reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie, krwawienie w ciąży

ANNA152

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Maj 2020
Postów
28
Miasto
Gdańsk
Hej. Dzisiaj w 12 tygodniu krwawilam/plamiłam już drugi raz. Pani ginekolog strasznie na mnie naskoczyła, że po co przyjechałam. Wy też tak miałyście czy to normalne? Ja nie mam doświadczenia, panikuje. A w dodatku mam jak by drugi pusty worek plodowy.
 
reklama
Rozwiązanie
Leżałam.w szpitalu z dziewczyną w identycznej sytuacji jak ty. Krwawiła w bliźniaczej ciąży. Okazało się w 12 t że jeden z bliźniaków zatrzymał się w 9 t . Z drugim bylo ok. Wchłoną się kilka tyg później. Potem jeszcze raz krwawiła. Leki , zastrzyki na krzepliwisc krwi luteina i cos tam jeszcze . Dziś jest w 36tc
Ja krwawiłam i potem plamiłam praktycznie cały pierwszy trymestr. U mnie był to krwiak. Brałam luteinę duphaston. Może lepiej pojechać na ip jakby się to powtórzyło skoro pani doktor ma z tym problem.
 
Ja plamiłam najpierw w 11tc, wizyta na IP, diagnoza, że popękały mi naczynia krwionośne przy szyjce macicy, w miejscu gdzie była kosmowka. progesteron i do domu.
W 12tc krwawienie, 2 doby w szpitalu, diagnoza krwiak. Robił mi się w miejscu, gdzie tworzyło się łożysko, a że było bardzo blisko szyjki, to ocierało i stąd u mnie krwawienia.
Potem jeszcze dwa razy byłam na IP z plamieniami.

Mój ginekolog powiedział, że uspokoi się po 16tc,kiedy przestanie tworzyć się łożysko. Miał rację.
 
A ja plamiłas od 15 do 26 tc masakra leżałem plackiem i modliłam się bym dała radę. U mnie łożysko zachodziło na szyjke bo było nisko. Udało mi się mam śliczna córcia 8tygodniową chodź nie raz wątpiłam i byłam przerażona. W pierwszym trymestrze się często zdarza
 
Mi lekarz kazał konsultować każde plamienia, chyba że uprzedził, ze mogą występować, np. po pobraniu cytologii.
Nieładne zachowanie Twojej lekarki, tez bym chyba zmieniła, bo jakby coś się działo to pewnie bałabym się do niej zadzwonić czy co, bo może „znowu” bym przesadzała. Poczucie bezpieczeństwa jest w ciąży bardzo ważne, więc warto być dobrze zaopiekowanym.
 
reklama
Mogła być to ciąża bliźniacza gdzie jedno z dzieci przestało się rozwijać i organizm próbuje się jej pozbyć. Stąd krwawienia. Nie bagatelizowałabym tego i pojechała do szpitala.
 
reklama
Hej. Dzisiaj w 12 tygodniu krwawilam/plamiłam już drugi raz. Pani ginekolog strasznie na mnie naskoczyła, że po co przyjechałam. Wy też tak miałyście czy to normalne? Ja nie mam doświadczenia, panikuje. A w dodatku mam jak by drugi pusty worek plodowy.
Też miałam krwawienia w 12 tc i 17 tc u mnie to były krwiaki. Byłam na lekach i czekalam..... teraz 33tc i wszystko ok . Za drugim razem tez mnie w szpitalu olali.... chamskie teksty po co na co itp
 
Do góry