reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Plamienie, niski przyrost bhcg... czy to koniec?

Drine

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Witam wszystkich wszystkich. Niedawno dowiedziałam się o swojej pierwszej upragnionej ciąży. Radość, planowanie ale też delikatny stres czy wszystko będzie dobrze. I niestety nie jest. Ostatnie miesiączka 07.06 ale z uwagi na przesunięta owulację ciąża młodsza. Według wyliczeń 6 tydzień i 2 dzień. Badania Bhcg na początku wzorcowe: 16.07: 471; 18.07: 1064. W środę tydzień temu zaczęły się pojawiać brunatne upławy trwające 3 dni. Od razu (w piątek) miałam zrobione usg które wykazalo pęcherzyk z ciałkiem żółtym usytuowany w macicy prawidłowo. Trochę mnie to uspokoiło. Dla pewności miałam powtórzyć bhcg. Wyniki: 23.07: 5030, 25.07: 9080 i 27:07 zaledwie 12000... dodatkowo wczoraj 27.07 doszło delikatne różowe plamienie. Wczoraj jedna kropeczka na wkladce i trochę na papierze, dzisiaj tylko na papierze. Dzisiaj jadę na kolejne usg ale nie wiem co myśleć. Umieram z nerwów. Czy któraś z Was miala podobna sytuację i mogłaby mnie ukierunkować na podstawie swojego doświadczenia? Czytałam, że słaby przyrost bety i plamienia nie wróża nic dobrego... bardzo proszę o Wasze opinie.

reklama

Mixme92

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Przy takich wielkościach bety mogą już rosnąć ciut wolniej, poza tym sama beta jeszcze bardzo niewiele znaczy. Spokojnie czekaj na wizytę, lekarz sprawdzi czy jest ok i da coś na plamienia - duphaston albo luteinę. Prawdopodobnie jest ok, nie panikuj :)

Fado123

Rozwiązania
3
Ja tez nie uważam, że to jest zły przyrost, wysokie wartości, to trochę zwalnia, plamienia to może być niski progesteronu, może warto o duphaston i luteine poprosić

Drine

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja tez nie uważam, że to jest zły przyrost, wysokie wartości, to trochę zwalnia, plamienia to może być niski progesteronu, może warto o duphaston i luteine poprosić
Biorę duphaston od momentu pojawienia się brązowego (tego pierwszego) plamienia. Biorę go 3 razu dziennie po 1 tabletce... jestem strasznie podłamana :(

Fado123

Rozwiązania
3
Biorę duphaston od momentu pojawienia się brązowego (tego pierwszego) plamienia. Biorę go 3 razu dziennie po 1 tabletce... jestem strasznie podłamana :(
A ja myślę, że będzie dobrze ,ja plamilam z powodu małego krwiaczka, dostałam acard, i krwiaczek znikl, słaby przyrost bety to ja miałam, w dniu @ 250 a po 48h 360 ,i wszystko się dobrze skończyło

Drine

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
A ja myślę, że będzie dobrze ,ja plamilam z powodu małego krwiaczka, dostałam acard, i krwiaczek znikl, słaby przyrost bety to ja miałam, w dniu @ 250 a po 48h 360 ,i wszystko się dobrze skończyło
U mnie wszystko rosło zgodnie z normami a ten ostatni jedyne 30% :( Czego mogę spodziewać się dzisiaj na badaniu? Czy powinnam już usłyszeć serduszko?

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Witam wszystkich wszystkich. Niedawno dowiedziałam się o swojej pierwszej upragnionej ciąży. Radość, planowanie ale też delikatny stres czy wszystko będzie dobrze. I niestety nie jest. Ostatnie miesiączka 07.06 ale z uwagi na przesunięta owulację ciąża młodsza. Według wyliczeń 6 tydzień i 2 dzień. Badania Bhcg na początku wzorcowe: 16.07: 471; 18.07: 1064. W środę tydzień temu zaczęły się pojawiać brunatne upławy trwające 3 dni. Od razu (w piątek) miałam zrobione usg które wykazalo pęcherzyk z ciałkiem żółtym usytuowany w macicy prawidłowo. Trochę mnie to uspokoiło. Dla pewności miałam powtórzyć bhcg. Wyniki: 23.07: 5030, 25.07: 9080 i 27:07 zaledwie 12000... dodatkowo wczoraj 27.07 doszło delikatne różowe plamienie. Wczoraj jedna kropeczka na wkladce i trochę na papierze, dzisiaj tylko na papierze. Dzisiaj jadę na kolejne usg ale nie wiem co myśleć. Umieram z nerwów. Czy któraś z Was miala podobna sytuację i mogłaby mnie ukierunkować na podstawie swojego doświadczenia? Czytałam, że słaby przyrost bety i plamienia nie wróża nic dobrego... bardzo proszę o Wasze opinie.
Dam ci trochę nadziei. Plamienia i krwawienia na początku ciąży ostatnia często się zdarzają. Wcale nie muszą oznaczać poronienia. Ja tak miałam od 4tc do 14tc (syn) i od 8tc do 14tc (córka). A wcześniej 2 razy poronilam. Dlatego rozumiem nerwowke. Natomiast beta HCG słaby przyrost to moim zdaniem nie jest, zwłaszcza, że potem ponoć beta zwalnia. Wynik beta HCG o niczym nie świadczy. Rozpatruje się go w oparciu o obraz USG. Dopiero wtedy można powiedzieć, czy jest dobry, czy zły. Bo są przypadki, że przyrost jest słaby, ale naprawdę słaby, a ciąża rozwija się prawidłowo. A może być przyrost książkowy, a zarodek się nie pokazuje. Tak więc niestety uzbrój się w cierpliwość i poczekaj na wizytę. Poza tym jako matka ty musisz wierzyć do końca. To twój maluszek o którego walczysz. Jeśli ty w niego zwatpisz, to kto da mu siłę do walki. Tak więc postaraj się swoje strachy odsunąć w dal i pogadaj z dzieciakiem. Ja tak robiłam. Krew że mnie się lala, tak, że podpaski nosić musiałam, i przekonywałam syna, by ze mną został... Został Tobie też tego życzę. A wierz mi po 2 poronieniach rozumiem strach o dziecko. Masz do niego prawo. Proszę cię jednak, byś się nie poddawała zbyt śzybko. Cuda się zdarzają, a u ciebie nie jest najgorzej.
Możliwe, że usłyszysz dziś serduszko

Drine

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Dam ci trochę nadziei. Plamienia i krwawienia na początku ciąży ostatnia często się zdarzają. Wcale nie muszą oznaczać poronienia. Ja tak miałam od 4tc do 14tc (syn) i od 8tc do 14tc (córka). A wcześniej 2 razy poronilam. Dlatego rozumiem nerwowke. Natomiast beta HCG słaby przyrost to moim zdaniem nie jest, zwłaszcza, że potem ponoć beta zwalnia. Wynik beta HCG o niczym nie świadczy. Rozpatruje się go w oparciu o obraz USG. Dopiero wtedy można powiedzieć, czy jest dobry, czy zły. Bo są przypadki, że przyrost jest słaby, ale naprawdę słaby, a ciąża rozwija się prawidłowo. A może być przyrost książkowy, a zarodek się nie pokazuje. Tak więc niestety uzbrój się w cierpliwość i poczekaj na wizytę. Poza tym jako matka ty musisz wierzyć do końca. To twój maluszek o którego walczysz. Jeśli ty w niego zwatpisz, to kto da mu siłę do walki. Tak więc postaraj się swoje strachy odsunąć w dal i pogadaj z dzieciakiem. Ja tak robiłam. Krew że mnie się lala, tak, że podpaski nosić musiałam, i przekonywałam syna, by ze mną został... Został Tobie też tego życzę. A wierz mi po 2 poronieniach rozumiem strach o dziecko. Masz do niego prawo. Proszę cię jednak, byś się nie poddawała zbyt śzybko. Cuda się zdarzają, a u ciebie nie jest najgorzej.
Bardzo dziękuję za słowa pocieszenia. Jestem takim typem człowieka ze wole się przygotować na najgorsze. Ciężko myśleć pozytywnie kiedy nawet ginekolog prowadząca mówi, że martwią ją te wyniki beta... i do tego te plamienia :(

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Przyrost rzeczywiście mały. To nie są wartości dziesiatek tysiecy, żeby przyrost aż tak zwolnił. Plamienie też moim zdaniem może oznaczać poronienie. Brązowe mogą rzeczywiście oznaczać niedobór progesteronu ale różowe to już bardziej coś niepokojącego. Przygotuj się na najgorsze. Ja też jestem typem człowieka co woli od razu wiedzieć jak się sprawy mają a nie jak ktoś mi mydli oczy i klepie po ramieniu, mówiąc, że będzie dobrze.

reklama

Destino

Miasto
Kraków
Rozwiązania
1
Bardzo dziękuję za słowa pocieszenia. Jestem takim typem człowieka ze wole się przygotować na najgorsze. Ciężko myśleć pozytywnie kiedy nawet ginekolog prowadząca mówi, że martwią ją te wyniki beta... i do tego te plamienia :(
Kochana to wszystkich martwi, ale nie można się poddawać. Ja też wolę zawsze nastawić się na najgorsze, ale to nie znaczy, że tracę wolę walki. I tego ci zycze. Wyżej dopisałam, że może dziś zobaczysz serduszko. Skoro pozna owulacja może go nie być lub będzie słabo biło, bo się rozkręca. Opcja najgorsza jest zawsze możliwa, tylko nikt nie chce brać jej pod uwagę. Ty wiesz, że może być i ta wiedza ci wystarczy. Teraz zrób co możesz, by tak nie było. Na rozwój wydarzeń niestety nie masz wpływu. Natura umie zaskakiwać, bo matematyka nie jest. Oby wam się udało. Teraz tylko to się liczy. Stres nie działa dobrze ani na ciebie, ani na maluszka. Będziemy cię wspierać, my wszystkie. Daj znać po wizycie co powie lekarz, co zobaczy. Oby wam się udało

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
T Plamienie w 5 tygodniu Ciąża, poród, połóg 11
monika1990000 Czy to plamienie implantacyjne? Potrzebuję porady 14
rozowyprosiaczek Plamienie, bol podbrzusza, brak okresu Potrzebuję porady 1
amanda2903 Plamienie implantacyjne czy dziwny okres? Potrzebuję porady 4
D Plamienia podczas owulacji? Ciąża, poród, połóg 3
P Brązowe plamienie, bol podbrzusza. Potrzebuję porady 36
M Możliwość ciąży Potrzebuję porady 5
A Czy mogę być w ciąży? Ciąża, poród, połóg 10
Lisia15 Plamienie w ciąży Kwietniowe mamy 2021 13
N Różowa wydzielina Potrzebuję porady 3
E Brązowe plamienie 9miesiac Potrzebuję porady 4
S Plamienie tydzień po okresie. Ciąża, poród, połóg 1
L Okres czy plamienie implantacyjne? Potrzebuję porady 10
A Brązowe plamienie Potrzebuję porady 1
L plamienie implantacyjne Ciąża, poród, połóg 7
A Brak miesiączki Potrzebuję porady 6
A plamienie Potrzebuję porady 4
T Cytologia w ciąży Potrzebuję porady 4
Justi1234 Plamienie implantacyjne. Jak wygląda? Ciąża, poród, połóg 39
I Słabe plamienie po poronieniu - pierwsza miesiaczka? Potrzebuję porady 4
Ollax Plamienie i skurcze 6tc Potrzebuję porady 5
J Plamienie brązowe w 1 trymestr Potrzebuję porady 49
Madzia04071990 Plamienie,brak miesiaczki i negatywne testy. Pomocy :( Staramy się 12
A Plamienie implantacyjne a test negatywny Staramy się 13
O Brązowe plamienie Ciąża, poród, połóg 4
C Bardzo skąpy okres czy plamienie implantacyjne Potrzebuję porady 3
A Plamienie, ból brzucha w 2. trymestrze Ciąża, poród, połóg 23
K Plamienie, krwawienie w ciąży Potrzebuję porady 20
E Czyn różni sie plamienie implantacyjne od okresu Staramy się 23
F Plamienie implantacyjne czy choroba? Potrzebuję porady 19
A Delikatne plamienie 5 tydzień Ciąża, poród, połóg 14
M 33 tc różowe plamienie (założony pessar) Potrzebuję porady 7
P Plamienia o nieznanej przyczynie- czy jest szansa na ciąże? Ciąża po poronieniu 13
dzuliana95 21 tyg ciąży plamienie Potrzebuję porady 10
A ( Poronienie w styczniu) Negatywny test, @ brak + dziwne bardzo skape plamienie Potrzebuję porady 8
T plamienie w 21tyg ciąży Ciąża, poród, połóg 11
monika1990000 Plamienie Potrzebuję porady 39
Pat00k Plamienie Ciąża, poród, połóg 9
A jasno brązowe plamienie Potrzebuję porady 10
S Plamienie a następnie upławy kawa z mlekiem na początku ciazy Potrzebuję porady 9
I Plamienie 7tydzien Potrzebuję porady 15
PaulinaRP Plamienie przy pozytywnym teście. Potrzebuję porady 12
Lusia1234567890 Plamienie implantacyjne Potrzebuję porady 2
Lusia1234567890 Plamienie implantacyjne Potrzebuję porady 2
nowamloda12 Plamienie, zapach 8tyg po CC Potrzebuję porady 3