reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płacz przy oddawaniu stolca przez dziecko

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2017
Postów
5
Hej,
mam dwutygodniową córeczkę, od kilku dni zauważyłam, że dziecko podczas próby wypróżniania bardzo się pręży, płacze, prostuje nóżki. Zazwyczaj udaje Jej się wypróżnić dopiero gdy zdejmiemy pampersa, przemyjemy pupę ciepłą wodą i poćwiczymy trochę nóżkami. Sama z siebie załatwia się bardzo rzadko, chociaż na początku nie było z tym problemu.
Ponad to wydaje Nam się, że dziecko się przejada. Potrafi jeść 15 minut z jednej i 15 minut z drugiej piersi. Do tego sporo Jej się ulewa, pomimo tego dziecko nadal szuka piersi...
Mówiłam to położnej środowiskowej i pediatrze ale dziecko ma też problem ze zwalczeniem żółtaczki i obie Panie uznały, że najpierw zajmiemy się tą kwestią a potem wrócimy do problemów z ulewaniem i wypróżnianiem. Mnie i męża te problemy bardzo męczą. Potrafimy usypiać dziecko po 4 godziny, również w środku nocy i martwimy się, że córeczka cierpi.
Czy może ktoś potrafiłby Nam coś podpowiedzieć jak pomóc dziecku? :(
 
reklama
U mnie bylo to samo. Biogaja plus debridat pomogły trochę ale i tak skończyło się na odstawieniu białka mleka krowiego. Dodatkowo kładlismy sobie małego pleckami opartego o kolana z podkurczonymi nóżkami i było mu łatwiej zrobić kupę. Z tym że był już troszkę starszy.
 
Kopru nie zalecaja teraz dzieciom juz ..i na KP sie nie dopaja.
Kochana na piersi maluszek moze kupki nie robic do 10 dni i to calkiem normalne..Powiedz jaka maluszek robi kupke? Dzieci moga sie prezyc podczas oddawania kupki bo sie ucza ja robić ..Ma twardy brzuszek? Raczej sie nie przejada bo dzieci.KP same soboe reguluja ile chca zjesc.A ulewanie jest normalne ..to niedojrzaly uklad pokarmowy z czasem minie tym bardziej jeśli nie traci na wadze;)
Malutka po zjedzeniu szuka piersi bo takie dzieci maja potrzebe ssania i blikosci i na początku mogą spędzać przy piersi mnóstwo czasu i tak tez sobie laktacje wypracowuja to nie głod:-)
Poczytaj hafije i fajnie jakbys dodała sie na grupę karmienie piersią tam zawsze pomoc z pierwszej reki.
Probiotyki przy Kp ma sens ? skoro to samo jest w mleku?
 
Kopru nie zalecaja teraz dzieciom juz ..i na KP sie nie dopaja.
Kochana na piersi maluszek moze kupki nie robic do 10 dni i to calkiem normalne..Powiedz jaka maluszek robi kupke? Dzieci moga sie prezyc podczas oddawania kupki bo sie ucza ja robić ..Ma twardy brzuszek? Raczej sie nie przejada bo dzieci.KP same soboe reguluja ile chca zjesc.A ulewanie jest normalne ..to niedojrzaly uklad pokarmowy z czasem minie tym bardziej jeśli nie traci na wadze;)
Malutka po zjedzeniu szuka piersi bo takie dzieci maja potrzebe ssania i blikosci i na początku mogą spędzać przy piersi mnóstwo czasu i tak tez sobie laktacje wypracowuja to nie głod:-)
Dlaczego nie zaleca się kopru?
 
Kopru nie zalecaja teraz dzieciom juz ..i na KP sie nie dopaja.
Kochana na piersi maluszek moze kupki nie robic do 10 dni i to calkiem normalne..Powiedz jaka maluszek robi kupke? Dzieci moga sie prezyc podczas oddawania kupki bo sie ucza ja robić ..Ma twardy brzuszek? Raczej sie nie przejada bo dzieci.KP same soboe reguluja ile chca zjesc.A ulewanie jest normalne ..to niedojrzaly uklad pokarmowy z czasem minie tym bardziej jeśli nie traci na wadze;)
Malutka po zjedzeniu szuka piersi bo takie dzieci maja potrzebe ssania i blikosci i na początku mogą spędzać przy piersi mnóstwo czasu i tak tez sobie laktacje wypracowuja to nie głod:-)
Poczytaj hafije i fajnie jakbys dodała sie na grupę karmienie piersią tam zawsze pomoc z pierwszej reki.
Probiotyki przy Kp ma sens ? skoro to samo jest w mleku?


Kupkę raczej robi dobrą - musztardowy kolor i konsystencja, brzuszka nie ma twardego tylko tak potwornie krzyczy :(
Ale dziękuję za odpowiedź :)
 
To może wynikać z niedojrzałości układu pokarmowego i niezgrania mięśni gładkich tzn. dzidzia chce zrobić kupę i prze a odbyt zamiast się rozluźniać to się zaciska i kupa nie wychodzi. Moja córeczka tak miała - przeszło samo po paru tygodniach. Może trochę pomagały ciepłe okłady na brzuszek i biały szum - dosyć głośny dźwięk suszarki (pomagał starszej córeczce) lub pralki (pomagał młodszej).
 
reklama
Mamusiakubusia pozwol ze nie bede tego komentowac. Chodzilo mi raczej o to ze nie pomaga na kupe i ze nie dopaja sie dzieci KP. A nie ze rakotworcza bo sama lubie i pije...
 
Do góry