reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie a pozytywny test

Kate1201

Początkująca w BB
Dołączył(a)
15 Kwiecień 2021
Postów
15
Dziewczynki proszę o pomoc 😥 w niedzielę powinna być @ a dziś dostałam lekkiego brązowego plemienia i lekko pobolewa mnie brzuch 😥 za wcześnie na gino a mi się płakać chce 😢 w dniu wczorajszym późnym popołudniem zrobiłam 3 różne testy i wyszły pozytywne 😢
 
reklama
Spokojnie . Ja też zrobiłam test w dniu @ a dwa dni po plemienia lekarz stwierdził że to po. Implantacji. Jeżeli brązowe to jest stara krew. Zrób beta hcg i po 48 h znowu sprawdź czy przyrasta. Lekarz też nic nie powie też kazał by zrobić betę. Ponoć już plamienie w dzisiejszych czasach uchodzi za normę. Gdyby była żywa krew i dużo jej to byś miała się czym martwić a tak to spokojnie..
 
Spokojnie . Ja też zrobiłam test w dniu @ a dwa dni po plemienia lekarz stwierdził że to po. Implantacji. Jeżeli brązowe to jest stara krew. Zrób beta hcg i po 48 h znowu sprawdź czy przyrasta. Lekarz też nic nie powie też kazał by zrobić betę. Ponoć już plamienie w dzisiejszych czasach uchodzi za normę. Gdyby była żywa krew i dużo jej to byś miała się czym martwić a tak to spokojnie..
Jedna z użytkowniczek napisała mi cyt. "Plamienie implantacyjne występuje przed pozytywnym testem, ponieważ dopiero po zagnieżdżeniu (połączeniu zapłodnionej komórki jajowej z organizmem matki) zaczyna być wytwarzana beta HCG. Jej poziom możliwy do wykrycia w badaniu laboratoryjnym zostaje osiągnięty ok 48h po implantacji. A w moczu trochę później, ponieważ testy domowe są mniej czułe i w moczu jest mniejsze stężenie niż we krwi." Dlatego już łzy w oczach 😢😥
 
Jedna z użytkowniczek napisała mi cyt. Plamienie implantacyjne występuje przed pozytywnym testem, ponieważ dopiero po zagnieżdżeniu (połączeniu zapłodnionej komórki jajowej z organizmem matki) zaczyna być wytwarzana beta HCG. Jej poziom możliwy do wykrycia w badaniu laboratoryjnym zostaje osiągnięty ok 48h po implantacji. A w moczu trochę później, ponieważ testy domowe są mniej czułe i w moczu jest mniejsze stężenie niż we krwi. Dlatego już łzy w oczach [emoji22][emoji26]
Napisała prawdę. Jeśli u ciebie sikane testy wychodzą pozytywne to na pewno nie jest plamienie implantacyjne. Ale spokojnie nie każde plamienia oznacza najgorsze.. Zrób betę po 48h zobacz czy prawidłowo wzrasta, zgłoś się do gina a pewnie ci coś przepisze na plamienie.

Ja nigdy nie testuje przed dniem miesiączki bo nie chce wyłapać ciąży biochemicznej.
 
Jedna z użytkowniczek napisała mi cyt. "Plamienie implantacyjne występuje przed pozytywnym testem, ponieważ dopiero po zagnieżdżeniu (połączeniu zapłodnionej komórki jajowej z organizmem matki) zaczyna być wytwarzana beta HCG. Jej poziom możliwy do wykrycia w badaniu laboratoryjnym zostaje osiągnięty ok 48h po implantacji. A w moczu trochę później, ponieważ testy domowe są mniej czułe i w moczu jest mniejsze stężenie niż we krwi." Dlatego już łzy w oczach 😢😥
To są moje słowa, spod innego postu. Chciałam poprawić dziewczynę, która napisała, że miała plamienie implantacyjne po pozytywnym tescie z moczu. Niestety nie jest to prawda.

A ty się nie denerwuj, zrób betę w odstępie 48h by sprawdzić przyrost i przy okazji progesteron, bo może poziom masz zbyt niski.

Nikt Cie nie da gwarancji, jak będzie u ciebie, ale nie każde plamienie (czasami nawet i krwawienie) oznacza najgorsze. Odpoczywaj i myśl pozytywnie 🙂
 
To są moje słowa, spod innego postu. Chciałam poprawić dziewczynę, która napisała, że miała plamienie implantacyjne po pozytywnym tescie z moczu. Niestety nie jest to prawda.

A ty się nie denerwuj, zrób betę w odstępie 48h by sprawdzić przyrost i przy okazji progesteron, bo może poziom masz zbyt niski.

Nikt Cie nie da gwarancji, jak będzie u ciebie, ale nie każde plamienie (czasami nawet i krwawienie) oznacza najgorsze. Odpoczywaj i myśl pozytywnie 🙂
Dziękuję za pomoc ❤
 
Ja miałam plamienie po teście z racji że wcześniej poronilam pojechalam na ip i tam ginekolog tak mi powiedział że brązowe to stara krew po implantacji
 
Ja miałam plamienie po teście z racji że wcześniej poronilam pojechalam na ip i tam ginekolog tak mi powiedział że brązowe to stara krew po implantacji
Zgadzam się , usłyszałam coś podobnego od lekarza na sorze. Podobno w szyjce macicy czasami robią się takie kieszonki i tam zalega stara krew ,kiedy keiszkonka się wypłaszcza ta krew wychodzi na zewnątrz.
 
reklama
Plamienie nie musi nic złego oznaczać, ale warto zrobić bete I przy okazji progesteron, czasem jak jest go mało to jest plamienie, albo to wstanie stara krew
 
Do góry