reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plan dnia

kasiawilde ja bym na Twoim miejscu dała jakąś przekąskę typu wafel ryżowy albo małą kanapeczkę albo chrupki kukurydziane. U nas posiłków 5:

5-6 100-150ml mm z odrobiną kaszy
8-9 gęsta kasza jaglana/3 zboża holle na 150ml wody i 5 miarkach mm
11.30-12.30 130g owoców
tu jest drzemka 2-3h
14-15 220g obiad
17.30-18 czasem pół słoiczka owoców albo właśnie wafelki ryżowe/chrupki kukurydziane(jak Maja tutaj dużo zje, to mamy problem ze zjedzeniem kolacji...)
19-20 gęsta kasza jaglana/3 zboża holle na 150ml wody i 5 miarkach mm
 
reklama
Bo jak ja bym Oli dała rano mm z odrobiną kaszki w ilości 150ml to bym w łeb od niej dostała u nas jest 210 ml ale bez kaszki na noc dodaje do tej ilości troszkę kaszki (ale jedziemy zgodnie z zaleceniami pediatry) i na drugie śniadanie owoce, hahahahahha już boje się pomyśleć co za tp by mi zrobiła... u nas jajecznica albo parówka dzieciowa owocki ona w ciągu dnia wcina jako takie przegryzki, ale najchętniej owocki je wieczorkiem około 18, się zdziwiłam że majka tak mało je ;) ale może to są normy akurat, u mnie się nie sprawdza bo Oliii głodomorek po tatuiowej rodzince, ale przy tym ona wszystko wylatuje i ostatnio schudła mi !! z 10.525 do 10.025 !! Ale lekarka powiedziała że spoko bo ona waryjot jest i jedząc tyle ile jadła a ruszając się jak dużo starsza baba to miała prawo schudnąc :p (bo ja nie przywykłam do tego że Ola chudnie, ona zawse waga wyższa i wyższa i kluska :p)
 
mrsmoon mam nadzieje że nie urazilam Cię w żaden sposób tym co napisałam, że maja na diecie?! Nie miałam takiego zamiaru !! :)
 
U nas już owoce tez nie przejdą jako posiłek, no i między obiadem a kolacją też musi być coś konkretnego. ALe rano jest 210 mm bez kaszy. Po godzinie dopiero kanapeczki- dziś z twarogiem kozim i rozdkiewką. teraz będzie kisiel, potem obiad, potem kasza i na dobranoc mm210
 
Doggi Ty wariacie:-D:-D:-DPewnie, że nie! Maja drobna jest, waży 8,5kg więc nie będzie tyle jesć co 10kg maluchy;-) te kasze gęste to ledwo zjada, a rano najczęściej 100-120ml pije tylko
 
Miesiu waży ponad 10, ale wygląda na lżejszego niż inne 10 kg dzieciaczki. chyba dlatego, ze zrobił się drobny a wysoki. wzrost ma na 75 centylu a wagę na 50. A dziś po raz pierwszy dostaje na obiad dokładnie to co my! Chłodnik litewski:-)
 
reklama
Do góry