reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie a ciąża???

Dołączył(a)
13 Luty 2023
Postów
7
Hej dziewczyny, mam dość nietypowe pytanie. Zacznę od tego ze nie staram się o dziecko, mam już 2, ale naszym jedynym zabezpieczeniem jest stosunek przerywany i zdaje sobie sprawę z tego co może się wydarzyć :) moje cykle są 23-27 dniowe i w tym miesiącu pierwszy raz zdarzyło mi się dziwne plamienie wczoraj tj. 25 dc około południa przy podcieraniu był papier zabarwiony na czerwono wiec pomyślałam ze to okres, założyłam wkładkę ale później przy kolejnym skorzystaniu z toalety była tylko brązowa mała plamka na wkładce i do dziś nic wiec to nie okres lecz od wczoraj rana boli mnie brzuch jak na okres i czuje takie napięcie w miednicy dziwne. Poza tym odczuwam również parcie na mocz co chwile. Zastanawiam się czy to może przeziębiony pęcherz i osłabienie czy plamienie implantacyjne. Jeśli plamienie implantacyjne to byłoby to 8 dni po stosunku, czy to w ogóle możliwe? Może trochę schizuje, wybaczcie ale może coś doradzicie? Czy ktoś tak miał?
Dodam ze rok temu wykryto u mnie mięśniaka wiec może to plamienie stad? Kiedy ewentualnie wykonać test żeby był wiarygodny?
 
reklama
Ja przy ostatnich cyklach miałam plamienia 2 dni przed okresem. Jeśli pytasz czy parcie na pecherz to objaw ciąży, to odp brzmi nie, na tym etapie może być spowodowany progesteronem
 
U mnie od tego się zaczęło. Też mieliśmy stosunki przerywane , mamy 2 dzieci ale planowanych . Trzeciego nie chcieliśmy ale nie mieliśmy jakiegoś konkretnego zabezpieczenia . I u mnie też było lekkie plamienie na papierze ale zlekceważyłam to bo było jednorazowe . A później miesiączka się nie pojawiła. Jak spóźniała się już 3 dzień to zrobiłam test i dwie grube krechy . Więc masz duże prawdopodobieństwo że to może być ciąża :)
 
U mnie od tego się zaczęło. Też mieliśmy stosunki przerywane , mamy 2 dzieci ale planowanych . Trzeciego nie chcieliśmy ale nie mieliśmy jakiegoś konkretnego zabezpieczenia . I u mnie też było lekkie plamienie na papierze ale zlekceważyłam to bo było jednorazowe . A później miesiączka się nie pojawiła. Jak spóźniała się już 3 dzień to zrobiłam test i dwie grube krechy . Więc masz duże prawdopodobieństwo że to może być ciąża :)
Ale zaszłaś przez przerywany? Czy była jakaś wpadka?
 
Przez przerywany ...
aaa no to jednak to mozliwe, znam kilka przypadków takich, ja osobiście zawsze na przerywanym, a jak chcieliśmy dziecko to raz wystarczyło odpuścić i zaszłam wiec myślałam ze mnie to nie dotyczy. Co prawda dziś zrobiłam test w środku dnia i jest negatywny ale powtórzę na dniach jeszcze jeśli okresu nie dostanę
 
My 15 lat na przerywanym🤣i nic. Później za pierwszym razem zaskoczyło :) czekam właśnie na to aż pojawi się fasolka :)
 
reklama
Nie musze robic testu. Jestem w ciazy, niestety na razie nie widać zarodka. Moja sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana.
 
Do góry