reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie, ból brzucha w 2. trymestrze

Jeśli aż tak się martwisz i nadal masz plamienie to jedź na IP tam Cię zbadają i będziesz wiedzieć.

Plamień na razie nie mam, pobolewa mnie brzuch, cały dzień praktycznie leżę, wstaje tylko do łazienki. Teoretycznie nic się nie dzieje, ale panikuję
 
reklama
Ja tak mam kazdy miesiac w dniu w ktorym byla by miesiaczka.
18tc. Na poczatku tez byla panika, poszlam w jednym tygodniu do 2 roznych lekarzy zeby dokladnie sprawdzic czy wszystko ok i jest ok.
Lekarka rodzinna mówiła, że w okolicach spodziewanej miesiączki mogą się pojawić plamienia, a ginekolog, że nawet z zaparć. Wcześniej tak nie miałam, jak już pisałam to moja pierwsza ciąża, a moje nerwy mi nie pomagają, przeżywam wszystko, tym bardziej, że muszę sobie radzić z nerwami bez leków, cały czas gdzieś z tyłu głowy czuję obawę, że coś się może stać. Nawet przy odstawieniu leku na nerwicę nie było tak źle jak wczoraj, kiedy późnym wieczorem już kompletnie nie mogłam się uspokoić
 
Witaj,

Ja też miałam plamienia i bóle brzucha a mój lekarz to zbagatelizował. Niestety straciłam mojego dzidziusia w 23 tygodniu a do szpitala trafiłam w 17 z krwawieniem, miałam podobne objawy do twoich. U mnie rozwinęło się zakażenie, w szpitalu podawano mi antybiotyki, kilka rodzajów. Niestety nie miałam zrobionej cytologii ani posiewu z dróg rodnych w 1 ani 2 trymestrze przez zaniedbanie lekarza prowadzącego a trafiłam w takim stanie że już nie można ich było pobrać aby uzyskać wiarygodne wyniki. Chodź urodziłam małą pod koniec stycznia to do tej pory mam problemy zdrowotne, częściowo przez pandemie, częściowo przez brak ostatecznej diagnozy. Mówiono mi że bóle brzucha są fizjologicznym objawem ciąży z boli mnie do tej pory.
Zrób sobie posiew z moczu, poproś lekarza o zrobienie posiewu z dróg rodnych - przynajmniej potwierdzisz albo wykluczysz zakażenie. Teraz lepiej nie wylądować w szpitalu, osobiście mam złe wspomnienia bo na oddziale zakazili mnie dodatkową bakterią czego finałem był poród przedwczesny.

Absolutnie nie chcę Cię straszyć ale dla własnego spokoju zrób badania o których mówię.
 
Witaj,

Ja też miałam plamienia i bóle brzucha a mój lekarz to zbagatelizował. Niestety straciłam mojego dzidziusia w 23 tygodniu a do szpitala trafiłam w 17 z krwawieniem, miałam podobne objawy do twoich. U mnie rozwinęło się zakażenie, w szpitalu podawano mi antybiotyki, kilka rodzajów. Niestety nie miałam zrobionej cytologii ani posiewu z dróg rodnych w 1 ani 2 trymestrze przez zaniedbanie lekarza prowadzącego a trafiłam w takim stanie że już nie można ich było pobrać aby uzyskać wiarygodne wyniki. Chodź urodziłam małą pod koniec stycznia to do tej pory mam problemy zdrowotne, częściowo przez pandemie, częściowo przez brak ostatecznej diagnozy. Mówiono mi że bóle brzucha są fizjologicznym objawem ciąży z boli mnie do tej pory.
Zrób sobie posiew z moczu, poproś lekarza o zrobienie posiewu z dróg rodnych - przynajmniej potwierdzisz albo wykluczysz zakażenie. Teraz lepiej nie wylądować w szpitalu, osobiście mam złe wspomnienia bo na oddziale zakazili mnie dodatkową bakterią czego finałem był poród przedwczesny.

Absolutnie nie chcę Cię straszyć ale dla własnego spokoju zrób badania o których mówię.

Badanie moczu mam zrobić, ale w związku z tym, że teraz mam leżeć na razie nie pójdę do analityki, a cytologię miałam robioną przed ciążą, ale jak się tylko dostanę do lekarza to zapytam.
 
Mialas plamienia z czysta krwia czy brazowe?
Pozdrawiam i zdrowia zycze.
Witaj,

Ja też miałam plamienia i bóle brzucha a mój lekarz to zbagatelizował. Niestety straciłam mojego dzidziusia w 23 tygodniu a do szpitala trafiłam w 17 z krwawieniem, miałam podobne objawy do twoich. U mnie rozwinęło się zakażenie, w szpitalu podawano mi antybiotyki, kilka rodzajów. Niestety nie miałam zrobionej cytologii ani posiewu z dróg rodnych w 1 ani 2 trymestrze przez zaniedbanie lekarza prowadzącego a trafiłam w takim stanie że już nie można ich było pobrać aby uzyskać wiarygodne wyniki. Chodź urodziłam małą pod koniec stycznia to do tej pory mam problemy zdrowotne, częściowo przez pandemie, częściowo przez brak ostatecznej diagnozy. Mówiono mi że bóle brzucha są fizjologicznym objawem ciąży z boli mnie do tej pory.
Zrób sobie posiew z moczu, poproś lekarza o zrobienie posiewu z dróg rodnych - przynajmniej potwierdzisz albo wykluczysz zakażenie. Teraz lepiej nie wylądować w szpitalu, osobiście mam złe wspomnienia bo na oddziale zakazili mnie dodatkową bakterią czego finałem był poród przedwczesny.

Absolutnie nie chcę Cię straszyć ale dla własnego spokoju zrób badania o których mówię.
 
Przepraszam ze tak dopytuje ale bardzo mnie to zmartwilo.
Czy mialas jakies inne objawy?
- uplawy o silnym zapachu badz kolorze
- swedzenie badz zaczerwienienie
Czy bylas badana dowziernikowo podczas ciazy?
Do 17 tygodnia bardziej brudzenia, bez żywej krwi. Tuż przed Bożym Narodzeniem 2019 dostałam krwotoku, nagle, bez wielkich bólów brzucha.
 
Badanie moczu mam zrobić, ale w związku z tym, że teraz mam leżeć na razie nie pójdę do analityki, a cytologię miałam robioną przed ciążą, ale jak się tylko dostanę do lekarza to zapytam.
Możesz poprosić kogoś żeby zawiózł materiał do badania na posiew moczu, prywatnie to koszt około 40zł. Miałaś robione badanie ogóle moczu w ciąży?
Cytologia to jedno a badanie czystości pochwy to drugie (posiew). Każda ciężarna powinna mieć wykonane te badania przynajmniej raz a najlepiej zrobić je w pierwszym i ostatnim trymestrze. Ja tego nie wiedziałam i zdałam się na lekarza prowadzącego.
 
reklama
Przepraszam ze tak dopytuje ale bardzo mnie to zmartwilo.
Czy mialas jakies inne objawy?
- uplawy o silnym zapachu badz kolorze
- swedzenie badz zaczerwienienie
Czy bylas badana dowziernikowo podczas ciazy?
Właśnie miałam upławy o silnym zapachu a lekarz to zbagatelizował. Badanie dowziernikowe też, lekarz nic nie mówił. W szpitalu dowiedziałam się że mam nadżerkę, duża a lekarz nie wykonał mi ani cytologii ani badania czystości pochwy.
Nie ma co się denerwować, tylko trzeba dopilnować tych badań. Ja się dowiedziałam że ich nie wykonano dopiero kiedy trafiłam do szpitala i personel kontaktował się z moim prowadzącym - de facto również dyżurującym na oddziale do którego mnie przyjęto.
Lekarz dosłownie umył ręce 😔, niby wieloletnie doświadczenie a prostych badań nie wykonał.
Teraz czekam na biopsję szyjki i usunięcie nadżerki, mam już innego lekarza. Cytologie mam w 2 grupie a mimo to muszę zrobić te badania i zabieg.
 
Do góry