reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamki na ciele

Dołączył(a)
3 Październik 2017
Postów
1
Hej.
Niepokoją mnie dziwne plamki na ciele mojej 3 miesięcznej córci . Czerwone (większość z nich jest sucha) plamki ma na policzkach , udach , rękach i kilka na pleckach i brzuszku . Mała ma alergię na nabiał , ale wyeliminowałam go kompletnie ze swojej diety ( karmię piersią ) i wszystko minęło , lecz kilka dni temu powstała czerwona wysypka . nie mam pojęcia co to może znowu być . Strasznie się martwię . Pomóżcie
 

Załączniki

  • 9567848_IMG_20171003_124328.jpg
    9567848_IMG_20171003_124328.jpg
    85,7 KB · Wyświetleń: 174
  • 9567849_IMG_20171003_130101.jpg
    9567849_IMG_20171003_130101.jpg
    88,6 KB · Wyświetleń: 140
  • 9567850_IMG_20171003_124338.jpg
    9567850_IMG_20171003_124338.jpg
    69,3 KB · Wyświetleń: 155
reklama
Witam, najlepiej sie chyba udac do lekarza bo moze jest jeszcze jakis skladnik który uczula, moja corka miala takie skupiska podskornych krostek i schodzily jej same po jakims czasie i sam lekarz nie wiedzial od czego, z czego teraz wychodza nam plamki na buzi ale dostalysmy odpowiednia masc i po niej szybciutko sie ich pozbywamy. Pozdrawiamy
 
U mojego synka też czerwone suche plamki na buzi,łokciach i klatce piersiowej.najpierw stwierdzono alergie na mleko ale zmiana zlagodzila tylko objawy.mały ma niecałe 4 miesiące.zaczęło się kilka tygodni temu.ma atopowe zapalenie skóry -AZS.wpływ na wygląd skóry mają też inne alergeny poza nabiałem, np.orzechy a także składniki kosmetyków, kurz i sierść zwierząt.AZS ujawnia się między 3 a 6 miesiącem życia. Jest uwarunkowane genetycznie ale może się też pojawić w rodzinie w której nie było takich przypadków.trzeba odpowiednio pielęgnować skórę. Ja używam emulsji Latopic do mycia i smarowania. Łagodzi objawy. Czasem potrzebne są maści.poczytaj trochę w necie. Są też zdjęcia. Nie wiem czy u Was to samo.myślę że trzeba skonsultować z lekarzem.
 
Popieram wypowiedź kasiek. U nas tak wyglada skóra przy alergii. Mała u nas jest uczulona na płyn do płukania tkanin i pieluszki dada (toleruje tylko pampersy). A wyszło to właśnie między 3-6 miesiącem życia. Pomagają emolienty do kąpieli i smarowanie balsamem z emolientami, no i zyrtec. Ale przedewszystkim musiałam wyeliminować alergen.
 
Może być laktoza może inny alergen w twojej diecie być AZS może być od chemii albo kosmetyków u mnie mały dostał reakcji alergicznej na oliwkę johnson baby i też było kombinowanie co to jest kazała nam lekarka prać w białym jeleniu zmienić kosmetyki wszystkie a jak zejdzie to powoli wracać i obserwować po kilka dni po wprowadzeniu co wywoła reakcję no i właśnie okazało się że to oliwka była.
Najlepiej iść do lekarza i sprawić czy to nie AZS a potem kombinować z proszkami do prania i kosmetykami
 
Może być laktoza może inny alergen w twojej diecie być AZS może być od chemii albo kosmetyków u mnie mały dostał reakcji alergicznej na oliwkę johnson baby i też było kombinowanie co to jest kazała nam lekarka prać w białym jeleniu zmienić kosmetyki wszystkie a jak zejdzie to powoli wracać i obserwować po kilka dni po wprowadzeniu co wywoła reakcję no i właśnie okazało się że to oliwka była.
Najlepiej iść do lekarza i sprawić czy to nie AZS a potem kombinować z proszkami do prania i kosmetykami
Popieram i dodam że nasza mała tez była uczulona na oliwke z Johnsona.
 
Może być laktoza może inny alergen w twojej diecie być AZS może być od chemii albo kosmetyków u mnie mały dostał reakcji alergicznej na oliwkę johnson baby i też było kombinowanie co to jest kazała nam lekarka prać w białym jeleniu zmienić kosmetyki wszystkie a jak zejdzie to powoli wracać i obserwować po kilka dni po wprowadzeniu co wywoła reakcję no i właśnie okazało się że to oliwka była.
Najlepiej iść do lekarza i sprawić czy to nie AZS a potem kombinować z proszkami do prania i kosmetykami
Laktoza to nie alergen...

Wiktoria 06.06.2017 [emoji250]
Hubert 18.02.2015 [emoji217]
 
reklama
reklama
Do góry