reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienia w ciąży

Dołączył(a)
26 Listopad 2019
Postów
1
Cześć. Mój problem to krwawienia i plamienia w ciąży. Jestem w 2 ciąży pierwsza poronilam w dniu miesiączki. Od momentu gdy dowiedziałam się o ciąży biorę duphaston. Niestety Wszystko zaczęło się w 5tc pojechałam do szpitala z lekkim krwawieniem zrobiono usg i odwslano do domu z informacją iż jest to ciąża zagrazajaca. Po tem cały czas plamilam aż w 7 Tc wyladowlaam z ogromnym krwawieniem w szpitalu. Wszyscy myśleli że już po wszystkim ale okazało się że serduszko bije i z dzieckiem jest ok. Dostałam zwolnienie no spe duphaston i kazali leżeć. Niestety od tamtego momentu występuje plamie po wysiłku tj. Siedzenie przy stole, lub tak jak dziś kichnięcie. Coś strasznego po kichnięciu bolał mnie niesamowicie brzuch i pojawiła się brązowa wydzielina. Boję się iść do toalety bo mam zaparcia i niestety każda wizyta kończy się plamieniami o różnym nasileniu. Czy ktoś z was ma pomysł z czego to może wyklnikac? Badali mnie trzech lekarzy i żaden nie widzi przyczyn takiego stanu rzeczy. Tak bardzo się boję że stracę dziecko. Jestem w strasznym stanie emocjonalnym. Już nie wiem co mam robić by temu zapobiec.
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć 🖐️
Ja zaczęłam plamic w 11 tc. Była to wodno-jasnobrazowa-zolta wydzielina. Zadzwonilam do lekarza prowadzącego, który nakazał mi lezec i brać 3x1 buscopan. W poniedziałek byłam na USG i okazało się, że mam kosmowke która zachodzi całkowicie na ujście i stąd te plamienia (które mogą być cała ciąże).
Dostałam również duphaston 2x1 i mam się oszczędzać. Generalnie prowadzę ciąże kanapową, bo strasznie się boję 😌
Pierwszą ciąże poronilam w 2 miesiącu (Lipiec 2019), ciąża nie rozwijała się prawidłowo.
Myślę że możesz tylko leżeć i odpoczywać oraz brać leki. Wiele moich znajomych ma takie plamienia w pierwszym trymestrze i było ok. U mnie takie plamienia delikatne pojawiły się ale w 17tc i trwają do dziś tzn 26tc i doskonale Cię rozumie jaki czujesz strach... Trzymaj się oby było dobrze i żeby Twoja psychika była wytrzymala;)
 
Pamiętaj że jak kichasz to na głos, nie zatrzymuj kichania, a jak idziesz do wc to nie cisnij, bo to w twojej sytuacji niebezpieczne, a plamienie się zdarza wielu dziewczyna, może miałaś jakiegoś krwiaka, przez to było to krwawienie ,ale najważniejsze że dziecko ,jest i walczy dzielnie ,będzie dobrze
 
Dokładnie. Poza tym brązowe plamienie chyba świadczy że to nie jest "świeża" krew, prawda? Tylko taka co już trochę posiedziała w środku i udało jej się wypłynąć. Chyba najgorsza byłaby czerwona. Siostra całą ciążę plamiła na brązowo i też brała duphaston. Wszystko dobrze się skończyło.
 
Przedewszystkim staraj się uspokoić. Stres nie służy. Leż, niech Twój partner Ci przygotuje posiłki. Sama miałam dwa poronienia, i przy trzeciej ciąży też miałam plamienia i bardzo się bałam ze i tą ciąże stracę. Jeżeli lekarz wykluczył ciąże pozamaciczną może mogliby zwiększyć Ci ilość leków? Ja brałam Duphaston doustnie i luteinę dopochwowo, do tego acard i witaminy ciążowe. Pierwsze miesiące spędziłam w łóżku i na kanapie ale było warto bo mój mały cud ma obecnie 8 miesięcy :)
Trzymam kciuki!
 
Cześć 🖐️
Ja zaczęłam plamic w 11 tc. Była to wodno-jasnobrazowa-zolta wydzielina. Zadzwonilam do lekarza prowadzącego, który nakazał mi lezec i brać 3x1 buscopan. W poniedziałek byłam na USG i okazało się, że mam kosmowke która zachodzi całkowicie na ujście i stąd te plamienia (które mogą być cała ciąże).
Dostałam również duphaston 2x1 i mam się oszczędzać. Generalnie prowadzę ciąże kanapową, bo strasznie się boję 😌
Pierwszą ciąże poronilam w 2 miesiącu (Lipiec 2019), ciąża nie rozwijała się prawidłowo.
 
Rozwiązanie
Do góry