reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie a następnie upławy kawa z mlekiem na początku ciazy

Szperanina

Aktywna w BB
Dołączył(a)
11 Luty 2020
Postów
70
Dziewczyny w niedziele zauważyłam plamę krwi na bieliźnie, jestem na początku 7 tygodnia ciąży
Po tej plamie nic więcej krwi nie leciało, natomiast od tych dwóch dni zauważyłam upławy koloru kawa z mlekiem
Co to może oznaczac
Lekarza mam dopiero w piątek, biorę duphaston
 
reklama
Rozwiązanie
Byłam dzisiaj u lekarza. Ciąża pokazuje początek 6 tyg, wiec jest wczesna. Było widać serduszko. Ale krwawienie brązowe mi się dzisiaj przed wizyta nasiliło. Okazało się ze mam krwiaka. Mam dużo odpoczywać, i wizyta za 2tyg 🙏
Ja tak miałam w pierwszej ciąży i dostałam luteinę. Przeszło po kilku dniach. A przyczyn może być wiele, czekaj na lekarza. Jak nie ma zywoczerwonej krwi to nie panikuj. Mogłaś jakieś naczynko uszkodzić np podczas stosunku. Albo może jakaś mała torbiel była i się opróżnia. Lekarz musi to ocenić.
 
Upławy brązowe zazwyczaj są od niedoboru progesteronu. Ale skoro bierzesz duphaston to nie zostaje Ci nic innego jak czekać na wizytę.
@kasieczna przy krwiakach (nie torbielach) jest czerwona krew. Tak samo przy otarciach po stosunku. Luteina i duphaston to progesteron.
 
Upławy brązowe zazwyczaj są od niedoboru progesteronu. Ale skoro bierzesz duphaston to nie zostaje Ci nic innego jak czekać na wizytę.
@kasieczna przy krwiakach (nie torbielach) jest czerwona krew. Tak samo przy otarciach po stosunku. Luteina i duphaston to progesteron.
Biorę 2 razy na dzień. Może to za mało. Poczekam na wizytę, i trochę więcej będę wypoczywać
 
@Szperanina Dzwoń do lekarza i powiedz o swoich objawach. Może przyjmie Ciebie wcześniej. We wszystkich ciążach miałam podobnie i niestety 1 z 3 zakończyła się poronieniem. W pozostałych 2 ciążach jak tylko taki śluz się pojawiałam przyjmowałam duphaston 3x2 - nie wiem czy to miało wpływ, ale ciąże się utrzymały. Nie chcę być mądrzejsza od lekarza, więc zalecam wizytę. Być może jest to tylko moment, w którym byś dostała @ gdybyś nie była w ciąży i stąd takie upławy.
 
Ja od początku ciąży brałam Duphaston 3x1 a i tak plamiłam (kawa z mlekiem). W 11tc plamienie się nasiliło, trafiłam na IP, dostałam Luteinę zamiast Duphastonu i od tamtego czasu plamienie już miałam tylko raz. W szpitalu lekarz potwierdził, że z dzieckiem wszystko ok.
 
@Szperanina Dzwoń do lekarza i powiedz o swoich objawach. Może przyjmie Ciebie wcześniej. We wszystkich ciążach miałam podobnie i niestety 1 z 3 zakończyła się poronieniem. W pozostałych 2 ciążach jak tylko taki śluz się pojawiałam przyjmowałam duphaston 3x2 - nie wiem czy to miało wpływ, ale ciąże się utrzymały. Nie chcę być mądrzejsza od lekarza, więc zalecam wizytę. Być może jest to tylko moment, w którym byś dostała @ gdybyś nie była w ciąży i stąd takie upławy.
Mam dokładnie takie samo zdanie. Zadzwoń do lekarza, nie czekaj do piątku, lub jedź na IP. Każdy ma inne doświadczenie z plamieniem np.torbiele, krwiaki, hormony itd. Ja mam takie że delikatne brązowe plamienie oznaczało poronienie. Myślę, że dla własnego spokoju powinnaś to sprawdzić. Trzymam kciuki 😘
 
reklama
Mam dokładnie takie samo zdanie. Zadzwoń do lekarza, nie czekaj do piątku, lub jedź na IP. Każdy ma inne doświadczenie z plamieniem np.torbiele, krwiaki, hormony itd. Ja mam takie że delikatne brązowe plamienie oznaczało poronienie. Myślę, że dla własnego spokoju powinnaś to sprawdzić. Trzymam kciuki 😘
Wiem i rozumiem
Ale poczekam do tego piątku.
Niestety u mnie w szpitalu lekarze nie za bardzo przejmują się takimi wczesnymi ciążami. Każą leżeć po tydzień u nich i robią bety. Mi ordynator powiedział kiedyś ze takie małe ciąże często się ronią i to normalne
 
reklama
Do góry