reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie przez cały pierwszy trymestr ciąży

No ja właśnie druga ciążę teraz mam tak samo ...pobolewa mnie delikatnie brzuch i te plamienia ale bardziej przy podcieraniu .
W tamtej ciąży do 16 tygodnia brałam duphaston teraz powiedziała mi że w tej to samo.
Ja od początku ciąży jestem na L4 ponieważ mój szef nie byłby w stanie dać mi takiego stanowiska pracy żebym mogła pracować.
Pracowałam po 12 h dniówki i nocki,dźwiganie,i praca przed komputerem przez więcej niż 9 h.
Wiesz, że w takim wypadku szef zwalnia Cię z obowiązku wykonywania pracy i wpłaca Ci 100% pensji a nie idziesz na zwolnienie ?
 
reklama
Hej:)
Miała któraś z Was tak ,że od 6 tygodnia do końca pierwszego trymestru były delikatne plamienia nie wiadomo jakiego pochodzenia?
Całą pierwszą ciążę tak miałam ,teraz druga i od 6 tygodnia do teraz czyli 8 tydzień i 4 dzień mam non stop plamienia .
Oczywiście lekarz wie o tym i duphaston 3 x dziennie biorę .
Miałam tak prawie cały pierwszy trymestr, teraz 16+5 i wszystko ok.
 
Czytałam co innego ja mam że chodzić mogę i według przepisów mogę się opiekować a nawet zawieść dziecko do żłobka .

Podeślesz te przepisy? Bo według przepisów możesz wykonywać niezbędne do życia zadania jak wyjście do apteki czy po zakupy. Dla Twoje życia nie jest niezbędne zawiezienie dziecka do żłobka, to może robić niania

Nie jedna tu na grupie się przewalała jak to wszystko może, a potem przy wstrzymaniu środków było zdziwienie
 
reklama
Czytałam co innego ja mam że chodzić mogę i według przepisów mogę się opiekować a nawet zawieść dziecko do żłobka .
Mając l4 jesteś chora i powinnaś wtedy robić wszystko żeby do zdrowia powrócić. Nie możesz podczas choroby opiekować się inną osobą. A jeśli jesteś w stanie to w takim razie zwolnienie jest bezpodstawne. Tutaj system jest zero-jedynkowy.
 
Do góry