reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie implantacyjne a miesiączka

Dołączył(a)
7 Czerwiec 2021
Postów
7
Hej, to mój pierwszy post ale mam nadzieję, że uda mi się czegoś dowiedzieć, bo gin dopiero 28.06. Więc tak od ponad pół roku z chłopakiem staramy się o dziecko. Mam 22 lata, moje miesiączki zawsze były książkowo 27/28 dzień cyklu, 20 maja dostałam miesiączki w 31 dniu cyklu, co trochę mnie zdziwiło i była trochę mniej bolesna niż zazwyczaj, jednak ilość krwi i jej długość raczej bez zmian. Ale teraz to już mam totalny zonk, bo kolejnej miesiączki dostałam 05.06 czyli około 4 dni po przewidywanej owulacji ( z obserwacji śluzu wnioskuję, że raczej wystąpiła) tyle, że ta miesiączka zaczęła się od zabarwionego ciemno brązową krwią śluzu i jest lżejsza niż zazwyczaj, bo zawsze biorę 3/4 tabletki na dobę przez pierwsze dwa dni a tu wzięłam jedną pierwszego dnia i wystarczyła, wydaje mi się że krwi też jest dużo mniej niż zawsze 2 czy 3 dnia okresu. Nie mam innych objawów tylko od dnia prawdopodobnej owulacji ból piersi. W lutym gin stwierdził za dużą ilość pęcherzyków na lewym jajniku ale w kwietniu wszystko było w normie i był rozwijający się pęcherzyk a badania krwi wyszły bardzo dobrze.
Czy któraś jest w stanie powiedzieć mi czym może być spowodowane tak wczesne krwawienie? Dodam że w okolicach owu był stosunek.
 
reklama
Proponuję wizytę u ginekologa.
Zaburzenia w długości cyklu czasem mogą się trafić, ale przyczyną krwawienia mogą być także różne choroby.
Bez USG tutaj nikt nie postawi Ci diagnozy.
 
Proponuję wizytę u ginekologa.
Zaburzenia w długości cyklu czasem mogą się trafić, ale przyczyną krwawienia mogą być także różne choroby.
Bez USG tutaj nikt nie postawi Ci diagnozy.
Wizyta u gin dopiero 28.06 niestety, bardziej chodziło o to czy może tak wyglądać plamienie implantacyjne
 
Około 4/5 dni po owulacji i trwało około 2 dni, początkowo sądziłam że to miesiączka ale zbyt krótko i zbyt bezboleśnie bo moje miesiączki są straszne
Jeżeli jesteś pewna, że 4/5 dni to nie było plamieniem implantacyjnym. Zagnieżdżenie ma miejsce najszybciej 6 dni po. Chociaż jeżeli nie miałaś monitoringu, to owulacja mogła być w innym terminie. Jeżeli nie robiłaś testu od czasu tego plamienia to zrób. Po implantacji test wyjdzie pozytywny po ok 48h. Jeżeli okaże się negatywny to umów się do ginekologa 🙂
 
Jeżeli jesteś pewna, że 4/5 dni to nie było plamieniem implantacyjnym. Zagnieżdżenie ma miejsce najszybciej 6 dni po. Chociaż jeżeli nie miałaś monitoringu, to owulacja mogła być w innym terminie. Jeżeli nie robiłaś testu od czasu tego plamienia to zrób. Po implantacji test wyjdzie pozytywny po ok 48h. Jeżeli okaże się negatywny to umów się do ginekologa 🙂
No nie jestem pewna co do dnia owulacji bo nie mierze temperatury i nie robiłam testów owu więc mogła się przesunąć, kupiłam testy i zobaczymy co z tego wyjdzie ale dzięki :)
 
Zrobiłam test, po kilku minutach brak drugiej kreski nawet bladej a mimo, że nie robiłam go rano gdzie HCG jest najbardziej wykrywalne to raczej powinien już wykryć, ale nadzieja nadal jest 😭 pozostaje czekać do terminu prawidłowej miesiączki czyli około 14 czerwca a później do wizyty u ginekologa
 
reklama
Zrobiłam test, po kilku minutach brak drugiej kreski nawet bladej a mimo, że nie robiłam go rano gdzie HCG jest najbardziej wykrywalne to raczej powinien już wykryć, ale nadzieja nadal jest 😭 pozostaje czekać do terminu prawidłowej miesiączki czyli około 14 czerwca a później do wizyty u ginekologa
Mam nadzieję, że ułoży się po twojej myśli 🤞
 
Do góry