reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie w 5 tygodniu

Tanashiri

Fanka BB :)
Dołączył(a)
30 Listopad 2017
Postów
190
Witam :)
Jestem w piątym tygodniu ciąży potwierdzonej testem i wizytą u ginekologa.
Wczoraj wieczorem zaobserwowałam niewielkie krople krwi i różowe plamienie na papierze toaletowym. Było to wieczorem i nie powtórzyło się. Dzień przed tym plamieniem miałam wizytę u lekarza, potwierdził ciążę, ale ze względu na jej wiek (5 tydzień) w pęcherzyku ciążowym nie ma jeszcze tętna. Wówczas lekarz pobrał też wymaz z szyjki macicy potrzebny do badania cytologicznego.
Moje pytanie brzmi: czy to plamienie może być efektem pobierania próbki do badań? Wystąpiło ponad dobę po badaniu i pobieraniu wymazu.
Po dzisiejszej porannej konsultacji z lekarzem przez telefon, mam zacząć brać Duphaston. Pan doktor powiedział, że nie sądzi aby plamienia były efektem bad cytologii.
Będę wdzięczna za każde odpowiedzi. Za informację o leku Duphaston również, ponieważ nie znam go.
To moja trzecia ciąża, w poprzednich nigdy nie miałam plamień czy krwawienia i ciążę rozwijały się prawidłowo, dzieci rodziły się o czasie przez cc. Miałam je dwukrotnie.
 
reklama
Witam :)
Jestem w piątym tygodniu ciąży potwierdzonej testem i wizytą u ginekologa.
Wczoraj wieczorem zaobserwowałam niewielkie krople krwi i różowe plamienie na papierze toaletowym. Było to wieczorem i nie powtórzyło się. Dzień przed tym plamieniem miałam wizytę u lekarza, potwierdził ciążę, ale ze względu na jej wiek (5 tydzień) w pęcherzyku ciążowym nie ma jeszcze tętna. Wówczas lekarz pobrał też wymaz z szyjki macicy potrzebny do badania cytologicznego.
Moje pytanie brzmi: czy to plamienie może być efektem pobierania próbki do badań? Wystąpiło ponad dobę po badaniu i pobieraniu wymazu.
Po dzisiejszej porannej konsultacji z lekarzem przez telefon, mam zacząć brać Duphaston. Pan doktor powiedział, że nie sądzi aby plamienia były efektem bad cytologii.
Będę wdzięczna za każde odpowiedzi. Za informację o leku Duphaston również, ponieważ nie znam go.
To moja trzecia ciąża, w poprzednich nigdy nie miałam plamień czy krwawienia i ciążę rozwijały się prawidłowo, dzieci rodziły się o czasie przez cc. Miałam je dwukrotnie.
Ja brałam dupka od 4+5 TC ponieważ również miałam plamienia. Masz za mało progesteronu dlatego trzeba wspomóc cię farmakologicznie. Lek nie powoduje żadnych skutków ubocznych, pomaga tylko w utrzymaniu ciąży.
 
Witam :)
Jestem w piątym tygodniu ciąży potwierdzonej testem i wizytą u ginekologa.
Wczoraj wieczorem zaobserwowałam niewielkie krople krwi i różowe plamienie na papierze toaletowym. Było to wieczorem i nie powtórzyło się. Dzień przed tym plamieniem miałam wizytę u lekarza, potwierdził ciążę, ale ze względu na jej wiek (5 tydzień) w pęcherzyku ciążowym nie ma jeszcze tętna. Wówczas lekarz pobrał też wymaz z szyjki macicy potrzebny do badania cytologicznego.
Moje pytanie brzmi: czy to plamienie może być efektem pobierania próbki do badań? Wystąpiło ponad dobę po badaniu i pobieraniu wymazu.
Po dzisiejszej porannej konsultacji z lekarzem przez telefon, mam zacząć brać Duphaston. Pan doktor powiedział, że nie sądzi aby plamienia były efektem bad cytologii.
Będę wdzięczna za każde odpowiedzi. Za informację o leku Duphaston również, ponieważ nie znam go.
To moja trzecia ciąża, w poprzednich nigdy nie miałam plamień czy krwawienia i ciążę rozwijały się prawidłowo, dzieci rodziły się o czasie przez cc. Miałam je dwukrotnie.
Wydaje mi sie, ze moze to byc jakies plamienie zwizane z pobraniem cytologii, jak i mala iloscia progesteronu, z rezsta na poczatku ciazy plamienia sie zdarzaja, ja tez mialam, nawet jak bralam progesteron, ale to byly male ilosci i takie brudzenia bardziej, i Mysle, ze poki nie jest to jakies obfite krwawienie, to nie masz co sie martwic.:) Obserwuj i tyle
 
Ja biorę Duphaston do tej pory (13t6d). Zaczęłam jakoś w 5 tygodniu, bo miałam plamienia a potem krwawiłam. Okazało się że to krwiak. Wszystko skończyło się dobrze. Musisz obserwować. Duphaston napewno nie zaszkodzi. Jest po to żeby pomagać 😉
 
Ja zazwyczaj plamie po każdym badaniu ginekologicznym ale to zaraz po wizycie. U Ciebie minęło dużo czasu więc wątpię żeby to po cytologi. Bierz Duphaston i odpoczywaj 😘
 
Dziękuję za szybkie odpowiedzi 😘
Mam nadzieję, że lek pomoże.
Mam jeszcze pytanie do Was, ponieważ kolejną wizytę u ginekologa mam za dwa tygodnie i na pewno i jego będę o to pytać. Czy muszę ograniczyć aktywność fizyczną? Żadna ze mnie sportsmenka 😉 ale takie zwykłe sprawy jak sprzątanie, odkurzanie, spacery z dziećmi, mycie okien czy prasowanie? I jeszcze po jakim czasie zażywania Duphastonu przestałyście plamić?
 
Dziękuję za szybkie odpowiedzi 😘
Mam nadzieję, że lek pomoże.
Mam jeszcze pytanie do Was, ponieważ kolejną wizytę u ginekologa mam za dwa tygodnie i na pewno i jego będę o to pytać. Czy muszę ograniczyć aktywność fizyczną? Żadna ze mnie sportsmenka 😉 ale takie zwykłe sprawy jak sprzątanie, odkurzanie, spacery z dziećmi, mycie okien czy prasowanie? I jeszcze po jakim czasie zażywania Duphastonu przestałyście plamić?
Mi przy plamieniu kazała bezwzględnie leżeć. Wstawać tyle co do WC i na jedzenie. No i przeleżałam cały 1 trymestr. Przestałam plamić po około tygodniu brania. Tylko ja dodatkowo brałam też luteinę.
Więc myślę że póki co nie rób rzeczy których nie musisz robić. Odpoczywaj, relaksuj się ;)
 
Dziękuję za szybkie odpowiedzi 😘
Mam nadzieję, że lek pomoże.
Mam jeszcze pytanie do Was, ponieważ kolejną wizytę u ginekologa mam za dwa tygodnie i na pewno i jego będę o to pytać. Czy muszę ograniczyć aktywność fizyczną? Żadna ze mnie sportsmenka 😉 ale takie zwykłe sprawy jak sprzątanie, odkurzanie, spacery z dziećmi, mycie okien czy prasowanie? I jeszcze po jakim czasie zażywania Duphastonu przestałyście plamić?
Powinnaś leżec. Ja pierwszy trymestr nie zmywalam nawet naczyn. Dupka brałam trzy tyg i po tygodniu plamienia się skończyły, ale wolał nie ryzykować.
 
Dopóki plamisz i nie wiesz z jakich powodów, to narazie rób wszystko z umiarem. Próbuje się nie przemęczać. Jeżeli lekarz po badaniu powie że wszystko jest ok. To wrócisz do dawnych obowiązków. Ja plamić przestałam po około 3 tygodniach.
 
reklama
Do góry