reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie i ból brzucha

Cookie Cookie

Fanka BB :)
Dołączył(a)
1 Luty 2022
Postów
482
Witam.
Poroniłam we wrześniu 2021 w 9 tygodniu. Po łyżeczkowaniu okresy regularne.
W tym roku okres zaczął sie 1 stycznia, cykle 26 dniowe. 3 dni przed terminem okresu wystąpiły lekkie beżowe plamienia (poprzednio też były lekkie plamienia w okolicy okresu) i ból brzucha jak na okres, w sobotę 29 zrobiłam test, ale wyszła bledziutka druga kreska. Od wczoraj plamienie jest brązowe i dzisiaj było go więcej, na papierze bardziej brązowo-czerwone, na wkładce brązowe. Ale to wciąż nie wygląda jak okres. Zrobiłam dziś drugi test i kreska nadal bledziutka. Dzisiaj boli brzuch.
Wg google może być wiele przyczyn, od poronienia po ... nawet nie chcę myśleć. Wolałabym już dostać zwykły okres bo teraz serio sie martwię, że to coś bardzo złego. Wizyta dopiero 14.02. Co myślicie?
 
reklama
Witam.
Poroniłam we wrześniu 2021 w 9 tygodniu. Po łyżeczkowaniu okresy regularne.
W tym roku okres zaczął sie 1 stycznia, cykle 26 dniowe. 3 dni przed terminem okresu wystąpiły lekkie beżowe plamienia (poprzednio też były lekkie plamienia w okolicy okresu) i ból brzucha jak na okres, w sobotę 29 zrobiłam test, ale wyszła bledziutka druga kreska. Od wczoraj plamienie jest brązowe i dzisiaj było go więcej, na papierze bardziej brązowo-czerwone, na wkładce brązowe. Ale to wciąż nie wygląda jak okres. Zrobiłam dziś drugi test i kreska nadal bledziutka. Dzisiaj boli brzuch.
Wg google może być wiele przyczyn, od poronienia po ... nawet nie chcę myśleć. Wolałabym już dostać zwykły okres bo teraz serio sie martwię, że to coś bardzo złego. Wizyta dopiero 14.02. Co myślicie?
Ja bym zrobiła betę, a po 48h ją ponowiła. Skontaktuj się wcześniej z ginekologiem - jeśli to ciąża, to możesz potrzebować leków przy tych plamieniach.
 
Może być ciąża z niewydolnym ciałkiem żółtym, możesz potrzebować progesteronu, ale niestety może też być wczesne poronienie :( najgorsza opcja to ciąża pozamaciczna. Zbadaj bhcg i idź do lekarza.
 
Przyczyn plamienia w ciąży jest mnóstwo. Wbrew pozorom wiele kobiet plami/krwawi, a z ciążą jest wszystko ok :) To nie zawsze oznacza najgorsze.
W pierwszej ciąży krwawilam i to dosc mocno, bylam pewna, że już po wszystkim... Ale wszystko było ok i teraz cieszę się obecnością 2,5 latka w swoim życiu ❤
W drugiej ciąży zero plamień, krwawien...
Bylam bardzo spokojna o jej przebieg... do czasu aż okazało się, że dziecko ma wady genetyczne i wady serca. Ostatecznie ciąża zakończona w 15 t.c., chociaż totalnie nic tego nie zapowiadało...
Teraz jestem w 8 t.c. Mam plamienia, nawet delikatne krwawienia. Bylam u lekarza, wszystko jest ok, przedstawiła mi cała listę przyczyn plamienia w ciąży...
Trzymam się tego, że będzie dobrze. Mimo że obaw mam mnóstwo... Ale wierzę. Musi być dobrze.
Za Ciebie też trzymam kciuki.
 
Do góry