reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie, niski przyrost bhcg... czy to koniec?

U

użytkownikczka D199

Gość
Witam wszystkich wszystkich. Niedawno dowiedziałam się o swojej pierwszej upragnionej ciąży. Radość, planowanie ale też delikatny stres czy wszystko będzie dobrze. I niestety nie jest. Ostatnie miesiączka 07.06 ale z uwagi na przesunięta owulację ciąża młodsza. Według wyliczeń 6 tydzień i 2 dzień. Badania Bhcg na początku wzorcowe: 16.07: 471; 18.07: 1064. W środę tydzień temu zaczęły się pojawiać brunatne upławy trwające 3 dni. Od razu (w piątek) miałam zrobione usg które wykazalo pęcherzyk z ciałkiem żółtym usytuowany w macicy prawidłowo. Trochę mnie to uspokoiło. Dla pewności miałam powtórzyć bhcg. Wyniki: 23.07: 5030, 25.07: 9080 i 27:07 zaledwie 12000... dodatkowo wczoraj 27.07 doszło delikatne różowe plamienie. Wczoraj jedna kropeczka na wkladce i trochę na papierze, dzisiaj tylko na papierze. Dzisiaj jadę na kolejne usg ale nie wiem co myśleć. Umieram z nerwów. Czy któraś z Was miala podobna sytuację i mogłaby mnie ukierunkować na podstawie swojego doświadczenia? Czytałam, że słaby przyrost bety i plamienia nie wróża nic dobrego... bardzo proszę o Wasze opinie.
 
reklama
reklama
Nie denerwuj sie. Na spokojnie. Przyrosty na takim poziomie sa wolniejsze. Mialam 11 tys a po tygodniu 48 tys. Plakalam, przezywalam. A aktualnie jestem w 19 tc [emoji16]
18103... wzrost 52% od poprzedniej 48h temu. Ostatnio było 32% procent wzrostu też w przeciągu 48h. Co o tym myśleć? Ja juz pominęłam dzisiaj jedna dawkę duphastonu... mam mętlik w głowie...
 
18103... wzrost 52% od poprzedniej 48h temu. Ostatnio było 32% procent wzrostu też w przeciągu 48h. Co o tym myśleć? Ja juz pominęłam dzisiaj jedna dawkę duphastonu... mam mętlik w głowie...
Co masz myśleć? Może to, że będziesz mama [emoji4] Nie skreślaj maluszka z góry. Może pomyśl nad zmiana lekarza na takiego, który nie będzie robił zamętu. Ciążę obserwuje się do 8 TC, bo u niektórych dopiero wtedy pojawia się serduszko. To taki bezpieczny czas na podejmowanie decyzji, by nie usunąć dobrze rozwijającej się ciąży. Nie wiem, czy powinnam to pisać... Ale widzę różnicę w tym jak mnie lekarz prowadził przez poronienie...
 
Moim zdaniem tez super przyrost!!
Dziewczyny jaki super? Super to powinien byc co najmniej dwukrotnie wyższy w ciągu 48h... pytanie dlaczego beta tak mi skacze. Najpierw rośnie w normie, potem 32 procent a teraz 52....dodam że cały czas mam plamienia, dzisiaj znów w kolorze brązowym takie jak nA samym początku (kilka dni temu mialam rozowe).
 
Ale ja dzisiaj nie wzięłam duphastonu :( straciłam nadzieję myślałam ze beta wzrośnie gorzej niz ostatnio:( a tu... mam megs wyrzuty sumienia!!!!! Szybko i nie myśląc luknelam duphaston a potem wyczytalam ze nie powinnam. Przez co nie dość ze o jedną mniej dzisiaj wezmę to w innych niż zawsze godzinach. Zawsze biore o 7, 15 i 23 a dzisiaj będzie tylko 7 i 21...
 
reklama
To ty powinnaś wierzyć z nas wszystkich najbardziej , a nastawiłas się na najgorsze ... Ja na twoim miejscu umówiłbym na piątek lekarza , przy tak wysokiej becie musi już być serce , jak nie będzie to wtedy nastawiaj się na najgorsze , teraz szanse jeszcze są ze ciąża się rozwinie
 
Do góry