reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plan dnia naszych Maluchów - strategie, rytuały, itd.

reklama
Fragolina, u my mzmy dokładnie taki sam schemat;-) 23 karmienie na śpiocha, a potem ok 2-3 znowu a potem jak się uda. Dziś obudził się o 5.30 ale często wytrzymuje do 7 ;-)
Ale jeszze tydzień temu tę dłuższą przerwę nocną mieliśmy od 20 do 2, bo spał tak mocno, że karmienia na śpiocha nie wychodziło..
Jednym słowem jest nie najgorzej;-)
 
fragolina, ja prawie w tych samych godz karmie, jak dospia rowne 3 to jeste, szczesliwa, chociaz juz dwie noce z rzedu, po kapieli i karmieniu czyli ok21-22spia do 1-2h, a potem znowu po 3h, i najgorsze jest karmienie ok 5rano, wtedy juz nie zasypiaja tylko rycza do nastepnego karmienia i po nim znowu rycza do do kolejnego. i zanim zasna wychodze z domu na spacer bo przeciez rycza a dochodzi godzina 13 a ja juz psychicznie jestem wykonczonamze od 5 do poludnia spia lacznue moze 1h
 
Dagos, współczuję :( Mogę sobie tylko wyobrażać, jak jest ciężko ogarnąć dwójkę maluchów, jeszcze jak tak wybitnie nie chcą "współpracować".. Ja czasem mam kryzys z moim jednym, jak ma gorszy dzień i wyje przez kolkę, ale to nic w porównaniu z Twoimi przejściami. Trzymaj się, dzielna z Ciebie dziewczyna!
 
Kurczę, a ja nie wiem czy to normalne i na razie po prostu to zostawić jak jest.
W dzień mała sypia po 3h przerwa na pobudkę, zjeść, pampers i z powrotem na 3h (szczególnie na dworze) bo w domu to śpi 3h przerwa jakieś 3h nie śpi, a potem znowu drzemka. W każdym razie w dzień jest okey, ale noce się popsuły.
Kąpiemy koło 20 później je i dobra do 0.00 śpi, później jak się uda do 3h, ale już później to co 1,5h a nawet godzinę się budzi.
Nawet spróbowałam tak jak wy, że jeszcze ją na śpiocha nakarmiłam o 23 (bo sama szłam spać o tej porze), ale nie pomogło, przespała 2h a później całą noc jakoś często musiałam wstawać.
Nie wiem czy częściej ją w dzień przystawiać do piersi np. co 2h, wtedy może w nocy tak często głodna nie będzie??
Czy po prostu ten model tak ma???
Jak sądzicie
Skodzia- Zawsze jak mam gorszą chwile do małej to sobie myślę o Tobie albo o swojej bratowej, że wy z dwójką maluszków musicie sobie radzić, a ja nie mam siły do jednej, od razu przechodzi mi mazgajenie;p
 
u mnie jest tak ze ok 20-21 kąpiel(czasami muszę budzić córcie bo śpi ;-) ) karmienie i zawsze po kąpieli przesypia ok 5 godzin( i tylko wtedy ;-) )później ok 2-3 karmienie i później budzi się co około dwie lub trzy godziny, rzadko się zdarzy, że prześpi cztery godziny :-)
ale od 3 dni jak budzi się o tej ok 3 to przez dwie godziny nie chce spać, mam nadzieję, że to chwilowe :-)
w ciągu dnia dość różnie się budzi, najczęściej co dwie godziny :-) ale potrafi przespać i 4 godziny i godzinę :-) ale teraz też jest więcej aktywna, mniej śpi, leży w bujaczku, ogląda zabawki, leży na macie, rozgląda się, uśmiecha itp
:-D
 
u nas kąpiel jest 19-19.15 potem je i około 20-20.30 mała już śpi. Budzi się około 2.00 ale bywają noce kiedy wybudzam ją koło 4 bo cycki pękają :) po jedzeniu max. 1,5 godz leży czasem płacze ze tylko na rekach spokój ale czasem zasypia od razu, potem koło 6-6.30 pobudka, pampers jedzenie i koło 8 już śpi. Teraz jak takie upały to w dzień ciężko śpi, chyba że w wózku, ale ważne, że noce są ok. Prawda jest taka, że jak nie nie naje się porządnie to nie będzie ani spać ani też się bawić
 
reklama
u nas ten łatwy plan 3h - karmienie, aktywność, sen nie bardzo działa. Jak mału zaśnie przy karmieniu nie wybudzam go specjalnie, bo powinien mieć teraz "aktywność" - to samow upały pije często i nie wiem kiedy najada się do syta.
A nocki podobnie jak u was, kąpiel 18.30 i zastypia około 19-20. W nocy dwie pobudki - 2 i 5, ale beż płaczu, słysze tylko cmokanie i wiem że to już czas, po karmieniu od razu zaypia i spi do 8 :)
 
Do góry