reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienia przed okresem, a staranie

Dołączył(a)
5 Styczeń 2023
Postów
13
Cześć,
Założyłam osobny wątek bo nie mogłam znaleźć odpowiedzi na forum na problem podobny do mojego.
Zacznę od tego że w mam już jedno dziecko CC (2018).
Z mężem podjęliśmy decyzję o staraniu o kolejne dziecko (kilka miesięcy temu).
Po porodzie (nie pamiętam od kiedy) 4-6 dni przed okresem zaczynam plamić ( kolor brązowy z malutkimi skrzepami).
Po kilku miesiącach bezskutecznych starań zrobiłam badania.
Wyniki poniżej 3dc
FT4 - 1,1 ng/dl norma 0,93 - 1,17
TSH - 2,38 uIU/ml norma 0,27 - 4,2
FT3 - 3,19 pg/ml norma 2,04 - 4,4
anty-TPO <9,00 IU/ml norma 0,00 - 34,00
FSH 5,75 IU/ml norma 3,5 - 12,5
LH 3,24 mIU/ml norma 2,4 - 12,6
Estriadol 25,20 pg/ml norma 12,4 - 233
Prolaktyna 7,97 ng/ml norma 4,79, - 23,3
AMH 15,98 pmol/l norma 4,11 - 58
Stosunek LH:FSH wskazuje na niedomoge lutealną. Z tymi wynikami byłam u ginekologa na USG powiedział, że owulacja była endometrium prawidłowe, blizna po CC ok. z uwagi na plamienia przepisał progesteron od 20 dc przez 7 dni przez 2 cykle i zobaczyć czy pomoże.
Przed wzięciem progesteronu zrobiłam badania 7dpo
Progesteron 20,00 ng/ml norma 1,7 - 27
Niestety branie progesteronu nic nie pomogło na plamienia. Dodam jeszcze, że okres mam bardzo obfity (2-3 dc) z dużymi skrzepami przed ciążą tego nie miałam.
Od tego cyklu zaczęłam brać Castagnus. Ponownie zrobiłam badanie poziomu Prog. 7dpo
Progesteron 146 ng/ml norma 4,11 - 14,5
Miesiączkę powinnam dostać 14.02, 10.02 dostałam lekkie plamienie kilka kropli żywej czerwonej krwi (wcześniej plamienia miałam brązowe). Plamienie utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Czy macie jakiś pomysł co jeszcze zbadać, do jakiego lekarza się udać i co może być przyczyną niepowodzeń prze staraniach o dziecko.
Pozdrawiam,
 
reklama
Cześć,
Założyłam osobny wątek bo nie mogłam znaleźć odpowiedzi na forum na problem podobny do mojego.
Zacznę od tego że w mam już jedno dziecko CC (2018).
Z mężem podjęliśmy decyzję o staraniu o kolejne dziecko (kilka miesięcy temu).
Po porodzie (nie pamiętam od kiedy) 4-6 dni przed okresem zaczynam plamić ( kolor brązowy z malutkimi skrzepami).
Po kilku miesiącach bezskutecznych starań zrobiłam badania.
Wyniki poniżej 3dc
FT4 - 1,1 ng/dl norma 0,93 - 1,17
TSH - 2,38 uIU/ml norma 0,27 - 4,2
FT3 - 3,19 pg/ml norma 2,04 - 4,4
anty-TPO <9,00 IU/ml norma 0,00 - 34,00
FSH 5,75 IU/ml norma 3,5 - 12,5
LH 3,24 mIU/ml norma 2,4 - 12,6
Estriadol 25,20 pg/ml norma 12,4 - 233
Prolaktyna 7,97 ng/ml norma 4,79, - 23,3
AMH 15,98 pmol/l norma 4,11 - 58
Stosunek LH:FSH wskazuje na niedomoge lutealną. Z tymi wynikami byłam u ginekologa na USG powiedział, że owulacja była endometrium prawidłowe, blizna po CC ok. z uwagi na plamienia przepisał progesteron od 20 dc przez 7 dni przez 2 cykle i zobaczyć czy pomoże.
Przed wzięciem progesteronu zrobiłam badania 7dpo
Progesteron 20,00 ng/ml norma 1,7 - 27
Niestety branie progesteronu nic nie pomogło na plamienia. Dodam jeszcze, że okres mam bardzo obfity (2-3 dc) z dużymi skrzepami przed ciążą tego nie miałam.
Od tego cyklu zaczęłam brać Castagnus. Ponownie zrobiłam badanie poziomu Prog. 7dpo
Progesteron 146 ng/ml norma 4,11 - 14,5
Miesiączkę powinnam dostać 14.02, 10.02 dostałam lekkie plamienie kilka kropli żywej czerwonej krwi (wcześniej plamienia miałam brązowe). Plamienie utrzymuje się do dnia dzisiejszego. Czy macie jakiś pomysł co jeszcze zbadać, do jakiego lekarza się udać i co może być przyczyną niepowodzeń prze staraniach o dziecko.
Pozdrawiam,
Sprawdź Amh wg wieku, bo mnie się wydaje trochę duże, chyba że jesteś jeszcze bardzo mloda. Jeżeli zbyt wysoki to może mieć związek z PCOS.
Mi na skrzepy pomógł acard.
Zaczęłam głębiej się badać i się okazało że mam mutacje związane z krzepliwością,
 
Sprawdź Amh wg wieku, bo mnie się wydaje trochę duże, chyba że jesteś jeszcze bardzo mloda. Jeżeli zbyt wysoki to może mieć związek z PCOS.
Mi na skrzepy pomógł acard.
Zaczęłam głębiej się badać i się okazało że mam mutacje związane z krzepliwością,
Mam 32 lata.
 

Załączniki

  • IMG_20230212_190850.jpg
    IMG_20230212_190850.jpg
    175,2 KB · Wyświetleń: 69
reklama
Skąd wniosek, że stosunek lh do fsh wskazuje na niedomoge?🤔
Zresztą Twój wynik progesteronu ją wyklucza.
Jeśli plamienia nawracają lekarz powinien zasugerować histeroskopie
 
Do góry