reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamy na ciele 5latka

Może też być AZS. I nawet bym się ku temu skłaniała. Większość zmian jest w zgięciach.
Nie zmieniłaś ostatnio kosmetyków- mydła, szamponu?
Mojemu synowi robi się podobnie jak zje za dużo nabiału.
A teraz bardzo często takie problemy pojawiają się po truskawkach.
Największy problem jest z nogami. W ciągu dnia zauważyłam że jak szybko w niektórych miejscach się pojawiają takie plamy tak szybko znikają. Teraz zostały głównie na nogach. Reszta ciała tylko pojedyncze, małe plamki.
 
reklama
Może też być AZS. I nawet bym się ku temu skłaniała. Większość zmian jest w zgięciach.
Nie zmieniłaś ostatnio kosmetyków- mydła, szamponu?
Mojemu synowi robi się podobnie jak zje za dużo nabiału.
A teraz bardzo często takie problemy pojawiają się po truskawkach.
Też myślimy że to nabiał. Syn nie pił przez jakiś czas mleka. Zaczął w poniedziałek po południu znowu pić, na drugi dzień go wysypało...
Z truskawkami też uważamy, bo uczulają go te z zagranicy, nasze Polskie na szczęście nie.
 
Może też być AZS. I nawet bym się ku temu skłaniała. Większość zmian jest w zgięciach.
Nie zmieniłaś ostatnio kosmetyków- mydła, szamponu?
Mojemu synowi robi się podobnie jak zje za dużo nabiału.
A teraz bardzo często takie problemy pojawiają się po truskawkach.
A czy przy AZS zawsze występuje sucha skóra? Syn właściwie nie ma wysuszonych tych plam
 
Odstają te plamy leciutko? Czy nie są wyczuwalne pod palcami? Mój synek miał 3 razy plamy, pediatra nie wymysliła co to, badanie kału ok. A lekarka z konsultacji online uznała, że to po infekcji (były brzydkie kupki i raz gorączka kilka godzin, słaby apetyt). Mieliśmy podawać fenistil w kroplach i probiotyk. Ale po dwóch dniach przechodziło samo. A plamy były w róznych miejscach i znikały, a za troszkę były znów gdzie indziej.
 

Załączniki

  • 20210726_095726.jpg
    20210726_095726.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 37
  • 20210726_130610.jpg
    20210726_130610.jpg
    2 MB · Wyświetleń: 33
  • 20210726_142853.jpg
    20210726_142853.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 30
  • 20210726_140730.jpg
    20210726_140730.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 33
Odstają te plamy leciutko? Czy nie są wyczuwalne pod palcami? Mój synek miał 3 razy plamy, pediatra nie wymysliła co to, badanie kału ok. A lekarka z konsultacji online uznała, że to po infekcji (były brzydkie kupki i raz gorączka kilka godzin, słaby apetyt). Mieliśmy podawać fenistil w kroplach i probiotyk. Ale po dwóch dniach przechodziło samo. A plamy były w róznych miejscach i znikały, a za troszkę były znów gdzie indziej.
Niektóre są wyczuwalne.. U syna jest sytuacja że trzyma go już długo infekcja więc może też to od tego, taka reakcja organizmu... Także podaję fenistil w kroplach plus dodatkowo wapno i smaruje te zmiany Fenistilem
 
Witam u nas pojawiły się dziś rano takie o to plamy ... Plecy , na ręce i na czole co to może być ? Dziecko 2 letnie wgl nie swędzą ja. .
 

Załączniki

  • IMG_20220629_225850.jpg
    IMG_20220629_225850.jpg
    473 KB · Wyświetleń: 37
  • IMG_20220629_225506.jpg
    IMG_20220629_225506.jpg
    441,5 KB · Wyświetleń: 36
reklama
Ja już od niedzieli podawałam mu Fenistil w kropkach. Dzisiaj od pediatry dostał krople do oczu i do uszu, które używaliśmy już półtora tygodnia temu (też zaczerwienienie uszu). Dostał także Bioaron C. Ale swędzenie zaczęło się przed podaniem nowych leków.
moje dziecko dostało uczulenia po Bioaron C. Zagłębiłam się w necie w temat i znalazlam duzo wpisów matek o uczuleniu na Bioaron
 
Do góry