reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Płacz przy zasypianiu w dzień

Dołączył(a)
24 Styczeń 2021
Postów
10
Moja córka ma 6 miesięcy, od jakiegoś czasu w dzień zasypia tylko na podusi oparta o moje nogi i tak kołysana, tylko tak w dzień zaśnie na dłużej bo po odłożeniu do łóżeczka zaraz się budzi - z tym już się pogodziłam, ale ostatnio przy zasypianiu bardzo płacze, chce jej się spać bo trze oczka łapie się za głowę i marudzi przy jakiejkolwiek zabawie, ale jak tylko ją położę na poduszkę to jest płacz... Czy któraś z Was tak miała? Dodam że do spania nocnego zasypia samodzielnie w łóżeczku i śpi dość ładnie, chociaż ostatnio bardzo się wierci.
 
reklama
Miałam tak z synkiem przez jakieś 2-3 tygodnie, tylko że był młodszy. Zaczęło się około 3 miesiąca. Płacz niesamowity przy każdym usypianiu, do tego ogromny problem z jedzeniem (karmiony tylko piersią). Przeszło samo.

Myślę, że mały nie chciał spać, bo już coś go interesowało i wszystko było ciekawsze niż sen i jedzenie. Jak się przyzwyczaił do nowych bodźców zaczął lepiej usypiać. Chociaż do tej pory trudno mi go zagonić do łóżka, mimo, że ma już 21 miesięcy i widać po nim, że jest śpiący i nie ma siły na zabawę. Jak już się w tym łóżku znajdzie to 5 minut i śpi.
 
@Patrycja1105 czasami płacz spowodowany jest zmęczniem i próbą odreagowania bodźców. Czasem zaczynamy usypianie zbyt późno i maluszek jest tak zmęczony, że nie jest w stanie zasnąć, więc płacze. Czasami pomaga ogrzanie wcześniej łóżeczka, bo położenie się w ciepłej pościeli jest milsze. I jeszcze , nie wiem jaką twoja córeczka ma poduszkę, ale ogólnie, dla bezpieczeństwa poduszki rekomenduje się dzieciom powyżej 12 miesiąca życia. Czy twoja córeczka ma ustalone pory spania?
 
Moj syn także bardzo płakał (bardziej niż, wykle), jak był za bardzo zmęczony. Spróbuj usypiać zanim zacznie zdradzać oznaki zmęczenia, będzie może łatwiej..?
Może to tez być skok rozwojowy.. wiem,że są zwolennicy i przeciwnicy tej teorii, ale u nas się sprawdzało i pozwalało nie oszaleć:)
 
@Patrycja1105 czasami płacz spowodowany jest zmęczniem i próbą odreagowania bodźców. Czasem zaczynamy usypianie zbyt późno i maluszek jest tak zmęczony, że nie jest w stanie zasnąć, więc płacze. Czasami pomaga ogrzanie wcześniej łóżeczka, bo położenie się w ciepłej pościeli jest milsze. I jeszcze , nie wiem jaką twoja córeczka ma poduszkę, ale ogólnie, dla bezpieczeństwa poduszki rekomenduje się dzieciom powyżej 12 miesiąca życia. Czy twoja córeczka ma ustalone pory spania?
To jest taka większą na której leży mi praktycznie cała i drzemie tylko w dzień na niej. W nocy śpi w łóżeczku bez poduszki. Pory spania są ustalone, muszę zauważyć tylko czy rzeczywiście ten płacz nie jest wtedy kiedy trochę nam się wszystko opóźni...
 
Do góry