reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamy na ciele

U

użytkowniczka Co

Gość
Dziewczyny, proszę o poradę. Co to może być? Maść sterydowa nie pomogła, lekarka jest na urlopie, a mieszkam w małym mieście i lekarzy u nas nie ma. Na już do nikogo się nie dostaniemy. Synek nic nie dostaje do jedzenia od czterech tygodni. Po emolientach nasiliły się objawy. W piątek skończy pół roku, wiec muszę mu rozszerzać dietę dalej, a to nadal nie zniknęło :/ nie mam pojęcia co to jest. Synek drapie się po brzuszku tylko jak nie ma ubranka na sobie.
BF534135-0A43-4806-A9A1-B8B1E3782551.jpeg
7980D5DE-43DE-4F70-BF66-E73DC1DCCA27.jpeg
 
reklama
Rozwiązanie
U
Jakby u kogoś pojawiła się taka wysypka to aktualizuje temat.
Okazało się, że moje dziecko ma uczulenie na BMK. Wysypka zniknęła całkowicie po emolientach Nivea, na inne pojawiła się reakcja alergiczna. Niestety do około roku pojawiała się wysypka jak tylko zjadł jakiś alergen przypadkowo (mleko, jajka, pomidory)
Ehh szkoda że nie mogliście eliminować pokolei tego co już dostawał, u takich maluszków właśnie trzeba obserwować co się daje i czy po 2/3 dniach nie pojawia się reakcja. Karmisz mm czy piersią?
Synek jest na mm Bebilon AR. Teraz przechodzimy na bebilon 2+Nutriton 2 miarki. Jemu to wyskoczyło po jabłku, ale nie jadł jabłka już od dawna, a to co jakiś czas się nasila. Ostatnio Też Lovela zmieniła kapsułki z białych na jakieś biało-niebieskie, więc może to w tym tkwi problem. Jutro zadzwonię do innej przychodni a jak Nas nie przyjmą to może jakiś dermatolog chociaż na teleporade. Szwagierki syn ma identyczne plamy i u niego to ŁZS.
 
reklama
Synek jest na mm Bebilon AR. Teraz przechodzimy na bebilon 2+Nutriton 2 miarki. Jemu to wyskoczyło po jabłku, ale nie jadł jabłka już od dawna, a to co jakiś czas się nasila. Ostatnio Też Lovela zmieniła kapsułki z białych na jakieś biało-niebieskie, więc może to w tym tkwi problem. Jutro zadzwonię do innej przychodni a jak Nas nie przyjmą to może jakiś dermatolog chociaż na teleporade. Szwagierki syn ma identyczne plamy i u niego to ŁZS.
My mamy AZS tzn wsumie mielismy bo zaleczone więc nie mam porównania. Tylko czy łojotokowe zapewnie swędzi? Może faktycznie to te kapsułki tak podziałały. No nic trzymam kciuki żeby lekarz coś poradził bo szkoda malentwa że się tak meczy
 
reklama
Jakby u kogoś pojawiła się taka wysypka to aktualizuje temat.
Okazało się, że moje dziecko ma uczulenie na BMK. Wysypka zniknęła całkowicie po emolientach Nivea, na inne pojawiła się reakcja alergiczna. Niestety do około roku pojawiała się wysypka jak tylko zjadł jakiś alergen przypadkowo (mleko, jajka, pomidory)
 
Rozwiązanie
Do góry