się to możliwe. Wczoraj mały podczas kąpieli wysikał się i rozpłakał się w trakcie. A dziś, kiedy standardowo ociągnęłam mu napletek i zaczęłam go myć, znów zaczął sikać i od razu zapłakał. Siusiak wygląda tak jak wyglądał, nie widzę tam nic niepokojącego. Skórka nie pęka. Mały nie gorączkuje. Pije bardzo dużo w ciągu dnia i bardzo, bardzo dużo sika, wtedy nie płacze. Jutro robię badanie moczu, ale trochę mnie to dziwi, bo gdyby to było zapalenie dróg moczowych, płakałby także w ciągu dnia, a na pewno rano.

Macie jakiś pomysł?
Dodam, że Mały trzy tygodnie temu ogólnie złapał awersję do kąpieli, tzn. nie daje się posadzić w wanience, więc mydlenie i płukanie odbywa się na leżąco (przewijak) a następnie na stojąco. Chcę trochę przeczekać żeby nie bał się już wanny i zapomniał o strachu. A może powinnam to ze sobą połączyć?
 
reklama
skonsultowałabym się z lekarzem. To moze być zakażenie dróg moczowych.
bardzo bolesne.
O ile to to mozna podawać furaginum i poić żurawiną.

Czasami jest tez tak ze mydelko się dostanie do napletka i to bardzo moze piec.
 
ja bym raczej odrzuciłą zakażenei dróg moczowych ponioeważ problem piojawia się tylko podczas kąpieli a jak sama słusznie zauważyłaś przy zakażeniu ból (a co za tym idzie i płacz) był by przy każdym siusianiu ... ja bym raczej stawiała na płyn do kąpieli którego używasz, może ostatnio zmieniłaś preparat albo po prostu stary zaczął drażnić ... oczywiście skonsultować zawsze można bo być może są to jakieś śladowe ilości bakterii i dlatego szczypanie jest odczuwalne tylko w ciepłej wodzie ... różnie jest, ale może najpierw spróbuj jeden raz wykąpać synka w samej wodzie bez dodatków płynu czy mydła i zobaczy czy problem znów się pojawi ... a może po prostu twojemu smykowi nie podoba się sam fakt że zrobił siusiu do wody w której siedzie ;-) ? tak przecież też może być i dlatego swoje niezadowolenie okazuje płaczem ;-)
 
Wiesz,
też obstawiam sprawy psycho (tym bardziej że się boi kąpać ostatnio). Dziś go obserwuję od rana, pieluchy ciągle pełne, dużo sika, mocz przejrzysty, nic się tu niepokojącego nie dzieje. Ale: badanie przed nami, o ile uda mi się złapać mocz bo póki co pół dnia próbuje i zawsze Mały siknie w pieluchę a później nie chce ;).
 
no wiesz może akurat nie chce się kąpać z powodu tego bólu lub strachu że znów zrobi siku do wanienki ... może staraj się go wyciągać szybciutko jak tylko zauważysz że robi siku? no i spróbuj koniecznie wykąpać go bez płynów i mydła ...

co do łapania siku to można w aptece kupić specjalne woreczki przyklejane z otworem na siusiaka, trudniej wtedy zachować odpowiednia higienę pobrania no i trzeba potem przelać do pojemniczka ale przynajmniej bardziej prawdopodobne że uda ci się coś złapać ;-)
 
Do góry